سنگ های مصنوعی

خرید بتن اکسپوز

خرید بتن اکسپوز

یکی از سبک‌های معماری مدرن که سالانه به محبوبیت آن نزد جامعه اضافه می‌شود، استفاده از نماهای یک دست و مینیمالیست می‌باشد. متریال‌ها و مصالح مورد استفاده در این نوع نما، معمولا بتن اکسپوز هستند.

علاوه بر محصولاتی که بر پایه بتن هستند، نوعی از سنگ مصنوعی نیز وجود دارد که همان نتیجه مورد انتظار را ارائه می‌دهد.

در ادامه این مقاله، به معرفی اختصاصی بتون اکسپوز و سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست طرح بتن اکسپوز و کاربردهای آن‌ها می‌پردازیم. همچنین ویژگی‌هایی که آن‌ها را با سایر مصالح ساخت و ساز متمایز می‌کند را نیز برسی خواهیم کرد.

کاربرد بتن اکسپوز نما داخلی
کاربرد بتن اکسپوز نما داخلی

نمای اکسپوز چیست؟

به طور خلاصه، نمایی که در ساخت آن از مصالح بتون اکسپوز استفاده شده، نمای اکسپوز محسوب می‌شود. این نما، می‌تواند نمای داخلی و یا خارجی باشد و تا وقتی جلوه بتنی داشته باشد، نمای اکسپوز نامیده می‌شود.

تصویر نمای بتن اکسپوز؛ تابان سنگ
تصویر نمای بتن اکسپوز؛ تابان سنگ

نکته اصلی در این مدل نماها، این است که جلوه و رنگ متریال بتن اکسپوز حفظ شود. علت محبوبیت طرح بتون اکسپوز، فضای خنثی و سردی است که ایجاد می‌کند.

امروزه، بسیاری از افراد به جای خرید بتن اکسپوز معمولی، به خرید محصولات سنگ مصنوعی علاقه‌مند هستند که دقیقا طرح بتون اکسپوز را دارند. در ادامه این مقاله به ویژگی‌های این نوع مصالح نسبت به نمای بتون اکسپوز عادی نیز خواهیم پرداخت.

کاربرد سنگ مصنوعی طرح بتن اکسپوز در نمای داخلی
کاربرد سنگ مصنوعی طرح بتن اکسپوز در نمای داخلی

مواد تشکیل دهنده بتن اکسپوز

ترکیبات بتن اکسپوز با کیفیت، معمولا متشکل از سیمان، ریزدانه‌های سنگی، افزودنی‌های طبیعی یا پلیمری، آب و روان کننده‌هایی مانند رزین است.

سنگ مصنوعی که دارای طرح و ظاهر بتن اکسپوز می‌باشد نیز به طور کلی از موارد زیر ساخته می‌شود: شن و ماسه، سنگ‌دانه معدنی و مصنوعی، رزین و روان کننده مخصوص، پیگمنت یا رنگ معدنی، افزودنی‌های نانو و اتصال دهنده‌های پلیمری.

بتن اکسپوز نما خارجی
بتن اکسپوز نما خارجی

سنگ‌های مصنوعی سمنت پلاست تابان سنگ، نسبت به محصولات بتن اکسپوز برتری ویژه‌ای دارند. این برتری، استفاده از بهترین مواد افزودنی برای بهبود ویژگی‌های سنگ مصنوعی می‌باشد. این کار، باعث می‌شود محصول مورد نظر در برابر آسیب‌های فیزیکی و شیمیایی مقاوم‌تر باشد و طول عمر آن بیشتر شود.

مشخصات فنی بتن اکسپوز

مشخصات فنی بتون اکسپوز، مانند هر کدام از مصالح سنگ مصنوعی دیگر، بر اساس کاربرد خود متنوع بوده و در ابعاد و وزن متفاوتی یافت می‌شود.

نمونه‌ای از کاربرد بتون اکسپوز در محیط حمام
نمونه‌ای از کاربرد بتون اکسپوز در محیط حمام

اما اگر قرار باشد ایده‌ای کلی درمورد مشخصاف فنی بتن اکسپوز داشته باشیم، معمولا بدین صورت خواهند بود:

معمولا طول و عرض این پنل‌های اکسپوز، در 40 تا 150 سانتی متر یافت می‌شوند. ضخامت آن‌ها نیز می‌تواند در محدوده یک تا 10 سانتی متر باشد.

میزان وزنی که هر متر مربع بتن اکسپوز شامل می‌شود، بسته به طرح و ابعاد آن، چیزی حدود 25 تا 40 کیلوگرم است.

جذب آب بتن اکسپوز در حدود هفت درصد است، که باعث می‌شود این نوع مصالح برای محیط انبار و زیرزمین، انتخاب مناسبی باشند.

البته در نظر داشته باشید که سنگ مصنوع سمنت پلاست تابان سنگ، جذب آب کمتر از هفت درصد دارد.

نمونه پنل‌ بتن کسپوز از پیش ساخته شده
نمونه پنل‌ بتن کسپوز از پیش ساخته شده

مشخصات فنی سنگ مصنوعی سمنت پلاست

تنوع ابعادی و مشخصات فنی سنگ‌های مصنوعی نانو سمنت پلاست، متنوع‌تر از آن هستند که دسته بندی به خصوصی داشته باشند. درواقع شما می‌توانید سنگ مصنوعی طرح بتن اکسپوز خود را در هر اندازه و رنگی سفارش دهید.

در صورتی که قصد داشته باشید مصالح خود را در محیط جوی و محیطی خاصی نصب کنید، می‌توانید جنس سنگ مصنوعی را نیز بر اساس کاربرد مورد انتظار خود انتخاب کنید.

تصویر نمای بتن اکسپوز؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
تصویر نمای بتن اکسپوز؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

مشخصات فنی سنگ مصنوعی طرح بتن اکسپوز تابان سنگ

سنگ‌های مصنوعی تابان سنگ که در طرح بتن تولید می‌شوند، به طور تقریبی ضخامتی به اندازه یک چهارم تا یک پنجم محصولات بتون اکسپوز عادی را دارند.

با این وجود، مقاومت و تحمل فشاری که این محصولات سمنت پلاست دارند، با یک پنل بتن اکسپوز معمولی برابری می‌کند. حتی در خیلی از شرایط، مقاومت و تحملی بیشتر از هر بتن اکسپوز دیگری را خواهند داشت.

کاربرد بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی
کاربرد بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی

ابعاد سنگ سمنت پلاست تابان سنگ به طرح بتن اکسپوز، در ابعاد مختلفی بر اساس سلیقه و نیاز مشتری تهیه می‌شود. علاوه بر نمای بتنی، مواردی مانند سرامیک طرح بتن و کف‌پوش بتن اکسپوز نیز در ابعاد مختلف از جمله 40*40، 50*50، 60*60، قابل ساخت می‌باشد.

بتن اکسپوز رنگی

در صورتی که قصد خرید بتن اکسپوز رنگی را دارید، باید به دنبال محصولی باشید که محدوده رنگی آن در سه دسته کم‌رنگ، میانه و پررنگ قرار بگیرد. معمولا اکثر تولیدی‌ها به این محصول، رنگی اضافه نمی‌کنند و ترجیح اکثر افراد نیز این است که رنگ اصلی آن حفظ شود.

استفاده از بتون اکسپوز در تکمیل نمای راه پله
استفاده از بتون اکسپوز در تکمیل نمای راه پله

هرچند، اگر به دنبال خرید بتون اکسپوز رنگی هستید، می‌توانید نمونه اصلی آن‌ها را تهیه کنید و به سلیقه خود آن‌ها را رنگ کنید.

شرکت تولیدی تابان سنگ، در زمینه ساخت مصالح سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست فعالیت می‌کند و یکی از محصولات به خصوص آن‌ها، سنگ مصنوعی طرح بتن اکسپوز است. خریداران می‌توانند با کیفیت‌ترین محصولات مورد علاقه خود را با رنگ دلخواه، از این تولیدی تهیه کنند.

استفاده از بتون اکسپوز در ساخت پله و دیوار
استفاده از بتون اکسپوز در ساخت پله و دیوار

تنوع طرح بتن اکسپوز

معمولا پنل‌ بتن اکسپوز و سنگ مصنوعی طرح بتون اکسپوز به صورت ساده بافت می‌شود. اما طرح‌های به خصوصی نیز دارند که جلوه آن‌ها را از یک دست بودن خارج می‌کند. معروف‌ترین طرح‌های بتن اکسپوز، بعد از طرح صاف و یک دست، پنل سوراخ دار می‌باشد.

طرح بتن اکسپوز به شکل شیار دار نیز یکی از مواردی است که افراد هنگام خرید بتن اکسپوز به دنبال آن هستند.

طرح شیار دار بتون اکسپوز
طرح شیار دار بتون اکسپوز

انواع طرح بتن اکسپوز از نوع سوراخ دار

بتن اکسپوز سوراخ‌دار، خود به تنهایی می‌تواند چندین طرح متفاوت داشته باشد که معمولا به صورت زیر هستند.

طرح بتن اکسپوز چهار سوراخه

محبوب‌ترین طرحی که بتن اکسپوز سوراخ‌دار می‌تواند داشته باشد، طرح چهار سوراخه است. در این مدل طراحی، هر گوشه از پنل بتن اکسپوز، یک سوراخ دارد و این سوراخ، معمولا نزدیک به گوشه‌های هر بلاک قرار گرفته است.

نمای بیرونی ساخته شده به کمک بتن اکسپوز
نمای بیرونی ساخته شده به کمک بتن اکسپوز

این طرح، محبوب‌ترین نمونه پنل بتون اکسپوز است که در بازار وجود دارد و کاربرد آن نیز، به نسبت سایر طرح‌ها بیشتر است.

طرح بتن اکسپوز دو سوراخه

برای بتن اکسپوزهایی که به صورت مستطیلی و کوچک هستند، امکان اجرای طرح دو سوراخه وجود دارد. اما اندازه‌ها و ابعاد آن‌ها باعث می‌شود به اندازه طرح چهار سوراخه کاربردی نباشند.

کاربرد بتون اکسپوز در نمای داخلی و بیرونی
کاربرد بتون اکسپوز در نمای داخلی و بیرونی

طرح بتن اکسپوز شش سوراخه

نمونه دیگری که در طرح‌های متفاوت بتون اکسپوز یافت می‌شود، مدل شش سوراخه است. به این دلیل که ساخت همچین طرحی دشوار و هزینه بردار است، پیشنهاد می‌شود طرح‌های دیگری مانند پنل چهار سوراخه را در اولویت خود قرار دهید.

طرح شش سوراخه بتون اکسپوز
طرح شش سوراخه بتون اکسپوز

معایب طرح‌های بتن اکسپوز

اگر طراحی پنل بتن اکسپوز مورد نظر از نوع سوراخ دار باشد، در نهایت باعث ایجاد مشکلات به خصوصی خواهد شد. کاربرد اصلی این سوراخ‌ها به جز جلوه و زیبایی، وجود راهی برای پیچ کردن پنل بتن اکسپوز به دیوار است.

پس باید انتظار این موضوع را داشته باشیم که استقامت بتون اکسپوز در آن نواحی کم‌تر باشد. وجود این پیچ‌ها و حفره خالی، احتمال خوردگی بتن و زنگ زدن پیچ را نیز بالا می‌برد.

نمونه‌ای از دیوارپوش بتنی
نمونه‌ای از دیوارپوش بتنی

علاوه بر آن، نفوذ آب و رطوبت به داخل پنل بتون اکسپوز و سطح دیوار، سریع‌تر رخ می‌دهد و مخرب‌تر خواهد بود.

رفع مشکلات بتن اکسپوز سوراخ دار

محصولات تولید شده توسط تابان سنگ، از نوع سنگ مصنوعی هستند و تمام ویژگی‌های ظاهری سنگ بتن اکسپوز را نیز دارند. تنها تفاوت این است که سوراخ‌های طرح پنل‌های بتن اکسپوز، با طرح فرورفتگی جایگزین شده است.

طرح حفره‌دار چهار سوراخه بتون اکسپوز
طرح حفره‌دار چهار سوراخه بتون اکسپوز

همان‌طور که ذکر شد، سنگ‌های مصنوعی نانو سمنت پلاست تابان سنگ از وزن کمتری نسبت به بتن اکسپوز عادی برخوردار هستند. پس برای نصب و ماندگاری روی دیوار، به پیچ شدن نیازی ندارند و به سوراخ کاملی در ساختار خود، نیازمند نیستند.

جهت مشاهده طرح‌های متنوع تایل بتن اکسپوز سمنت پلاست و سایر محصولات سنگ مصنوعی طرح بتون اکسپوز تابان سنگ، می‌توانید به فروشگاه آنلاین این تولیدی مراجعه فرمایید.

خرید بتن اکسپوز؛ شرکت تولید سنگ مصنوعی تابان سنگ
خرید بتن اکسپوز؛ شرکت تولید سنگ مصنوعی تابان سنگ

تنوع طرح‌های بتن اکسپوز

بر اساس مطالب ذکر شده، می‌توان به این نتیجه رسید که مصالح بتن اکسپوز در طرح‌های خود دچار محدودیت هستند. ممکن است قصد استفاده از مصالح بتنی را داشته باشید که طرح‌های جدید‌تری داشته باشند. در این شرایط، طرح‌های مختلفی که برای بتن اکسپوز معمولی وجود دارند، به اندازه کافی رضایت شما را جلب نمی‌کنند.

بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی
بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی

پس بهترین راه حل این است که نیازهای خود را به کمک محصولات شرکت تابان سنگ برطرف کنید. مصالح سنگ مصنوعی این شرکت، قابلیت ارائه ظاهر یک جسم بتنی را دارند، و تقریبا در هر طرح و ابعاد سفارشی، موجود می‌باشند.

در واقع، شرکت تابان سنگ به گونه‌ای محصولات خود را تولید می‌کند که بافت و جلوه همان محصولات بتنی را داشته باشند، اما تنوع شکل و رنگ آن‌ها نیز گسترده‌‌تر باشد.

ویژگی‌های مثبت و مزایای بتن اکسپوز

زیبایی و جلوه مدرن، تنها دلیلی نیست که از بتون اکسپوز استفاده گسترده‌ای می‌شود. نقاط قوت این نوع سنگ مصنوعی، یکی از مهم‌ترین دلایلی است که تقاضای آن را روز به روز بیشتر می‌کند.

کاربرد بتن اکسپوز در کف‌پوش
کاربرد بتن اکسپوز در کف‌پوش

چند نمونه از ویژگی‌ها و مزایایی که بتن اکسپوز دارد، در زیر ذکر شده است:

 • طول عمر بالا ( حداقل هفتاد سال)
 • مقاومت در برابراشعه uv
 • حفظ دائم رنگ اصلی خود
 • عایق صدا و حرارت بودن
 • مقاوم در برابر یخ زدگی
 • سرعت بالا در نصب و اجرای آن‌ها
 • مقاومت بالا در برابر انواع آب و هوا
 • جذب آب و رطوبت کم (مزیت ویژه محصولات سنگ مصنوعی طرح بتن اکسپوز تابان سنگ)
 • ضد سایش بودن و داشتن استحکام فشاری و کششی
 • مقاوم در برابر خوردگی
 • بی نیاز شدن نسبت به مصالح نما سازی
 • کاهش پیدا کردن هزینه‌های ساخت با استفاده از بتن اکسپوز
 • و…

استفاده از بتون اکسپوز در نمای بیرونی خانه
استفاده از بتون اکسپوز در نمای بیرونی خانه

ویژگی‌‎های منفی و معایب بتن اکسپوز

در کنار مزایایی که ذکر شد، بتن اکسپوز نیز همچون هر مصالح ساخت و سازی که وجود دارد، نقاط ضعف مخصوص به خود را دارد.

مورد اولی که یکی از معایب نگران کننده بتن اکسپوز است، وزن آن می‌باشد. درست است که بتن اکسپوز، از بتن عادی سبک‌تر است. اما باز هم در برابر اکثر مصالح ساختمانی، متریال سنگینی محسوب می‌شود. این کار باعث می‌شود هنگام چسباندن آن‌ها به مکان‌هایی کانند دیوار، به میزان بیشتری چسب و مواد شبیه به آن نیاز پیدا کنید.

نمای بتن اکسپوز
نمای بتن اکسپوز

همان طور که قبل‌تر ذکر شد، نقطه ضعف بعدی که بتون اکسپوز دارد، کم بودن تنوع رنگی آن است. در ادامه، به راه بر طرف کردن این مشکلات می‌پردارزیم.

برطرف کردن معایب بتن اکسپوز

جالب است بدانید که برای داشتن یک نما بتون اکسپوز، نیازی نیست حتما از مصالح بتنی و سیمانی استفاده کنید. شرکت تابان سنگ، یکی از برترین تولید کنندگان سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست بوده که سنگ‌هایی به طرح بتن اکسپوز نیز تولید می‌کند.

کاربرد سنگ اکسپوز مصنوعی در محیط حمام
کاربرد سنگ اکسپوز مصنوعی در محیط حمام

این مصالح سنگ مصنوعی، دقیقا تمام ویژگی‌های ظاهری بتن اکسپوز را دارند و در نگاه اول، قابل تشخیص نیستند. علاوه بر آن، ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی که دارند، باعث می‌شود به اندازه محصولات بتنی مفید واقع شوند.

لازم به ذکر است که مصالح سنگ مصنوعی طرح بتن اکسپوز تولید شده توسط تابان سنگ، جذب آب کمتر از محصولات تولیدی رایج در این حوزه دارد. جهت اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صفحه ارتباط با تابان سنگ مراجعه کنید.

استفاده از سنگ مصنوعی سمنت پلاست طرح بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی
استفاده از سنگ مصنوعی سمنت پلاست طرح بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی

خوشبختانه، این نقطه ضعف که بتن اکسپوز تنوع رنگی زیادی ندارد، با سفارش سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تابان سنگ قابل برطرف شدن است. بر خلاف سایر تولیدی‌ها، این تولیدی امکان سفارش مصالح به رنگ دلخواه مشتریان خود را دارد.

علاوه بر آن، در صورت تمایل می‌توانید مرغوب‌ترین پیگمنت یا رنگ‌های پودری را از محصولات تابان سنگ خریداری کنید. سپس شخصا به مصالح مورد نظر، رنگ مورد پسند خود را اضافه کنید.

بتن اکسپوز در نمای داخلی و اداری
بتن اکسپوز در نمای داخلی و اداری

مزایای سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست

همان طور که می‌دانید، ویژگی‌های سنگ مصنوعی بر اساس مواد اولیه‌ای که در ساخت آن‌ها استفاده شده، متفاوت هستند. اما تمامی آن‌ها چند ویژگی مشترک دارند که به صورت زیر هستند:

 • وزن کم‌تر نسبت به بتن و سنگ طبیعی که موجب کاهش وزن ساختمان نیز می‌شود.
 • نصب آسان و انجام سریع‌تر پروژه به علت پیش ساخته بودن قطعات مورد استفاده.
 • مقرون به صرفه بودن در مقایسه با خرید مصالح بتنی و سنگ طبیعی.
 • قابلیت چسبندگی بالاتر
 • طول عمر بیشتر (در صورتی که محصول از کیفیت مناسب برخوردار باشد)
 • تنوع طرح و رنگ
 • مقاومت بالای فشاری، خمشی و کششی
 • مقاومت زیاد در برابر واکنش‌های شیمیایی، از جمله تخریب ناشی از باران اسیدی

نما داخلی بتن اکسپوز
نما داخلی بتن اکسپوز

به عبارتی، می‌توان گفت که سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تابان سنگ، تمام مزایای مصالح بتن اکسپوز را حفظ کرده، و نقاط ضعف آن را با ویژگی‌های مثبت خود جبران کرده است.

امکان سبک سازی

یکی از نقاط قوتی که به سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست شرکت تابان سنگ اختصاص دارد، قابلیت سبک سازی مصالح است. همان طور که می‌دانید، نمای بتن اکسپوز معمولی به نسبت، وزن بسیار زیادی دارد.

خرید بتن اکسپوز ساخته شده توسط سنگ مصنوعی؛ شرکت تابان سنگ
خرید بتن اکسپوز ساخته شده توسط سنگ مصنوعی؛ شرکت تابان سنگ

این موضوع باعث می‌شود استفاده از نمای بتون اکسپوز، دیوار پوش بتن اکسپوز و موارد مشابه، مشکلات جدی به وجود بیاورد. همان‌طور که می‌دانید، مصالح به کار رفته در ساختمان‌ها باید به گونه‌ای باشند که وزن ساختمان را بیشتر از حد استاندارد زیاد نکنند.

استفاده از سنگ مصنوعی تولید شده در شرکت تابان سنگ، بهترین انتخاب برای رفع این مشکل است. این شرکت، امکان ساخت مصالح سبک و فوق سبک را دارد که باعث کاهش فشار روی ساختمان می‌شود.

کاربرد بتون اکسپوز در دکوراسیون داخلی اتاق خواب
کاربرد بتون اکسپوز در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

علاوه بر آن، این قابلیت سبک بودن مصالح موجب می‌شود آسیب‌های ناشی از وقوع زلزله به حداقل برسند.

جذب آب

ویژگی مثبت دیگری که به مصالح تابان سنگ اختصاص دارد، جذب آب کم آن‌ها می‌باشد. این موضوع درست است که بتون اکسپوز عادی جذب آب زیادی ندارد و تا حدی در برابر رطوبت مقاوم است. اما این موضوع در مصالح سمنت پلاست تابان سنگ، بسیار کم‌تر می‌باشد.

تصویر نمای بتن اکسپوز
تصویر نمای بتن اکسپوز

این مزیت، به دلیل مواد اولیه با کیفیت، و فرمولاسیون پیشرفته‌ای است که در تولید محصولات تابان سنگ به کار می‌رود. تمام محصولات ساخته شده در این شرکت، از جذب رطوبت و جذب آب کمتر از هفت درصد برخوردار هستند. این موضوع به تنهایی، باعث افزایش طول عمر نمای بتن اکسپوز مصنوعی می‌شود.

کاربرد سنگ مصنوعی سمنت پلاست به طرح بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی؛ شرکت تابان سنگ
کاربرد سنگ مصنوعی سمنت پلاست به طرح بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی؛ شرکت تابان سنگ

قابلیت اسکوپ گذاری

یکی از قطعاتی که برای نصب پنل و تایل بتن اکسپوز از آن استفاده می‌شود، اسکوپ است. اسکوپ فلزی، نوعی گیره به خصوص است که باعث محکم شدن پنل بتن اکسپوز بر روی دیوار می‌شود.

خرید بتون اکسپوز سنگ مصنوعی؛ شرکت تولید محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ
خرید بتون اکسپوز سنگ مصنوعی؛ شرکت تولید محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ

در حالت عادی، این اسکوپ‌ها جداگانه به مصالح متصل می‌شوند و امکان دارد با گذر زمان، سست شوند. محصولات نانو سمنت پلاست تولید شده توسط تابان سنگ، در این زمینه بر خلاف سایر پنل های بتن اکسپوز ساخته می‌شوند.

نحوه ساخت سنگ مصنوعی طرح بتن اکسپوز در این شرکت تولیدی به گونه‌ای است که در همان مراحل اولیه ساخت بتون اکسپوز، اسکوپ در جسم مصالح قرار داده می‌شود. این‌گونه بعد از خشک شدن پنل بتون اکسپوز، اسکوپ به هیچ عنوان از آن جدا نخواهد شد.

دیوار بتن اکسپوز دکوراتیو
دیوار بتن اکسپوز دکوراتیو

قیمت بتن اکسپوز

قیمت محصولات بتن اکسپوز، چیزی است روی تصمیم نهایی افراد برای خرید بتن اکسپوز، تاثیر زیادی می‌گذارد. رنج قیمت این محصولات، بر اساس متریال بتن اکسپوز، ابعاد، وزن و کیفیتی که دارند، متغیر است.

اما به طور کلی، قیمت محصولات سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تابان سنگ نسبت به قیمت بتن اکسپوز معمولی بسیار کمتر می‌باشد. این بدین معنا است که با خرید محصولات سمنت پلاست تابان سنگ، به همان نتیجه‌ای که از نمای بتون اکسپوز انتظار دارید را به دست می‌آورید، و در هزینه‌های خود نیز صرفه جویی بسیاری خواهید کرد.

نمای داخلی بتن اکسپوز ساخته شده توسط سنگ مصنوعی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
نمای داخلی بتن اکسپوز ساخته شده توسط سنگ مصنوعی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

جهت اطلاع از قیمت محصولات سنگ مصنوعی طرح بتن اکسپوز تابان سنگ، می‌توانید به فروشگاه آنلاین این شرکت مراجعه کنید. یا در واتساپ به طور مستقیم با این شرکت در ارتباط باشید.

کاربرد بتن اکسپوز

بتن اکسپوز و سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست، به لطف ویژگی‌های به خصوصی که دارند، یکی از پرکاربرد ترین مصالح موجود در ساخت و ساز می‌باشند. این کاربرد فقط به نمای داخلی منزل و نمای خارجی ساختمان محدود نمی‌شود.

تنوع طرح سنگ مصنوعی سمنت پلاست به طرح بتن اکسپوز
تنوع طرح سنگ مصنوعی سمنت پلاست به طرح بتن اکسپوز

مثال‌هایی از کاربردهای معروف بتن اکسپوز و سنگ مصنوعی طرج بتن اکسپوز، به صورت زیر هستند:

 • دیوار باغ یا تالار
 • دکوراسیون داخلی گالری، محیط ورزشی و…
 • تکمیل دکوراسیون داخلی و بیرونی مغازه یا کافه
 • کف سازی و استفاده به عنوان کف‌پوش
 • مبلمان شهری و لوازم فضای باز همچون میز
 • محوطه سازی مکان‌های عمومی
 • ساخت پله
 • تکمیل محیط داخلی حمام و دستشویی
 • ساخت تونل، پل، زیرگذر، رو گذر و…

کاربرد بتن اکسپوز در محیط حمام
کاربرد بتن اکسپوز در محیط حمام

شرکت تابان سنگ، یکی از برترین تولید کنندگان سنگ مصنوعی طرح بتن اکسپوز و مصالح آن می‌باشد. جهت خرید بتن اکسپوز نانو سمنت پلاست و کسب اطلاعات بیشتر درمورد آن، می‌توانید با شرکت تابان سنگ در ارتباط باشید.

کاربردهای کلی طرح بتن اکسپوز

هرکدام از کاربردهایی که قبل‌تر به آن‌ها اشاره شد، با وجود تنوع مکان و کاربردی که دارند، در یکی از گروه‌های زیر حساب می‌شوند. این یعنی برای سفارش و خرید بتن اکسپوز، لازم است در یکی از دسته بندی‌های زیر به دنبال محصول مورد نظر خود باشید.

بتن اکسپوز کف و کف‌پوش

یکی از کاربردهای اصلی که افراد را به فکر خرید بتن اکسپوز میندازد، تکمیل کف ساختمان یا محیط باز است. این محل، به دلیل رفت و آمد و وزنی که متحمل می‌شود، نیاز به مصالح مقاوم و ماندگارتری است.

به همین جهت، مصالح بتن اکسپوز کف، در نگاه اول انتخاب خوبی به نظر می‌رسند. اما فراموش نکنید که حتی مصالح بتنی نیز ایرادهای خود را دارند. این ایرادات شامل مواردی از جمله کم بودن تنوع رنگ و طرح، مقاومت کم، وزن زیاد و موارد مشابه هستند.

خرید بتن اکسپوز کف‌پوش؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده محصولات سمنت پلاست
خرید بتن اکسپوز کف‌پوش؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده محصولات سمنت پلاست

محصولات کفپوش تابان سنگ، از جنس سنگ مصنوعی هستند که قابلیت اجرای رنگ و بافت بتن اکسپوز معمولی را دارند. اما از مقاومت بسیار بیشتری برخوردار هستند، که باعث می‌شود برای به کف سازی، کاربردی‌تر باشند.

استفاده از بتن اکسپوز در طراحی داخلی یا خارجی

هنگامی که محصولات مورد استفاده شما به اندازه محصولات تولید شده توسط شرکت تابان سنگ با کفیت باشند، تفاوتی در کاربرد آن‌ها برای نمای داخلی و خارجی وجود ندارد.

خرید بتن اکسپوز دیوارپوش برای محیط اداری
خرید بتن اکسپوز دیوارپوش برای محیط اداری

متاسفانه برخی تولیدی‌ها تصمیم می‌گیرند نماهای داخلی خود را از مصالح بی‌کیفیت تولید کنند. زیرا نمای داخلی در برابر تغییرات جوی و نور خورشید، محفوظ است. اما محصولات سمنت پلاست تابان سنگ، به خاطر کیفیت بالاس خود در هر دو نمای داخلی یا خارجی قابل استفاده هستند.

ممکن است شما نیز به رنگ و فضای محصولات بتنی علاقه‌مند باشید، اما به نظر شما بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی جلوه خسته کننده‌ای دارد. در این صورت، باید به دنبال محصولاتی باشید که با رنگ، طرح و ابعاد متنوعی تولید می‌شوند.

تصویر نمای داخلی طرح بتن اکسپوز
تصویر نمای داخلی طرح بتن اکسپوز

استفاده از بتن اکسپوز در سقف و تایل

همان طور که انتظار می‌رود، مصالح به کار رفته در سقف باید از وزن کم و استحکام زیاد برخوردار باشند. پس بهتر است که از سنگ مصنوعی به طرح بتن اکسپوز به جای تایل بتن اکسپوز که خود به اندازه کافی سنگین است، استفاده کرد.

تصویر تایل بتن اکسپوز
تصویر تایل بتن اکسپوز

یکی دیگر از مواردی که ممکن است به طرح بتن باشد، تایل بتن اکسپوز است. هر پنل و صحفه‌ای که توانایی پوشاندن سطوح را داشته باشند، تایل نامیده می‌شود. شاید بتوان کلمه تایل را همان کاشی نیز توصیف کرد. در صنعت ساخت و ساز، تایل در بیشتر موارد به معنی نوعی پوشش برای سقف است که معمولا در دسته سقف کاذب قرار می‌گیرد.

ممکن است شما نیز به رنگ و فضای محصولات بتنی علاقه‌مند باشید، اما به نظر شما بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی جلوه خسته کننده‌ای دارد. در این صورت، باید به دنبال محصولاتی باشید که با رنگ، طرح و ابعاد متنوعی تولید می‌شوند.

روش اجرای بتن اکسپوز

معمولا برای نصب بتون اکسپوز، از دو روش استفاده می‌شود. اولین روش استفاده از پنل‌های پیش ساخته است، و روش دوم بتن ریزی درجا می‌باشد. انتخاب بین این دو روش، بر اساس پروژه مورد نظر و محلی که بتون اکسپوز در آن اجرا می‌شود، صورت می‎گیرد.

نصب نمای بتن اکسپوز داخلی محیط اداری
نصب نمای بتن اکسپوز داخلی محیط اداری

نحوه نصب بتن اکسپوز به روش پنل‌های پیش ساخته

انتصاب این پنل‌ها، چندین روش مختلف دارد که بر اساس انتظارات خود، باید بهترین روش را شناسایی، و از آن استفاده کنید.

نصب مکانیکی: اولین راه این است که با کمک تجهیزات مکانیکی، پنل‌های بتون اکسپوز در ریل‌های فلزی قرار داده می‌شوند و سپس با پیچ و مهره، در سطح مورد نظر محکم می‌شوند.

نمای آشپزخانه از جنس بتون اکسپوز
نمای آشپزخانه از جنس بتون اکسپوز

نصب به کمک مواد هم جنس با پنل بتن اکسپوز: راه دوم، استفاده از ملات سیمانی است. به علت سیمانی بودن محصولات اکسپوز، این نوع مصالح با دوغاب سیمانی که موقع نصب آن‌ها استفاده می‌شود، جنس مشابهی خواهند داشت.

درنتیجه، انقباض و انبساط آن‌ها یکسان خواهد بود و پس از نصب، به هیچ عنوان خود را از بدنه ساختمان جدا نخواهند کرد. پس می‌توان گفت راه مطمئنی برای نصب بتن اکسپوز هستند.

نمای خارجی ساخته شده توسط سنگ مصنوعی طرح بتون اکسپوز
نمای خارجی ساخته شده توسط سنگ مصنوعی طرح بتون اکسپوز

استفاده از چسب مخصوص: آخرین راهی که در نصب بتن اکسپوز از آن استفاده می‌شود، استفاده از چسب مخصوص برای چسباندن پنل‌ها به سطح مورد نظر است. جهت خرید چسب پودری، خمیری و سایر اقلام مورد نیاز برای نصب یا تهیه سنگ مصنوعی، می‌توانید به محصولات شرکت تابان سنگ مراجعه کنید.

البته سنگ‌های نانو سمنت پلاست تابان سنگ، قابلیت اسکوپ گذاری در مرحله ساخت محصولات خود را دارد. این کار باعث می‌شود نصب پنل بتن اکسپوز سنگ مصنوعی، راحت‌تر و مطمئن‌تر صورت بگیرد.

کاربرد بتون اکسپوز در دکوراسیون داخلی
کاربرد بتون اکسپوز در دکوراسیون داخلی

جهت خرید بتن اکسپوز ساخته شده با مرغوب‌ترین مواد اولیه موجود، می‌توانید به سایت خرید آنلاین محصولات تابان سنگ مراجعه فرمایید.

قالب بتن اکسپوز

قالب بتن اکسپوز بی کیفیت، طول عمر کوتاهی داشته، و بعد از مدت کوتاهی مجبور به تعویض آن می‌شوید. به دلیل استاندارد نبودن قالب مورد نظر، خارج کردن محصول نهایی از قالب نیز می‌تواند مشکل ساز باشد و پنل بتن اکسپوز شما را تخریب کند.

به همین دلیل، بهتر است که از شرکت‌های قابل اطمینان قالب بتن اکسپوز مورد نظر را خریداری کنید. شرکت تولیدی تابان سنگ، علاوه بر ساخت سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست، بهترین قالب بتون اکسپوز و سنگ مصنوعی را نیز تولید و به فروش می‌رساند.

خرید بتون اکسپوز؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید بتون اکسپوز؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

در صورتی که به جای خرید بتن اکسپوز، قصد ساخت بتن اکسپوز به صورت مستقیم را دارید، باید قالب مخصوص آن را نیز تهیه کنید. نکته مهم هنگام خرید قالب بتن اکسپوز، این است که حتما از کیفیت بالای آن مطمئن باشید.

تهیه کننده: مریم فرمانیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *