سنگ های مصنوعی

خرید آنلاین انواع آجرنما

آجرنما

یکی از مصالحی که برای ساخت و تکمیل نمای ساختمان از آن استفاده می‌شود، آجرنما می‌باشد. استفاده‌ای که از پنل آجر نما می‌شود، فقط به نمای خارجی ساختمان‌ها محدود نمی‌شود و کاربردهای متنوعی در صنعت ساخت و ساز دارد.

اما صنعت تولید مصالح ساختمانی، به تولید و خرید اجرنمای سنتی بسنده نکرده و امروزه، می‌توانیم از نسخه‌های سنگ‌های مصنوعی این آجرها استفاده کنیم.  در این مقاله، به طور تخصصی به بررسی انواع اجر نما، کاربردها، مزایا و معایب آن‌ها می‌پردازیم.

آجر نما چیست؟

آجر نما، نوعی نمای خارجی یا داخلی است که به وسیله چیدن آجر ساخته می‌شود. شاید فکر کنید تنها در صورتی می‌توان نمایی را آجری نامید، که مصالح کار رفته در آن‌ها مانند خشت، طبیعی و سنتی باشد.

آجر نما دکوراسیون داخلی
آجر نما دکوراسیون داخلی

مهم نیست مصالح این چنینی تا چه مقدار فرمولاسیون خود را ارتقا دهند؛ در هر صورت ناچار به حفظ عناصر اولیه خود می‌باشند. این موضوع ممکن است با سلیقه و کاربرد جامعه امروزی هم‌خوانی نداشته باشد.

همان طور که می‌دانید، صنعت معماری و ساخت و ساز، همواره سعی دارد به استفاده از مصالح با دوام‌تر و کاربردی‌تری رو بیاورد. یکی از این مصالح مورد نظر، آجر ساخته شده به کمک سنگ مصنوعی می‌باشد.

طراحی دیوار آجرنما سنگ مصنوعی
طراحی دیوار آجرنما سنگ مصنوعی

آجر مصنوعی

همان طور که ذکر شد، استفاده از آجر سنتی برای تکمیل دکوراسیون داخلی به اندازه قبل طرفدار ندارد. این موضوع می‌تواند به دلیل معایب مصالح اجری باشد که در ادامه این مقاله به آن‌ها اشاره خواهد شد.

اما هنگامی که جلوه اجر نما به اندازه کافی زیبا و قابل قبول است، نباید به دلیل ساختار ضعیفی که دارد، از به کار بردن آن منصرف شد. در واقع به جای خرید آجرنما، می‌توان از آجر ساخته شده توسط سنگ مصنوعی استفاده کرد.

دیوار نما آجری
دیوار نما آجری

سنگ‌های نانو سمنت پلاست تابان سنگ، یکی از محدود محصولاتی هستند که ظاهر محصولات خروجی خود را به بهترین نحو ممکن مشابه اجر نمای طبیعی می‌سازند.

براق کننده آجر نما؛ رزين آجر نما

برای براق کردن سطح آجر نما، معمولا از مواد شیمیایی مخصوصی مانند رزین استفاده می‌کنند. شرکت تابان سنگ، علاوه بر تولید سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست در طرح اجر نما، امکان خرید اقلام مورد نیاز برای ساخت و بهبود محصولات سنگ مصنوعی را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

نمونه ای از نمای اجرنما
نمونه ای از نمای اجرنما

اگر قصد دارید نمای آجری شما از ابتدا، میزان مناسبی براقیت داشته باشند و از مقاومت و سبکی لازم نیز برخوردار باشند، می‌توانید مصالح سنگ مصنوعی به طرح اجر را خریداری کنید.

چند مورد از مزایای به کار بردن رزین روی سطح آجرنما، به صورت زیر می‌باشد:

 • افزایش استحکام نمای اجری
 • عایق بودن اجر نما در برابر رطوبت
 • آهسته کردن فراید آلوده شدن آجرنما
 • آسان‌تر شدن شستشوی آجر نما
 • محافظت از آجرنما در برابر شوره، جلبک، کپک و…

استفاده از مواد شیمیایی رزين آجر نما
استفاده از مواد شیمیایی رزين آجر نما

البته ممکن است اجرای رزین آجر نما، برای اکثر افراد هزینه‌بر و وقت‌ گیر باشد. پس باید راه حلی مخصوص افرادی که به مرحله اضافی رزین کاری علاقه ندارند، وجود داشته باشد. شرکت تابان سنگ، برای این مورد راه حل مناسبی پیش پای مشتریان خود قرار داده است.

سنگ‌های مصنوعی نانو سمنت پلاستی که توسط شرکت تابان سنگ تولید می‌شوند، این قابلیت را دارند که با سطح براقی ساخته شوند و شما را از خرید و اجرای براق کننده آجر نما، بی‌نیاز کنند.

نمای ساختمان سنگ مصنوعی
نمای ساختمان سنگ مصنوعی

قالب آجر نما

افرادی که به جای خرید اجرنما، قصد ساخت آن به کمک سنگ مصنوعی را دارند، باید این کار را به کمک قالب‌های مخصوص انجام دهند. در حال حاضر قالب آجر نمای abs که توسط شرکت تابان سنگ تولید می‌شوند، بهترین قالب موجود در بازار می‌باشند.

با داشتن قالب آجر نما، شما این توانایی را دارید که بر اساس سلیقه شخصی خود، اجر نمای مورد نظر را در رنگ و تعداد دلخواه خود تولید کنید. جهت مشاهده و خرید قالب‌های سنگ مصنوعی تابان سنگ در طرح اجر نما و سایر مصالح ساختمانی، می‌توانید به فروشگاه آنلاین این شرکت تولیدی مراجعه کنید.

سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست طرح آجرنما؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست طرح آجرنما؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

قالب‌های سنگ مصنوعی این شرکت، با پیشرفته‌ترین تجهیزات ممکن ساخته می‌شوند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. در صورتی که قالب اجرنمای شما دوام زیادی داشته باشد، تا مدت زیادی به خرید مجدد و تعویض آن نیازی نخواهید داشت.

قابل تصور است که قالب آسیب دیده و قدیمی، خروجی دلچسبی به ما تحویل نمی‌دهد و معمولا نقصی در جلوه خود خواهد داشت. پس شما می‌توانید با خرید قالب اجر نمای تابان سنگ، تا چندین سال مصالح آجری مورد نظر خود را بدون نگرانی تولید کنید.

نمونه‌ای از قالب آجر نما ستونی؛ شرکت تابان سنگ
نمونه‌ای از قالب آجر نما ستونی؛ شرکت تابان سنگ

مزایای نمای آجری

مصالح آجر نما سنگ مصنوعی، مانند هر نوع دیگری از مصالح ساخت و ساز، ویژگی‌های مثبت خود را نیز دارند. این ویژگی‌ها که باعث برتریت نمای اجری می‌شوند، به صورت زیر هستند:

 • اجرا و نصب آن‌ها بسیار آسان بوده و نیاز به تجهیزات تخصصی ندارد.
 • دسترسی به آن‌ها آسان است.
 • هنگامی که از مواد اولیه مرغوب در ساخت آن‌ها استفاده شه باشد، تا چند سال در برابر اشعه خورشید و آفتاب تغییر رنگ نخواهند داد.
 • در برابر آتش مقاوم هستند.
 • قابلیت ضد ضربگی دارند.
 • قابلیت ضد ضربه دارند.
 • در برابر رطوبت و نفوذ آب، مقاوم هستند.

نمونه آجر نما ساخته شده از سنگ مصنوعی
نمونه آجر نما ساخته شده از سنگ مصنوعی

جالب است بدانید که سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تولید شده توسط شرکت تابان سنگ، علاوه بر نقاط قوت به خصوص خود، تمام مزایای ذکر شده را نیز دارا می‌باشند.

معایب نمای آجری

محصولات و نمای آجری، در کنار ظاهر زیبایی که دارند، چندین نقطه ضعف را در کنار مزایای خود نگه می‌دارند. حتی برخی از آن‌ها باعث می‌شوند اجازه استفاده از آن‌ها در برخی مکان‌ها را نداشته باشید. یا دردسری که برای شما به دنبال خواهند داشت، ارزش خرید آجرنما و استفاده را نداشته باشند.

نمای داخلی آجرنما
نمای داخلی آجرنما

در ادامه، به چند مورد از معایب نمای آجری به طور اختصاصی می‌پردازیم و شیوه مقابله با هر نقطه ضعف را نیز بررسی خواهیم کرد. فراموش نکنید که معایب مورد نظر، به آجرنمای طبیعی اختصاص دارد که با مواد طبیعی و سنتی ساخته می‌شوند.

وزن زیاد

بزرگ‌ترین عیبی که می‌توان به آجرنمای طبیعی نسبت داد، وزن بسیار زیاد آن است که در نهایت باعث افزایش وزن ساختمان می‌شود. در صورتی که نمای مورد نظر، به میزان زیادی پنل آجر نما نیاز داشته باشد، امکان ایجاد مشکلات فنی وجود خواهد داشت. این ایراد، باعث شده که بسیاری از ساختمان‌های بلند و عظیم، از اجرای نمای اجری منع شوند.

عکس اجر نما ساخته شده به کمک مواد پلیمری و نانو سمنت پلاست
عکس اجر نما ساخته شده به کمک مواد پلیمری و نانو سمنت پلاست

یکی از مزایای محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ، کاهش وزن محصولات به میزان زیاد می‌باشد. پس با خرید اجرنمای پلیمری این شرکت، محصولات فوق سبکی تهیه می‌کنید که روی وزن ساختمان تاثیری ندارند. مزیت دیگری که با سبک سازی نمای اجری به دست می‌آورید، کاهش آسیب‌های وارد شده به محیط هنگام زلزله می‌باشد.

نمونه آجر نمای ساختمان سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ
نمونه آجر نمای ساختمان سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ

آلودگی دائم

مورد بعد که جزو معایب نمای آجری حساب می‌شود، نیاز دائم آن به شست و شو است. چون نماهای اجری علاوه بر قدرت جذب آلودگی که دارند، همواره در معرض کپک زدن یا قارچ گرفتن نیز هستند. این مورد باعث می‌شود رنگ آجرنما به مرور زمان تغییر کند و جلوه اولیه خود را از دست بدهد. فراموش نکنید که شست و شوی نمای اجری نیز نسبت به سایر مصالح، دشوار‌تر است.

آلودگی دیوار آجری طبیعی
آلودگی دیوار آجری طبیعی

همان طور که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت، یکی از راه‌های مقابله با آلودگی این نوع سطوح، استفاده از رزین آجر نما است. استفاده از براق کننده آجر نما، تا حدودی نمای شما را از نفوذ آب و انواع آلودگی محفوظ نگه می‌دارد. اما همچنان امکان بروز آلودگی، مخصوصا زمانی که سطح رزینی از بین می‌رود، وجود دارد.

با تغییر هدف خود از خرید آجر طبیعی به متریال برتر و باکیفیت‌تر، تا حد زیادی از این نقطه ضعف در امان خواهید بود. آجرنمای نانو سمنت پلاست تولید شده توسط شرکت تابان سنگ، یکی از پیشنهادات ما برای شما می‌باشد.

زیبایی سنگ مصنوعی جایگزین آجرنما طبیعی
زیبایی سنگ مصنوعی جایگزین آجرنما طبیعی

ایجاد لکه و شوره

تقریبا تمام نماهای آجری که در معرض بارش باران یا تابش نور هستند، بعد از مدتی دچار لکه‌ها و شوره‌هایی می‌شوند. این موارد، در نهایت به حفره‌های ریز تبدیل می‌شود و به مرور زمان آلودگی در ای نحفره‌ها جمع می‌شود. این آلودگی و خوردگی‌ها، باعث خراب شدن کامل نما می‌شوند و بالاخره مجبور به تعویض نمای خود و خرید آجرنمایی جدید می‌شوید.

تیرگی که در اکثر نماهای اجری مشاهده می‌کنید، به دلیل عناصر تشکیل دهنده آجر طبیعی هستند.

معایب اجرنمای آجری از نوع طبیعی؛ شوره زدگی
معایب اجرنمای آجری از نوع طبیعی؛ شوره زدگی

علت شوره زدن آجر نما

علت اصلی شوره زدن آجر نما یا همان سفید شدن نمای ساختمانی، وجود املاحی است که در مواد اولیه آن‌ها وجود دارد. یکی از اصلی‌ترین املاح یا نمک‌هایی که مسبب این مشکل است، سولفات کلسیم می‌باشد. متاسفانه راهی برای حذف این نمک‌ها از ماده اولیه آجر امکان پذیر نمی‌باشد و به ناچار، مجبور هستید انتظار شوره زدن اجر نمای خود را داشته باشید.

نمای خارجی سنگ مصنوعی
نمای خارجی سنگ مصنوعی

نداشتن تنوع رنگی

حتما تا کنون متوجه شده‌اید که نماهای آجری، از تنوع رنگی زیادی برخوردار نیستند و تمام آن‌ها زیرشاخه رنگ قرمز حساب می‌شوند. شاید برخی به حفظ رنگ اصلی اجر در نمای خود تاکید داشته باشند و رنگ اصلی خشت و آجر را حفظ کنند.

اما بازار مصالح آجر طبیعی به گونه‌ای است که نیاز افراد علاقه‌مند به رنگی غیر از قرمز را بر طرف نمی‌کند.

تنوع رنگی سنگ مصنوعی، تولیدی تابان سنگ
تنوع رنگی سنگ مصنوعی، تولیدی تابان سنگ

جذب آب بالا

معمولا هنگام تصمیم گیری برای استفاده از مصالح موجود در صنعت ساخت و ساز، باید به جذب آب آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم. وقتی قابلیت نفوذ آب و رطوبت در سازه‌ای بالا باشد، مشکلات زیادی را برای ما به وجود می‌آورند.

به عنوان مثال، هنگامی که آب جذب شده در مصالح به واسطه کاهش دما یخ بزنند، مصالح به دلیل افزایش حجم آب، دچار شکستگی می‌شوند. به طور اختصاصی درمورد اجرنما، جذب کردن بیش از حد آب باعث ایجاد جلبک، کپک و موارد این چنینی می‌شود.

خرید اینترنتی آجر نما برای دکوراسیون داخلی؛ شرکت تابان سنگ
خرید اینترنتی آجر نما برای دکوراسیون داخلی؛ شرکت تابان سنگ

ساییدگی و از بین رفتن جلوه اولیه آجرنما هم مورد دیگری است که به واسطه جذب آب بالا، با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد. البته شاید جذب آب بالا در مناطق خشک و گرمسیر کشور به نظر مورد جدی نرسد. چون رطوبت و آب موجود در آجرنما و سایر مصالح به سرعت بیشتری تبخیر می‌شوند.

اما باز هم نمی‌توان به این مورد امیدوار بود و به درصد جذب آب بی‌توجهی کرد. زیرا احتمال آسیب دیدن نمای شما همواره وجود دارد و بهتر است از ابتدا به این نقطه ضعف رسیدگی کرد. مصالح نانو و پلیمری تابان سنگ، از این نقطه ضعف نمای آجری در امان است.

خرید نمای آجری سنگ مصنوعی نانو و پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید نمای آجری سنگ مصنوعی نانو و پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

ضعیف بودن جنس آجر

استحکام بالای مصالح به کار رفته در نمای داخلی و خارجی، مخصوصا آجرنما، اهمیت بسیار زیادی برای ما دارد. اکثر افراد همواره به دنبال محصولاتی می‌گردند که در برابر شکستگی، ساییدگی، خراش برداشتن و موارد شبیه به آن، مقاوم باشند.

متاسفانه یکی از معایب نمای آجری، استقامت کم آن است. در نتیجه، باید در مراحل حمل و نقل، جابجایی و نصب اجرنما، از مصالح آن مراقبت شود. بعد از اجرای کامل آجرنما نیز، باید همواره مراقب آسیب ندیدن سطح مورد نظر باشید.

آجرنمای سنگ مصنوعی؛ تابان سنگ تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست
آجرنمای سنگ مصنوعی؛ تابان سنگ تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست

از آن‌جا که جلوه و زیبایی که آجرنما دارد، انگیزه اصلی افراد برای اجرای نمای آجری می‌باشد، می‌توانید از متریال‌های جایگزین استفاده کنید. بسیاری از مصالح مانند سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست، دقیقا به شکل آجر ساخته می‌شوند اما جنس و مقاومت بهتری دارند.

شرکت تابان سنگ، یکی از برترین تولید کنندگان محصولات نانو سمنت پلاست و سنگ مصنوعی پلیمری است. محصولات تولیدشده توسط این شرکت، از بهترین هزینه ممکن نیز برخوردار هستند و طرح و رنگ‌های بسیار متنوعی دارند.

انواع آجر نما آجر براي نماي داخلي؛ بررسی نمای آجری
انواع آجر نما آجر براي نماي داخلي؛ بررسی نمای آجری

برای خرید اجرنمایی که با بهترین مواد اولیه و به صورت حرفه‌ای ساخته می‌شود، می‌توانید به فروشگاه آنلاین این شرکت مراجعه فرمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، شرکت تابان سنگ به صورت آنلاین و تلفنی آماده پاسخگویی به شما می‌باشد.

استفاده از براق کننده آجر نما

بسیاری از افراد برای تولید آجر نما، از مواد شیمیایی مانند رزین یا روغن جلا استفاده می‌کنند. این مواد باعث می‌شود سطح نمای آجری براق‌تر شود، و بر اساس کاربرد خود جلوه زیبا‌تری بگیرد.

اما موردی که افراد به آن توجه نمی‌کنند، این است که مواد ذکر شده به مرور زمان و در مجاورت نور خورشید فرسوده می‌شوند. در نهایت، این فرسودگی باعث از بین رفتن براق کننده آجر نما و حتی خراب شدن ظاهر نما می‌شود.

دیوار آجر نما
دیوار آجر نما

برای رفع این اشکال، معمولا به شما پیشنهاد می‌کنند که روکش رزین یا روغن جلا را زود به زود تمدید کنید. اما این کار هزینه و دردسر های زیادی به همراه دارد. در ادامه، به شما راه حل بهتری برای رفع این مشکل معرفی می‌کنیم.

بر طرف کردن معایب نمای آجری

همانطور که مشخص است، تمام معایب ذکر شده به دلیل ساختار اصلی و ضعیف آجر می‌باشد. خوشبختانه، با پیشرفت فناوری و صنعت تولید سنگ مصنوعی، برای رفع این مشکلات و نکات منفی، راه حل مناسبی وجود دارد.

محصول سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تابان سنگ؛ طرح آجر نما
محصول سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تابان سنگ؛ طرح آجر نما

شما می‌توانید با استفاده از مصالح سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تابان سنگ به طرح آجر نما، از تمام معایب نمای اجری خلاص شوید.

این نوع سنگ مصنوعی، علاوه بر طرف کردن نقاط ضعف نمای آجری، ویژگی‌های مثبتی که این نوع مصالح دارند را نیز حفظ کنید و حتی از مزایای برتری نیز برخوردار خواهد بود. شرکت تولیدی تابان سنگ، به طور تخصصی در زمینه تولید با کیفیت‌ترین مصالح سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست فعالیت می‌کند.

خوشبختانه، این نقطه ضعف که بتن اکسپوز تنوع رنگی زیادی ندارد، با سفارش سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تابان سنگ قابل برطرف شدن است. بر خلاف سایر تولیدی‌ها، این تولیدی امکان سفارش مصالح به رنگ دلخواه مشتریان خود را دارد.

علاوه بر آن، در صورت تمایل می‌توانید مرغوب‌ترین پیگمنت یا رنگ‌های پودری را از محصولات تابان سنگ خریداری کنید. سپس شخصا به مصالح مورد نظر، رنگ مورد پسند خود را اضافه کنید.

نمای خارجی ساختمان سنگ مصنوعی
نمای خارجی ساختمان سنگ مصنوعی

مزایای سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست طرح آجر نما

همان طور که قبل‌تر ذکر شد، سنگ مصنوعی به طرح اجر نما، تمام ویژگی‌های مثبت آجر معمولی را دارد و حتی معایب آن را نیز برطرف کرده است. موارد زیر، چند نمونه از نقاط قوت سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تولید شده توسط شرکت تابان سنگ می‌باشند.

 • قابلیت آنتیuv بودن (مقاوم در برابر فرسوده شدن توسط نور خورشید)
 • ماندگار بودن براقیت سطح آجر نما
 • وزن بسیار کم‌تر نسبت به آجر معمولی
 • جذب آب و جذب رطوبت بسیار کم
 • محکم و ومقاوم بودن دربرابر تغییرات فیزیکی
 • واکنش پذیر نبودن در برابر تغییرات شیمیایی
 • مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی
 • آسان بودن نصب آن‌ها
 • بالا رفتن سرعت عمل نصب آجر نما
 • تنوع بالای رنگ، طرح و شکل

تصویر سنگ مصنوعی طرح آجر نما
تصویر سنگ مصنوعی طرح آجر نما

روش نصب آجرنما

همان طور که قبل‌تر ذکر شد، برای نصب اجر‌نما نیاز به تخصص و مهارت خاصی ندارید. درواقع کیفیت موادی که برای نصب و چسباندن آن‌ها استفاده می‌کنید، دوام نمای آجری شما را تضمین می‌کنند. به طور کلی، سه راه برای نصب اجر نما وجود دارد که اکنون به هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

سنگ مصنوعی طرح آجرنما
سنگ مصنوعی طرح آجرنما

استفاده از ملات سیمانی و ماسه‌ای

ابتدایی ترین شیوه نصب اجر نما، استفاده از دوغاب و ملات سیمانی است. استحکام بالایی که پیوند آجر و سطح مورد نظر دارد، باعث می‌شود این روش طرفداران خود را برای اجرای پروژه داشته باشد.

شاید بتوان گفت تنها عیب این شیوه نصب آجر نما، این است که کار شما با سرعت کم‌تری نسبت به سایر روش‌ها پیش می‌رود.

دیوار آجرنما
دیوار آجرنما

یکی از ویژگی‌های مثبت محصولات تولید شده توسط شرکت تولیدی تابان سنگ، قابلیت چسبندگی بالا به ملات مورد نظر است. درصد زیادی از فرمولاسیون اولیه مصالح ساخته شده در این شرکت، شباهت زیادی به دوغاب چسبنده دارند. پس به راحتی با آن هماهنگ می‌شوند، و جدا شدن آجرنمای سمنت پلاست نصب شده، کار دشواری خواهد بود.

نحوه اجرای آجر نما؛ استفاده از ملات سیمانی و ماسه‌ای
نحوه اجرای آجر نما؛ استفاده از ملات سیمانی و ماسه‌ای

استفاده از چسب مخصوص

اگر استفاده از ملات سیمانی و ماسه‌ای برای شما امکان پذیر نبود، می‌توانید از چسب پودری یا خمیری برای چسباندن پنل آجر نمای خود استفاده کنید.

برای این کار، باید ابتدا به کمک چسب، لایه‌ای از پلاستر پهن کرد و سپس سطح پشتی پنل اجر نما را با ضخامت کامل، توسط چسب پوشاند. در مرحله آخر نیز بندکشی صورت می‌گیرد.

البته در موقعیت‌های بسیاری، امکان دارد که چسب خریداری شده برای نصب آجر نما کاربرد دیگری داشته و به نتیجه مطلوب نرسید. برای جلوگیری از این حادثه، می‌توانید با شرکت تابان سنگ در ارتباط باشید و چسب مخصوص کار خود را تهیه کنید.

شرکت تولیدی تابان سنگ، علاوه بر ساخت محصولات سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست، با کیفیت‌ترین مواد شیمیایی لازم برای ساخت و نصب سنگ نمای اجر را نیز به فروش می‌رساند.

سنگ و آجر نمای ساختمان
سنگ و آجر نمای ساختمان

هنگامی که وزن کلی آجرنما کم باشد، احتمال جدا شدن مصالح از دیوار پایین می‌آید و چسب استفاده شده در سطح مورد نظر، موثرتر خواهد بود. همان طور که گفته شد، محصولات شرکت تابان سنگ قابلیت سبک سازی بیشتر از حد معمول را دارند.

استفاده از ابزار کمکی

به طور مختصر، به این روش اجرای اجر نما، نصب خشک نیز گفته می‌شود. در این روش چسب یا ملاتی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بلکه از تجهیزات فلزی برای نصف آن‌ها کمک گرفته می‌شود. نمونه‌هایی از این ابزار فلزی، می‌توان به پیچ و ریل اشاره کرد.

اما به دلیل پیچیده بودن و احتمال تخریب مصالح، از این روش به صورت گسترده استفاده نمی‌شود. در واقع، ترجیح اکثر افراد برای نصب اجر نما، استفاده از ملات سیمانی و چسب مخصوص است.

استفاده از ابزار کمکی ریلی برای نصب اجر نما
استفاده از ابزار کمکی ریلی برای نصب اجر نما

اسکوپ گذاری:

فراموش نکنید که استفاده از ابزار کمکی در کنار مواد خیس مانند ملات و چسب، روشی است که افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. یکی از این ابزار، اسکوپ است که شامل دو قطعه جدا می‌باشد.

پنل‌های آجر نمای نانو سمنت پلاست؛ تابان سنگ
پنل‌های آجر نمای نانو سمنت پلاست؛ تابان سنگ

همان طور که انتظار می‌رود، یکی از این دو قطعه را به دیوار مورد نظر، و قطعه دوم را پشت پنل نما وصل می‌کنند. با چفت شدن این دو، قرار گیری مصالح مورد نظر روی دیوار مطمئن‌تر می‌شود.

جالب است بدانید که شرکت تابان سنگ، در صورت تمایل مشتریان خود، اسکوپ گذاری را در مراحل اولیه ساخت محصولات انجام می‌دهد. پس این اسکوپ در جسم آجرنما قرار می‌گیرد و به هیچ عنوان از جای خود تکان نمی‌خورد.

عکس آجر نما ساخته شده از مواد پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
عکس آجر نما ساخته شده از مواد پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

ابعاد استاندارد آجر نما

همان طور که قابل تصور است، آجرهای معمولی و طبیعی که در بازار وجود دارند، ابعاد یکسان و پیش فرضی دارند. دلیل این مورد، می‌تواند مشخصات فنی و نقاط ضعف آجر باشد. معمولا جرم مجاز برای هر متر مکعب آجر، کمتر از دو کیلوگرم است.

ابعاد استاندارد آجر نما فشاری برای هر بلوک آجر، معمولا در محدوده 5*10*20 سانتی متر است. این ابعاد در آجر سه سانتی، به صورت 3*11*22 سانتی متر هستند. آجر سوراخ دار به دلیل وزن کمی که دارد، در ابعاد مختلفی یافت می‌شود اما در نمای ساختمان، کاربرد آن‌چنانی ندارد.

ابعاد استاندارد سنگ آجر نما
ابعاد استاندارد سنگ آجر نما

در صورتی که به نمای آجری در ابعاد دیگری نیاز داشتید، ممکن است مصالح مورد نیاز خود را پیدا نکنید. اما محصولات شرکت تولید سنگ مصنوعی تابان سنگ، از تنوع بالایی برای ابعاد انواع آجر نما برخوردار هستند.

پس امکان خرید انواع آجر نمای سمنت پلاست با هر اندازه‌ای، برای شما امکان پذیر است. این مورد به دلیل وزن کم محصولات تولید شده توسط تابان سنگ اتفاق می‌افتد. با استحکام بالا و سبک وزن بودن، محدودیتی در تغییر ابعاد آجر نما و هر محصول دیگری وجود نخواهد داشت.

عکس آجر نما سنگ مصنوعی با تنوع رنگی بالا؛ شرکت تابان سنگ
عکس آجر نما سنگ مصنوعی با تنوع رنگی بالا؛ شرکت تابان سنگ

قيمت هر متر آجر نما

موردی که در تصمیم نهایی افراد برای خرید آجر نما تاثیر زیادی دارد، قیمت هر متر آجرنما است. معمولا مصالح تولید شده در صنعت ساخت و ساز، از قیمت‌های متغیری برخوردار هستند. به همین دلیل، تعیین دقیق قیمت هر متر آجر نما کار راحتی نیست و خطای زیادی نیز خواهد داشت.

به طور کلی، هنگام خرید انواع آجر نمای طبیعی، باید هزینه بیشتری نسبت به نمونه سنگ مصنوعی آن بپردازید. پس در صورتی که بودجه مشخصی برای خرید آجر نما در نظر گرفته‌اید، با خرید آجرنمای سنگ مصنوعی در هزینه‌های خود صرفه جویی خواهید کرد.

آجر نما قیمت؛ بررسی مشخصات فنی آجرنما
آجر نما قیمت؛ بررسی مشخصات فنی آجرنما

شرکت تولیدی تابان سنگ، محصولات خود را با مناسب‌ترین قیمت ممکن به فروش می‌رساند. این شرکت، علاوه بر مصالح پیش ساخته، محصولات خود را بر اساس سفارش و درخواست مشتری نیز تولید می‌کند. به همین دلیل،  قیمت نهایی محصولات تولید شده، توافقی نیز خواهند بود.

جهت مشاهده قیمت پایه محصولات شرکت تابان سنگ، می‌توانید به فروشگاه آنلاین این شرکت مراجعه فرمایید. شرکت تولید محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ، به صورت آنلاین یا تلفنی نیز پاسخگوی سوالات شما می‌باشد.

دیوار آجر نما سفید؛ شرکت تولید کننده محصولات سمنت پلاست تابان سنگ
دیوار آجر نما سفید؛ شرکت تولید کننده محصولات سمنت پلاست تابان سنگ

آجر براي نماي داخلي

یکی از تم‌هایی که برای دکوراسیون داخلی به کار می‌رود، از آجرنما به عنوان عنصر اصلی خود استفاده می‌کند. زیبایی و جلوه‌ای که آجر دارد، باعث جذب نظر بسیاری از افراد شده است.

جالب است بدانید که نمای آجری سنگ مصنوعی، به استایل رایج و سنتی که اکثر ما با آن اشنا هستیم، محدود نمی‌شود. شرکت تابان سنگ، توانایی ساخت آجر مصنوعی دکوراتیو را به طرح مدرن، مینیمال و حتی کلاسیک نیز دارد.

آجر نما دیوار برای دکوراسیون داخلی؛ تابان سنگ
آجر نما دیوار برای دکوراسیون داخلی؛ تابان سنگ

پس در صورتی که به تکسچر آجر نما علاقه دارید اما رنگ جدید و خاصی مد نظر شما است، می‌توانید اجرای ایده خود را به تابان سنگ بسپارید. محصولات این شرکت در ابعاد و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند و بر اساس سلیقه مشتری تکمیل می‌شوند.

آجرنمایی که برای نمای داخلی به کار می‌رود، از عواملی مانند تغییرات جوی هوا، آلودگی شهری، پرتو خورشید و… در امان است. پس ممکن است بسیاری از تولیدی‌ها، آجرنمای دکوراسیون داخلی خود را با کیفیت کمتری به دست مشتریان خود برسانند.

انواع آجر نما برای نمای داخلی؛ آجر نما در دکوراسیون داخلی
انواع آجر نما برای نمای داخلی؛ آجر نما در دکوراسیون داخلی

اما در صورت همکاری با تولیدی‌های مطمئن و تضمین شده مانند تابان سنگ، خیال شما از بابت کیفیت بالای محصولات راحت خواهد بود. مصالح تولید شده توسط این شرکت، در هر دو محیط داخلی و خارجی سازه‌ها، قابل استفاده هستند.

انواع آجر برای نمای ساختمان

معمولا هنگام خرید آجر نما از نوع طبیعی و عادی، حق انتخاب زیادی ندارید. احتمالا نمای اجری سایر ساختمان‌ها را مشاهده کرده‌اید و متوجه این موضوع شده‌اید. انواع آجر برای نمای ساختمان، به صورت محدود و تکراری ساخته می‌شوند.

زیرا تغییر مشخصات فنی آن‌ها، باعث کاهش طول عمر و کارایی اجرنمای مورد نظر می‌شود. بهترین کار برای خرید انواع آجر برای نمای ساختمان، مراجعه به تولیدی‌های سنگ مصنوعی است.

نمونه بلاک آجر نماي ساختمان؛ تابان سنگ
نمونه بلاک آجر نماي ساختمان؛ تابان سنگ

تولید کنندگان محصولات سنگ مصنوعی و پلیمری، مانند شرکت تابان سنگ، توانایی ساخت انواع مصالح شبه آجری را دارند. درصورت تمایل، می‌توانید نمای آجری را دقیقا به شکل آجر طبیعی سفارش دهید. زیرا تکسچر آجر نمای طبیعی به راحتی توسط شرکت تابان سنگ قابل ساخت است.

در صورتی که بافت اجرنمای طبیعی مورد پسند شما نیست، امکان ساخت مصالح خاص و جدیدی وجود دارد که ابعاد و شیوه قرارگیری آن‌ها به آجر شبیه است.

تصویری از ساختمان آجر نما؛ کاربرد نمای آجری
تصویری از ساختمان آجر نما؛ کاربرد نمای آجری

تركيب آجر و سنگ در نما

موردی که افراد زیادی برای نمای داخلی و خارجی خود به دنبال آن هستند، امکان ترکیب آجر و سنگ در نما است. نماهای ترکیبی، یکی از طراحی‌های محبوب در زمینه ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی هستند.

نمای ترکیبی آجر و سنگ، معمولا بدین صورت اجرا می‌شود که یکی از دو متریال سنگ یا آجر، به عنوان سطح اصلی انتخاب می‌شود. درصد بیشتری از مساحت مورد نظر توسط این متریال پوشیده می‌شود، و بخش‌های خاص و محدودی از سطوح باقی مانده، با جنس دوم تکمیل می‌شود.

نمونه آجر نماي ساختمان؛ ترکیب
نمونه آجر نماي ساختمان؛ ترکیب

معمولا برای اجرای همچین ایده‌ای، باید به دو تولید کننده جدا مراجعه کنید. زیرا آجر و سنگ، دو جنس مجرا از هم هستند و کمتر شرکتی پیدا می‌شود که هر دو را با کیفیت بالا تولید کند. یکی از راه حل‌های شما برای حل این مشکل و صرفه جویی در زمان و هزینه، خرید آجر نما و سنگ مصنوعی است.

ترکیب آجر و سنگ در نما؛ کاربرد آجر نما در ساختمان
ترکیب آجر و سنگ در نما؛ کاربرد آجر نما در ساختمان

تركيب آجر و سنگ در نما توسط محصولات سمنت پلاست

شرکت تابان سنگ، در زمینه تولید مرغوب‌ترین مصالح سنگ مصنوعی توسط مواد پلیمری و نانو سمنت پلاست فعالیت می‌کند. این شرکت، جامع‌ترین و متنوع‌ترین محصولات مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز را تولید می‌کند.

در کنار نمای آجری، می‌توانید نماهای سنگی را نیز در لیست محصولات این شرکت مشاهده کنید. با تجهیزات پیشرفته و تجربه زیادی که این شرکت در ساخت محصولات سنگ مصنوعی دارد، امکان خرید مقرون به صرفه‌ترین و با دوام‌ترین نمای ترکیبی آجر و سنگ برای شما فراهم می‌شود.

مقایسه آجرنمای طبیعی و سمنت پلاست؛ ترکیب سنگ و آجر در نما
مقایسه آجرنمای طبیعی و سمنت پلاست؛ ترکیب سنگ و آجر در نما

یکی از مزایای خرید اجر نما و نمای سنگی از شرکت تابان سنگ، یکسان بودن جنس محصولات است. فراموش نکنید که این شرکت در ساخت محصولات با بافت، طرح، رنگ و ابعاد متنوع، به بهترین شکل ممکن عمل می‌کند. پس از بابت طبیعی بودن نمای ساختمان خود، نگرانی نخواهید داشت.

ترکیب آجر و سنگ در نما؛ بررسی مشخصات نمای آجری
ترکیب آجر و سنگ در نما؛ بررسی مشخصات نمای آجری

نقطه قوت اصلی نمای ترکیبی سنگ مصنوعی

مزیت اصلی این مورد برای نمای ترکیبی شما، دوام بالایی است که مصالح خواهند داشت. در حالت عادی، امکان دارد یکی از دو نوع آجری یا سنگی نمای خارجی شما، زودتر از زمان مورد انتظار تخریب شود. در این صورت، ممکن است مجبور به تعویض کامل نمای ساختمان خود شوید.

مصالح طبیعی و مصنوعی سنگی و آجر نما
مصالح طبیعی و مصنوعی سنگی و آجر نما

اما سنگ مصنوعی تابان سنگ، در کنار طول عمر بسیار بالای خود، در برابر تغییرات و آسیب‌های مضر، در امان است. علاوه بر دوام بالای این محصولات ، با خرید آجر نما و سنگ نانو سمنت پلاست تابان سنگ، وزن کل ساختمان را نیز کاهش می‌دهید.

زیرا مصالح خروجی تابان سنگ، قابلیت سبک سازی ویژه‌ای را دارند که بر خلاف انتظار، تاثیری روی استقامت بالای آن‌ها نخواهد داشت.

نمونه‌ای از دیوار آجرنمای مدرن؛ شرکت تابان سنگ
نمونه‌ای از دیوار آجرنمای مدرن؛ شرکت تابان سنگ

ترميم آجر نما

موارد زیادی باعث می‌شوند نمای آجری طبیعی و سنتی به ترمیم اساسی نیازمند باشد. همان طور که ذکر شد، موارد زیر باعث از بین رفتن کارایی اولیه آجر نما می‌شود:

 • ایجاد آلودگی عمیق یا شوره زدن.
 • از بین رفتن رنگ یا به اصطلاح رنگ پریدگی.
 • ساییده شدن یا تخریب سطح بیرونی اجرنما.
 • شکستگی یا جابجایی قطعه‌های آجر.
 • از بین رفتن یا تخریب ملات چسبنده، و ماده بندکشی بین آجرها.

شیوه ترمیم آجر نمای طبیعی ترک خورده
شیوه ترمیم آجر نمای طبیعی ترک خورده

خیلی وقت‌ها هم سطح مورد نظر، اجرنمای طبیعی دارد که بسیار قدیمی و آسیب دیده است. همان طور که می‌دانید، آجر طبیعی طول عمر محدودی دارد و در هر صورت، پس از چند سال یا چند دهه کوتاه باید آن را تعویض کنید.

در این صورت، بهتر است از محصولات پلیمری و سنگ مصنوعی برای جایگزینی اجرنمای قدیمی خود استفاده کنید. این نوع مصالح توسط شرکت تابان سنگ تولید می‌شوند و طول عمر بسیار بالایی دارند. علاوه بر آن، از استحکام و مقاومت زیادی نیز برخوردار هستند و در طرح و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند.

نمونه پنل آجر نما ساخته شده از مواد پلیمری و نانو سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ
نمونه پنل آجر نما ساخته شده از مواد پلیمری و نانو سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ

ترمیم آجر نما معمولا کار هزینه‌بردار و وقت‌گیری است، اما برای حفظ جلوه زیبای محیط مورد نظر، کار ضروری به حساب می‌آید. البه در موارد بسیاری، ترمیم و بازسازی آجر نما امکان پذیر نیست و باید تمام آجرنما را تعویض کنید. تعیین این مورد به عهده کارشناس و متخصص در این زمینه می‌باشد.

آجر نما برای دکوراسیون داخلی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
آجر نما برای دکوراسیون داخلی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

جهت بی‌نیاز شدن به مرحله مرمت یا ترمیم آجر نما، بهتر است از ابتدای کار اقدام به خرید آجرنمای نانو و پلیمری کنید. با این کار، سطح آجرنما شده به خوبی جلوه و کاربرد اصلی و اولیه خود را، تا چندین دهه حفظ می‌کند.

چگونه آجر نما را تميز كنيم

سطوحی که نمای سنگ یا آجر طبیعی دارند، نسبت به نماهای سنگ مصنوعی به مراقبت بیشتری نیازمند هستند. اما ممکن است نمای آجری سمنت پلاست شما نیز هر چند ماه به شست و شو نیازمند باشد. در صورتی که سطح مورد نظر در محیط آلوده‌تری باشد، باید بازه‌های زمانی کوتاه‌تری را برای تمیز کردن آن‌ در نظر بگیرید.

نکته مثبت آجرنمای سنگ مصنوعی، این است که سطح آن به راحتی قابل شست و شو است و درصد کمی از آلودگی را به خود جذب می‌کند.

چگونه آجر نما را تمیز کنیم؛ تابان سنگ
چگونه آجر نما را تمیز کنیم؛ تابان سنگ

با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، طبیعی است که به دنبال راه‌های موثری برای تمیز کردن و شستشوي آجر نما باشیم. در صورتی که نمای آجری شما از نوع طبیعی باشد، علاوه بر جذب آلودگی عادی، در معرض رشد جلبک و کپک نیز خواهد بود. البته این مورد بیشتر در مناطق جغرافیایی و ماه‌هایی از سال اتفاق می‌افتد که بارندگی در آن‌ها زیاد باشد.

نکته مثبت آجرنمای سنگ مصنوعی، این است که سطح آن به راحتی قابل شست و شو است و درصد کمی از آلودگی را به خود جذب می‌کند.

آموزش شستشوی نمای آجری؛ شرکت تابان سنگ
آموزش شستشوی نمای آجری؛ شرکت تابان سنگ

محلول شست و شوی آجر

معمولا با اندکی جست و جلو، می‌توانید محلول‌هایی که مخصوص تمیز کردن آجر هستند را پیدا کنید. معمولا این مواد شیمیایی را سازگار با ساختار آجر تهیه می‌کنند، اما باز هم امکان دارد در طولانی مدت جلوه آجر طبیعی را تغییر بدهند.

سمباده

یکی از کم هزینه‌ترین راه‌حل های شست و شوی آجر، استفاده از سمباده است. در این روش، تنها کافی است بخش‌هایی که دچار آلودگی شده‌اند را با سمباده تمیز کنید. این روش بیشتر برای اجر نمای طبیعی به کار می‌رود.

عکس دیوار آجر نما؛ ساخته شده از مواد سمنت پلاست نانو و پلیمری
عکس دیوار آجر نما؛ ساخته شده از مواد سمنت پلاست نانو و پلیمری

چون آجرنمای سنگ مصنوعی به قدری راحت تمیز می‌شود که نیازی به سمباده نخواهید داشت. فراموش نکنید که در صورت استفاده مکرر از سمباده، در نهایت سطح آجر نمای خود را تخریب خواهید کرد.

سند بلاست

استفاده از سندبلاست یا ساب پاشی، یکی دیگر از ترفندهای شستشوي آجر نما است که نسبت به سایر موارد ذکر شده، هزینه بیشتری دارد. فراموش نکنید که در این روش، به تجهیزات پیشرفته‌ای هم نیاز دارید.

تصویری از قبل و بعد از سندبلاست کردن نمای آجری طبیعی
تصویری از قبل و بعد از سندبلاست کردن نمای آجری طبیعی

برای انجام این شیوه شستشوي آجر نما، مواد ریز مانند شن و ماسه یا مواد ساینده دیگر، با فشار قوی هوا به سطح مورد نظر برخرود می‌کنند. به واسطه شتاب بالایی که این ذرات دارند، به خوبی هر گونه آلودگی جدی را برطرف می‌کنند.

مواد شوینده عادی

این راه حل روی اجر نمای سمنت پلاست تاثیر بیشتری دارد، چون سطح آن به راحتی از آلودگی پاک خواهد شد. برای این روش به هزینه و زمان زیادی نیاز ندارید، و کافی است ماده شوینده مورد پسند خود را روی سطوح بکشید.

چگونه آجر نما را تمیز کنیم؛ شستشو با مواد شوینده
چگونه آجر نما را تمیز کنیم؛ شستشو با مواد شوینده

رفع شوره آجر نما

در صورتی که نمای آجری طبیعی شما دچار تغییرات شیمیایی یا همان شوره آجر شده است، چندین راه حل برای از بین بردن آن دارید. شاید این فرایندها برای بیشتر افراد زمان‌بر باشند، و به توجه و حوصله زیادی هم نیازمند باشند. به همین دلیل، بهتر است از ابتدا با خرید اجر نمای سمنت پلاست تابان سنگ، از انجام موارد این چنینی در امان باشید.

بلاک‌های پاجر نما سنگ مصنوعی؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست
بلاک‌های پاجر نما سنگ مصنوعی؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست

فشار آب

مانند روش استفاده از سندبلاست، در این روش نیز از فشار قوی هوا استفاده می‌شود؛ اما به جای مواد جامد، تنها آب به سطوح برخورد می‌کند. بر خلاف سندبلاست، این روش آلودگی بیش از حدی ندارد و آب مصرف شده، خود به خود تبخیر می‌شود.

این روش، علاوه بر رفع شوره آجر نما روی هر نوع آلودگی دیگر نیز تاثیر خواهد داشت. البته وقتی سطوح مورد نظر دارای تخلخل باشند، حتی روش فشار آب نیز به خوبی کار شست و شو را انجام نخواهد داد.

چگونه اجر نما را تمیز کنیم؛ استفاده از فشار آب
چگونه اجر نما را تمیز کنیم؛ استفاده از فشار آب

پس بهتر است از اول مصالحی را انتخاب کنید که در بافت مورد نظر شما ساخته شده باشند. این‌گونه دردسر اضافه‌ای برای شما نخواهد داشت و آلودگی یا آسیب اضافه‌تری ایجاد نمی‌شود. این نوع محصولات که در لیست محصولات تولید شده توسط تابان سنگ یافت می‌شوند، فرایند پاک کردن ساده‌تری نیز دارند.

آجرنمای نانو سمنت پلاست و پلیمری
آجرنمای نانو سمنت پلاست و پلیمری

برس زنی خشک

این روش، ممکن است به نسبت سایر راه‌حال های شستشوي آجر نما زمان و انرژی بیشتری از شما بگیرد. برای این کار تنها کافی است برس پلاستیکی یا سیمی خود را بدون مرطوب کردن به سطح نمای آجری بکشید.

برای این که به آجرها آسیبی وارد نشود، باید فشار وارده بر آن‌ها را به خوبی کنترل کنید. و از طرفی، به قدری فشار وارد کنید که شوره و سایر آلودگی‌ها پاک شوند. فراموش نکنید که محصولات سنگ مصنوعی و پلیمری تابان سنگ، به گونه‌ای هستند که به هیچ عنوان دچار شوره نمی‌شوند.

مراحل شستشوی اجر نما؛ شرکت تابان سنگ
مراحل شستشوی اجر نما؛ شرکت تابان سنگ

پس با خرید محصولات نانو سمنت پلاست تولید شده در این شرکت، نگرانی درمورد شوره آجر نما نخواهید داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید از طریق واتساپ یا تماس تلفی، با این شرکت ارتباط برقرار کنید.

محلول‌های شیمیایی

این شیوه شستشوی آجر نما در برابر شوره ایجاد شده روی آجر، تاثیر زیادی دارد. البته باید مراقب واکنش‌های شیمیایی ناخواسته‌ای که محلول با ساختار آجر نما ایجاد می‌کند نیز باشید.

چگونه آجر نما را تمیز کنیم
چگونه آجر نما را تمیز کنیم

این واکنش‌های شیمیایی، معمولا در طولانی مدت باعث تخریب آجر نمای طبیعی شما خواهند شد. پس به کار بردن محلول‌های شیمیایی به طور مداوم، پیشنهاد نمی‌شود و بهتر است روش‌های دیگری را نیز استفاده کنید.

آجر نمای مصنوعی تابان سنگ، علاوه بر تغییرات فیزیکی، دربرابر تغییرات شیمیایی نیز مقاومت زیادی دارد. در نتیجه، با قرار گرفتن در معرض مواد و محلول‌های شیمیایی مختلف، تغییری نخواهند کرد. پس با خرید اجر نما تولید شده توسط سنگ مصنوعی تابان سنگ، ماندگاری و دوام نمای آجری خود را تضمین می‌کنید.

نمونه آجر نماي ساختمان؛ آجر نما برای دکوراسیون داخلی
نمونه آجر نماي ساختمان؛ آجر نما برای دکوراسیون داخلی

بندکشی؛ مرحله تکمیلی اجرای آجر نما

یکی از کارهایی که برای پایان بخشیدن به مرحله نصب آجر نما صورت می‌گیرد، بندکشی  نما است. برای انجام این کار، باید ملات مخصوص بندکشی را آماده کنید، و آن را بین فاصله‌های موجود در بلاک‌های آجر نمای خود قرار دهید.

به این کار، عمل بند کشی می‌گویند که بر خلاف تصور عموم، به ظرافت و برنامه ریزی دقیقی نیازمند است. این مرحله اضافه، ممکن است برای رسیدن به اهداف زیر صورت بگیرد:

 • جلوه بخشیدن به نمای آجری
 • ضد آب کردن آجر نمای مورد نظر
 • افزایش استحکام و چسبندگی آجر نما

آجر نما با بندکشی سفید؛ نصب اجر نما

در صورتی که دو مورد آخر هدف اصلی شما از بندکشی آجرنمای خود است، باید بدانید که با خرید اجر نمای سنگ مصنوعی تابان سنگ، به هدف خود رسیده‌اید. مصالح این شرکت، قابلیت چسبندگی بالایی به ملات و سطوح مورد نظر دارد. علاوه بر آن، بر خلاف آجر طبیعی از استحکام دائمی برخوردار هستند و تحت هیچ شرایطی تخریب نمی‌شوند.

آجرنمای ساخته شده از مواد پلیمری و نانو؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
آجرنمای ساخته شده از مواد پلیمری و نانو؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

ملات و مصالح بندكشی آجر نما

برای انجام این کار، اول از همه ملات بندکشی آجر نما نیاز دارید که از سیمان و پودر سنگ ساخته می‌شود. معمولا پودر بندکشی، به صورت آماده توسط فروشندگان مواد شیمیایی ساخت و ساز به فروش می‌رسد. جهت آگاهی از لیست مواد شیمیایی موجود در محصولات تابان سنگ، می‌توانید به فروشگاه آنلاین این شرکت مراجعه کنید.

نمای آجری نانو سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ
نمای آجری نانو سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ

دفتر فروش آجر نما

در صورتی که بعد از بررسی تمام موارد ذکر شده، تصمیم به خرید آجرنمای تولید شده از سنگ مصنوعی گرفته‌اید، باید به دنبال تولید کننده قابل اطمینانی باشید. اگر به دنبال آجرنمایی با بهترین قیمت و استقامت هستید ، شرکت تابان سنگ یکی از بهترین دفاتر فروش آجر نما و سایر مصالح مربوط به ساخت و ساز و دکوراسیون می‌باشد.

نمونه آجر نماي ساختمان؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده انواع آجر نما و محصولات نانو سمنت پلاست
نمونه آجر نماي ساختمان؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده انواع آجر نما و محصولات نانو سمنت پلاست

 این شرکت، قابلیت ساخت محصولات را طبق سفارش شخصی و دقیق شما دارد، و در کمترین زمان ممکن محصولات را به دست مشتریان خود می‌رساند. برای خرید آنلاین اجرنما، می‌توانید از فروشگاه آنلاین تابان سنگ اقدام به خرید محصولات مورد نظر کنید. علاوه بر آن، امکان برقراری ارتباط و ثبت سفارش به صورت تلفنی و آنلاین نیز برای مشتریان شرکت تابان سنگ امکان پذیر می‌باشد.

تهیه کننده: مریم فرمانیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *