سنگ های مصنوعی

خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان

سنگ نمای ساختمان

یکی از اصلی‌ترین مصالح ساختمانی که زیبایی یک سازه را چند برابر می‌کند، سنگ نمای ساختمان است. همان طور که متوجه شده‌اید، هنگام مشاهده یک ساختمان، اولین چیزی که چشم هرکسی را می‌گیرد، نمای بیرونی آن است.

محصولات سنگ نمای ساختمان شرکت تابان سنگ:

به همین دلیل، افراد زیادی برای خرید سنگ نمای ساختمان خود بیشترین هزینه را می‌کنند. در این مقاله، قصد داریم به طور کامل انواع سنگ نما را مورد بررسی قرار دهیم و با بازار فروش این محصول بیشتر آشنا شویم.

با در دست داشتن اطلاعات کامل در مورد این محصول، هنگام خرید سنگ نمای ساختمان، بهترین انتخاب ممکن را خواهیم کرد. منطقی‌ترین کار، این است که نیازهای خود از مصالح ساختمانی را با مشخصات فنی و نقاط قوت محصولات تطبیق دهید.

قیمت روز سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تولیدی محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ
قیمت روز سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تولیدی محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ

از آن جا که امروزه سنگ‌های نمای ساختمانی به جنس پلیمر و نانو در حال کسب محبوبیتی بیشتر از سنگ طبیعی هستند، درصد زیادی از این مقاله را به معرفی این متریال اختصاص می‌دهیم. تا پایان این مقاله، به تمام اطلاعاتی که درمورد سنگ نمای مصنوعی نیاز دارید دسترسی پیدا می‌کنید.

متریال‌های مورد استفاده در ساخت نمای ساختمان

همان طور که می‌دانید، سنگ نمای ساختمان یکی از چندین متریال‌هایی است که در تکمیل نمای بیرونی سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقاضای این مورد نیز، نسبت به سایر مصالح نمای ساختمانی بیشتر است و برای اکثر افراد در اولویت انتخاب قرار دارد.

خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان؛ قیمت سنگ نمای ساختمان ارزان
خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان؛ قیمت سنگ نمای ساختمان ارزان

متریال‌های دیگری بجز سنگ که هنگام ساخت نمای بیرونی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به صورت زیر هستند:

نمای آجر:

یکی از سنتی‌ترین روش‌های ساخت نمای ساختمان که کیفیت‌های مختلفی دارد اما جنس و رنگ آن، محدودیت‌هایی برای افراد ایجاد می‌کند. نگهداری از نمای آجری نیز به نسبت دشوار می‌باشد. در این مقاله، به طور دقیق‌تری انواع نمای آجری طبیعی و مصنوعی را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

کامپوزیت آلومینیوم:

یکی از انواع نمای ساختمان که به مدرن و پر کاربرد بودن معروف است، نمای کامپوزیت آلومینیومی است. اما این متریال قیمت بالایی دارد، از جنس به نسبت حساسی برخرودار است و نمی‌توان درصد زیادی از نمای ساختمان را با کامپوزیت آلومینیوم پوشاند. به همین دلیل، این متریال مقام بزرگی را در صنعت ساخت و ساز نخواهد گرفت.

خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان از فروشگاه آنلاین تابان سنگ؛ محصول سنگ مصنوعی طرح موج 3
خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان از فروشگاه آنلاین تابان سنگ؛ محصول سنگ مصنوعی طرح موج 3

نمای شیشه:

یکی از زیباترین مصالحی که در ساخت نمای ساختمانی استفاده می‌شود، نماهای شیشه‌ای است. این مدل نما، بیشترین تفاوت را از نظر مشخصات فنی خود با سنگ نمای ساختمانی دارد. به دلیل حساس بودن جنس آن، سازه‌های محدود و به خصوصی اجرای همچین مصالحی را دارند.

برخی از نماهای ساختمان، بر خلاف سنگ نمای ساختمان به گونه‌ای هستند که برای نصب و اجرا، به مجوز رسمی نیاز دارند. پس در صورتی که به دنبال نمای ویژه و حساسی هستید، باید به این مورد نیز توجه کنید.

نمای چوب:

نما ساختمانی چوبی با وجود زیبایی منحصر به فرد و وزن پایین خود، معایب قابل توجهی نیز دارد و تنها در صورتی قابل استفاده در نمای ساختمانی است که متریال به خصوصی از آن انتخاب شود. نمای چوبی، معمولا در صورتی جلوه زیبایی می‌گیرد که با انوع دیگری از نمای ساختمانی ترکیب شود.

سنگ مصنوعی مدل مالون2؛ محصول انحصاری شرکت تولید کننده مصالح ساختمانی تابان سنگ
سنگ مصنوعی مدل مالون2؛ محصول انحصاری شرکت تولید کننده مصالح ساختمانی تابان سنگ

نمای سرامیک:

متریال بعدی، یکی دیگر از متریال‌هایی است که مانند سنگ طبیعی و مصنوعی، کاربرد گسترده‌ای در زمینه ساخت و ساز و دکوراسیون دارد. نمای سرامیکی، مزایای زیادی را به همراه دارد اما معایب خاص خود را نیز دارد که یکی از آن‌ها، بازتاب شدید نور آفتاب است. این مورد باعث می‌شود همچین نمایی در محیط‌های شلوغ و پر تردد، انتخاب خوبی نباشد. از سرامیک، بیشتر در کاشی و کفپوش استفاده می‌شود.

یکی از دلایلی که از سرامیک برای ساخت نمای ساختمانی استفاده نمی‌کنیم، ساختار ظریف آن است. معمولا با کاهش یا افزایش بیش از حد دما، مصالح سرامیکی به راحتی شکسته می‌شوند. علاوه بر آن، محصولات سرامیکی بر خلاف سنگ نمای ساختمان، به راحتی از ساختمان جدا می‌شود و نمی‌توان به آن اعتماد کرد.

نمای سیمان و بتن:

نماهای مینیمال و مدرنی که از جنس سیمان و بتن اکسپوز باشند، بین افراد زیادی محبوب هستند. در صورتی که کیفیت این نوع نما به اندازه کافی بالا باشد، به اندازه سنگ نمای ساختمان نقطه قوت دارد. این در شرایطی است که رنگ بندی محدود آن نیز برای شما مشکلی ایجاد نکند. در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر درمورد بتن اکسپوز علاقه مند بودید، مطالعه این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

سنگ نمای داخلی ساختمان از جنس بتن اکسپوز؛ کارخانه تابان سنگ تولید کننده انواع سنگ مصنوعی و نانو سمنت پلاست
سنگ نمای داخلی ساختمان از جنس بتن اکسپوز؛ کارخانه تابان سنگ تولید کننده انواع سنگ مصنوعی و نانو سمنت پلاست

مشخصات فنی مورد نیاز در سنگ نمای ساختمان

اکنون باید دلیل این مورد که سنگ نمای ساختمان نسبت به سایر مصالح ذکر شده کاربرد بیشتری دارد را متوجه شویم. این کار به وسیله درک نیازهای اصلی ما از نمای بیرونی ساختمان، امکان پذیر خواهد شد.

نکاتی که در ادامه ذکر می‌شوند، مواردی هستند که تقریبا در هر نوع نمای خارجی مانند سنگ نمای ساختمان، ضروری است. رعایت این موارد، باعث افزایش دوام و طول عمر نمای شما می‌شود و زیبایی ماندگارتری را به ارمغان می‌آورد.

نمونه نمای ساختمان به جنس سنگ مصنوعی؛ شرکت تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ
نمونه نمای ساختمان به جنس سنگ مصنوعی؛ شرکت تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ

از آن جا که اکثر تولیدی‎‌ها برای ساخت محصولات خود روی مشخصات به خصوصی تمرکز می‌کنند، ممکن است نیاز شما با خصوصیات موجود در یک نمونه از مصالح، کامل برطرف نشود. با این وجود، شرکت‌های تولیدی مانند تابان سنگ نیز وجود دارند که تمام مشخصات ویژه و سفارشی مورد نیاز مشتری را هنگام تولد محصولات، در نظر می‌گیرند.

وزن استاندارد نمای ساختمان

همان طور که مطلع هستید، سبک سازی مصالح ساختمانی در صنعت ساخت و ساز اهمیت بسیار زیادی دارد. هنگامی که محصولات مورد استفاده ما در تکمیل ساختار داخلی یا بیرونی ساختمان سنگین باشد، باعث ایجاد مشکلات جدی در آینده خواهد شد. حتی ممکن است مجوز نصب سنگ نمای ساختمان به شما داده نشود.

قیمت انواع سنگ نمای ساختمان ویلایی؛ شرکت تابان سنگ
قیمت انواع سنگ نمای ساختمان ویلایی؛ شرکت تابان سنگ

پس ضروری است که مانند هر شخص دیگری، به دنبال محصولات نمای ساختمان سبکی باشید که کیفیت آن‌ها نیز پایین نباشد. به عنوان مثال، شیشه به نسبت ینگ و بتن وزن کمی دارد؛ اما شکننده‌تر و حساس‌تر از آن است. سنگ طبیعی نیز مقاومت بالایی دارد اما وزن آن نیز بسیار بالا است.

هنگامی که سنگ نمای ساختمان شما سنگین باشد، احتمال سقوط آن در صورت بروز حوادث مختلف، وجود دارد. پس باید به دنبال محصولی باشید که به خوبی در جای نصب شده خود ثابت بماند. یکی از بهترین پیشنهادات ما برای این شرایط، سنگ‌های مصنوعی از نوع پلیمری و نانو هستند.

خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان؛ سنگ مصنوعی مدل آجرنما ترکیبی محصولی از کارخانه تابان سنگ
خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان؛ سنگ مصنوعی مدل آجرنما ترکیبی محصولی از کارخانه تابان سنگ

محصولات سنگ مصنوعی و سمنت پلاست تولید شده در کارخانه تابان سنگ، امکان سبک سازی ویژه‌ای را دارند. این سبک سازی، به هیچ عنوان مانع مقاومت و استحکام لازم برای این مصالح نمی‌شود. پس بدون محدودیت، می‌توانید انواع مصالح سنگ نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی مورد نیاز خود را از شرکت تابان سنگ خریداری کنید.

استحکام و ماندگاری سنگ نمای ساختمان

این مورد که وزن سنگ نمای شما باید در کمترین حد خود باشد، نباید مانع استقامت بالای محصولات باشد. ممکن است هنگام تحقیقات خود، با محصولاتی مواجه شوید که جنس آن‌ها ضعیف و گچی باشد. این مصالح در اکثر مواقع وزن پایینی دارند، اما به راحتی نیز تخریب خواهند شد.

قیمت روز سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
قیمت روز سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

شاید تصور کنید که هر مدل سنگ نمای ساختمان که طبیعی و معدنی باشد، به طور پیش فرض از استحکام بالایی برخوردار است. اما این مورد تضمین شده نیست، و اکثر محصولات سنگی طبیعی که محکم هستند، وزن و قیمت بالایی نیز دارند. اما خوشبختانه جایگزین برتری برای سنگ طبیعی وجود دارد.

محصولات سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاستی که توسط شرکت تابان سنگ تولید می‌شوند؛ یکی از برترین متریال‌های موجود در بازار هستند که تمام مشخصات مثبت سنگ طبیعی را دارند. در کنار آن، هر نقطه ضعفی که در نمونه طبیعی سنگ نمای ساختمان وجود دارد، در این مصالح بر طرف شده‌اند.

کاربردهای متنوع سنگ در ساخت نماهای ساختمانی؛ شرکت تابان سنگ
کاربردهای متنوع سنگ در ساخت نماهای ساختمانی؛ شرکت تابان سنگ

تمامی محصولات تولید شده در این شرکت از مقاومت بسیار ویژه‌ای برخوردار هستند که باعث می‌شود تحت تاثیر هیچ نیرو و آسیب خارجی، تخریب نشوند. چند مورد از این نقاط قوت ویژه بدین گونه می‌باشند:

 • مقاومت خمشی، کششی و فشاری
 • ثبات ساختار اصلی در برابر خراشیدگی یا ساییدگی
 • ضریب انقباض و انبساط بالا
 • مقاومت دربرابر واکنش‌های شیمیایی مانند خوردگی ایجاد شده توسط باران اسیدی
 • حفظ ساختار اصلی خود در شرایط جوی مختلف، و دمای خیلی سرد یا خیلی گرم

محصولات تابان سنگ از مزایا و نقاط قوت بسیار متنوع و بیشتری برخوردار است، که در ادامه این مقاله به طور مختصر به آن‌ها خواهیم پرداخت. در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتری از محصولات تابان سنگ علاقه‌مند هستید، می‌توانید به صورت مستقیم با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.

خرید آنلاین سنگ نمای ساختمانی از کارخانه تابان سنگ تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست؛ محصول سنگ مصنوعی مدل واش بتن
خرید آنلاین سنگ نمای ساختمانی از کارخانه تابان سنگ تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست؛ محصول سنگ مصنوعی مدل واش بتن

امکان اسکوپ گذاری

یکی از نکات تاثیر گذار سنگ نمای ساختمان، قابلیت چسبندگی آن به سطح عمودی است. برای این که این اتفاق به بهترین نحو ممکن اتفاق بی‌افتد و مصالح از سطح اجرا شده جدا نشوند، راه حل‌های متفاوتی پیشنهاد می‌شود. یکی از این راه حل‌ها، کاهش وزن محصول بود که کمی پیش به آن پرداختیم.

مورد بعد، خرید سنگ نمای ساختمانی است که به اسکوپ مجهز است. این نوع ابزار، دو قسمت دارند که یکی از آن‌ها پشت مصالح مورد نظر اجرا می‌شود. قسمت دوم اسکوپ، روی دیوار یا سطحی قرار می‌گیرد که نمای سنگی روی آن اجرا می‌شود. این گونه با چفت کردن دو بخش اسکوپ، محصولات مورد نظر بهتر سر جای خود باقی می‌مانند.

البته بخش دوم اسکوپ که روی دبوار نصب می‌شود، به نوعی اختیاری می‌باشد. بدین معنی که شما می‌توانید با خیال راحت، از اسکوپی که در خود سنگ نمای ساختمان به کار رفته استفاده کنید و نتیجه کاملا مشابی به دست بی‌آورید.

نمونه‌ای از نمای ترکیبی سنگ مصنوعی ساختمانی؛ شرکت تابان سنگ
نمونه‌ای از نمای ترکیبی سنگ مصنوعی ساختمانی؛ شرکت تابان سنگ

اما باید به این مورد نیز دقت کنیم که خود اسکوپ به صورت دقیق و محکم در محصولات نصب شود. محصولات سنگ مصنوعی و پلیمری تابان سنگ، به روش ریخته گری ماده اولیه در قالب تولید می‌شوند. پس قبل از مرحله خشک شدن، می‌توان اسکوپ را به صورت دائمی در سنگ نمای ساختمان مورد نظر قرار داد.

این مورد را نیز فراموش نکنید که مواد اولیه به کار رفته در محصولات تابان سنگ، به گونه‌ای هستند که با ملات چسبنده خود به خوبی یکی می‌شوند. پس جدا کردن آن‌ها در آینده، کار دشواری خواهد بود. در صورتی که به خرید مواد شیمیایی مانند چسب خمیری، پودری و اقلام مورد نیاز برای اجرا یا تولید سنگ مصنوعی علاقه‌مند هستید، می‌توانید به لیست محصولات موجود در این شرکت مراجعه فرمایید.

نمونه سنگ نمای ساختمان؛ شرکت سمنت پلاستولید کننده محصولات سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست تابان سنگ
نمونه سنگ نمای ساختمان؛ شرکت سمنت پلاستولید کننده محصولات سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست تابان سنگ

زیبایی و جلوه سنگ نمای ساختمان

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلایل ما برای نصب سنگ نمای ساختمان، جلوه بخشیدن به سازه مورد نظر است. پس باید به دنبال مصالح نمای خارجی باشیم که به بهترین نحو ممکن، زیبایی ساختمان را دو چندان کنند.

حتی در صورتی که محصولات خریداری شده شما شامل تمام مشخصات فنی مورد انتظار باشد، تا زمانی که نمای کلی ساختمان را زیبا نکند، فایده چندانی نخواهد داشت. البته باید در این مورد احتیاط لازم را انجام دهید، و از خرید سنگ نمای ساختمان که بیش از اندازه شلوغ و طرح دار باشد، خودداری کنید.

نمونه‌ای از نمای ساختمان به جنس سمنت پلاست؛ کارخانه و شرکت تولیدی تابان سنگ
نمونه‌ای از نمای ساختمان به جنس سمنت پلاست؛ کارخانه و شرکت تولیدی تابان سنگ

زیرا مانند هر طراحی دکوراسیون دیگری، نمای خارجی نیز به تعادل و هارمونی مناسبی نیاز دارد. پس بهتر است بر اساس شرایط به خصوص سازه خود، اقدام به خرید مصالح سنگ نمای ساختمان کنید. امروزه نماهای بیرونی ساختمان در تم و فضاهای مختلفی اجرا می‌شوند. تم هایی مانند: رومی، کلاسیک، مدرن، مینیمال، و… .

نرده تراس و قاب دور پنجره

جالب است بدانید که نمای یک ساختمان، به پنل‌های نصب شده روی سطح کلی ساختمان محدود نمی‌شود. اجزای دیگری مانند قاب دور پنجره یا نرده سنگی نیز تاثیر زیادی روی جلوه کلی نمای مورد نظر دارند. به گونه‌ای که در بسیاری از مواقع نماهایی مانند نمای رومی، بدون همچین جزئیاتی به نهایت زیبایی خود نمی‌رسند.

خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان پلیمری و نانو سمنت پلاست؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان پلیمری و نانو سمنت پلاست؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

در این شرایط، بهتر است تمام مصالح مورد نیاز برای تکمیل صد درصدی نمای خود را از تولیدی قابل اعتمادی تهیه کنید. شرکت تابان سنگ، یکی از منطقی‌ترین تصمیمات شما خواهد بود. با خرید سنگ نمای پلیمری و نانو سمنت پلاست ساختمانی از شرکت تابان سنگ، از کیفیت بالای محصولات خود مطمئن خواهید بود.

علاوه بر آن، با خرید یک جای مصالح مورد نیاز خود از یک تولیدی واحد، در هزینه‌های خود صرفه جویی می‌کنید. زیرا هزینه اضافه‌تری بابت حمل و نقل جداگانه هر بخش از سنگ نمای ساختمان خود نمی‌پردازید. مزیت دیگری که با این کار به دست می‌آورید، یکسان بودن بافت، طرح و رنگ اجزای نمای شما است.

لیست اقلام مورد نیاز برای نمای ساختمان؛ ابزار دور پنجره محصول اختصاصی شرکت تابان سنگ
لیست اقلام مورد نیاز برای نمای ساختمان؛ ابزار دور پنجره محصول اختصاصی شرکت تابان سنگ

در شرایطی که هر قسمت از نمای بیرونی سازه خود را از تولیدی‌های مختلفی خریداری کنید، ممکن است در طرح و جلوه کلی نما اختلالاتی ایجاد شود. زیرا مواد مورد استفاده در هر کارخانه، منحصر به فرد است و تنوع رنگی محصولات آن‌ها نیز با هم متفاوت است. جهت مشاهده محصولات قاب دور پنجره شرکت تابان سنگ، می‌توانید به فروشگاه آنلاین این شرکت مراجعه کنید.

رنگ سنگ نمای ساختمان

مورد دیگری که در نماهای خارجی ساختمان اهمیت دارد، تنوع رنگ و طرح می‌‌باشد. از آن‌جایی که هر ساختمان جلوه و طراحی به خصوص خود را دارد؛ بهتر است برای خرید سنگ نمای ساختمان، رنگ دقیق و منحصر به فردی را برای ساختمان خود انتخاب کنید.

بررسی مشخصات فنی انواع سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تابان سنگ
بررسی مشخصات فنی انواع سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تابان سنگ

مصالحی مانند بتن، سیمان و حتی چوب، رنگ بندی بسیار محدودی دارند. معمولا سنگ‌های طبیعی که در ساخت نمای بیرونی سازه استفاده می‌شوند نیز رنگ و بافت تکراری دارند. اما ورژن مصنوعی و نانوی سنگ طبیعی، همچین محدودیتی ندارد.

شما می‌توانید محصولات سنگ نمای ساختمان تابان سنگ را در رنگ، طرح و ابعاد بسیار متنوعی خریداری کنید. رسیدگی به نیاز و خواسته مشتری، یکی از اهداف اصلی شرکت تولیدی تابان سنگ می‌باشد. به همین دلیل، امکان سفارش محصولات با مشخصات سفارشی و شخصی شما در این شرکت امکان پذیر است.

خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان؛ کارخانه تولید کننده مصالح پلیمری و نانو سمنت پلاست تابان سنگ
خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان؛ کارخانه تولید کننده مصالح پلیمری و نانو سمنت پلاست تابان سنگ

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد شیوه خرید سنگ نمای ساختمان به صورت سفارشی، می‌توانید به صورت مستقیم از طریق واتساپ یا تماس تلفنی، با این شرکت در ارتباط باشید. محصولات پیش فرض و پیش ساخته این شرکت نیز در فروشگاه آنلاین تابان سنگ، قابل مشاهده هستند.

انواع سنگ نمای ساختمان

معمولا سنگ‌های به کار رفته در تولید نمای ساختمان، تنوع زیادی دارند و حق انتخاب‌های زیادی پیش روی شما قرار می‌گیرد. چند مورد از جنس‌های محبوب و رایج انواع سنگ نمای ساختمان، به صورت زیر می‌باشد:

 • مرمر
 • گرانیت
 • تراورتن
 • چینی
 • پلیمری

کاربرد سنگ نمای ساختمان در فضا سازی محیط؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
کاربرد سنگ نمای ساختمان در فضا سازی محیط؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

اما در کنار این موارد، باید با دو دسته بندی اصلی سنگ نمای ساختمان آشنا شوید. این دو مورد، سنگ طبیعی و مصنوعی هستند. بسیاری از طرح‌ها و بافت‌های سنگ، در هر دو مدل طبیعی و مصنوعی یافت می‌شوند و تشخیص تفاوت آن‌ها کار دشواری می‌باشد.

در ادامه، به معرفی مختصر هر کدام از این دو مورد می‌پردازیم و مزایا و معایب آن‌ها را نیز بررسی خواهیم کرد. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی، می‌توانند به این مقاله در مورد سنگ مصنوعی مراجعه کنند. در صورتی که به دنبال اطلاعات تخصصی‌تر از مقاله‌های این سایت بودید، می‌توانید با کارشناسان تابان سنگ در ارتباط باشید.

خرید آنلاین انواع سنگ مصنوعی نمای ساختمان؛ سنگ مصنوعی طرح زیگ زاگ 1 محصول فروشگاه تابان سنگ
خرید آنلاین انواع سنگ مصنوعی نمای ساختمان؛ سنگ مصنوعی طرح زیگ زاگ 1 محصول فروشگاه تابان سنگ

سنگ نمای طبیعی

سنگ‌های طبیعی، از ابتدای شکل گیری جوامع انسانی، جزو اصلی فعالیت‌های ساخت و ساز و عمرانی  انسان بوده‌اند. حتی امروزه نیز برای سازه‌های مختلف و پروژه‌های متنوعی، از سنگ طبیعی استفاده‌های گسترده‌ای می‌شود. علت این موضوع که همچنان پس از قرن‌ها، از سنگ طبیعی در فعالیت‌های مختلفی استفاده می‎‌شود، نقاط قوت آن است.

چند مورد از این نقاط قوت سنگ طبیعی نمای ساختمان، در ادامه ذکر می‌شود:

 • استقامت و ساختار ثابت
 • فراوانی معادن سنگ طبیعی
 • مقاومت در برابر تغییرات جوی
 • زیبایی چشم‌گیر
 • جذب آب پایین ( متغیر در انواع سنگ)
 • عدم تغییر حجم در اثر نوسانات شدید دمایی
 • گسترده بودن بازار فروش محصولات سنگی

نمونه سنگ نمای ساختمان؛ کارخانه تابان سنگ تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست و پلمری
نمونه سنگ نمای ساختمان؛ کارخانه تابان سنگ تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست و پلمری

اما با این وجود، نقاط ضعفی نیز در محصولات سنگ طبیعی پیدا می‌شوند، که چند نمونه از این موارد به صورت زیر هستند:

 • وزن زیاد
 • تنوع طرح و رنگی پایین
 • هزینه زیاد
 • کمیابی برخی از مدل‌های خاص سنگ
 • بالا رفتن میزان آسیب احتمالی در صورت بروز زلزله
 • دشواری در پیدا کردن مصالح جایگزین برای سنگ نمای ساختمانی آسیب دیده
 • جذب آب بالا در مقایسه با سنگ مصنوعی و پلیمری

وجود همچین معایبی در سنگ نمای ساختمان طبیعی، افراد زیادی را در انتخاب همچین مصالحی مردد می‌کند. البته ممکن است نقاط قوتی که سنگ طبیعی دارد، آنقدر ارزش داشته باشد که معایب آن را پوشش دهد. با این وجد، منطقی است که به دنبال برترین محصول موجود در صنعت ساخت و ساز از هر جهتی باشیم.

مقایسه مزایا و معایب سنگ نمای ساختمان نانو پلیمری؛ شرکت تابان سنگ
مقایسه مزایا و معایب سنگ نمای ساختمان نانو پلیمری؛ شرکت تابان سنگ

خوشبختانه چندین سال است که متریال‌های جدیدی اختراع شده‌اند که تقریبا تمامی نیازهای افراد جامعه را در هر زمینه‌ای بر طرف می‌کنند. این اختراعات و دست یابی به فرمولاسیون‌های تازه، در جهت ارتقا کیفیت زندگی انسان صورت می‌گیرند.

پس طبیعی است که توقع سنگ نمای ساختمانی و محصولاتی را داشته باشیم که از سنگ طبیعی و معمولی، نقاط قوت و مزایای بیشتری را به ما ارائه دهند. این متریال‌ها می‌توانند شامل موادی مانند بتن و سیمان، بتن اکسپوز، یا سنگ مصنوعی باشند. از آن‌جا که سنگ مصنوعی محدوده گسترده‌ای از مصالح را در بر می‌گیرد، آن را در کنار سنگ طبیعی، دومین دسته مهم سنگ نمای ساختمانی در نظر می‌گیریم.

خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان پلیمری و نانو سمنت پلاست از شرکت تولیدی تابان سنگ؛ سنگ مصنوعی مدل کیتکا
خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان پلیمری و نانو سمنت پلاست از شرکت تولیدی تابان سنگ؛ سنگ مصنوعی مدل کیتکا

سنگ نمای مصنوعی

همان طور که می‌دانید، سنگ مصنوعی با فرمولاسیون و ترکیبات جدید و پیشرفته‌ای ساخته می‌شود و کاربردهای بسیار متنوعی دارد. در این مقاله به طور جامع‌تری درمورد سنگ مصنوعی اطلاعات به دست می‌آورید. اما در این صفحه، به طور اختصاصی به سنگ نمای ساختمان که از جنس پلیمری و نانو باشد می‌پردازیم و تنها اطلاعاتی عمومی از سنگ مصنوعی را مطالعه می‎‌کنیم.

مواد اولیه اصلی که در ساخت سنگ مصنوعی نمای ساختمان استفاده می‌شود، عموما شامل سیمان، بتن، افرودنی‌های پلیمری و نانو، ترکیبات بتنی، رنگ دانه‌های مورد نیاز، و سنگ ریزه‌های طبیعی هستند. البته در شرکت تابان سنگ، درصد به کار رفته هر کدام از این مواد، به نیاز اصلی مشتریان بستگی دارد.

قیمت روز سنگ نمای ساختمان؛ قیمت کارخانه تابان سنگ
قیمت روز سنگ نمای ساختمان؛ قیمت کارخانه تابان سنگ

در طول این مقاله، به طور گسترده مطالب مهمی در مورد مشخصات فنی سنگ مصنوعی به دست می‌آورید. اما برای این که اطلاعات خلاصه و مفیدی از مشخصات فنی سنگ نمای ساختمان از جنس پلمری و نانو سمنت پلاست به دست بی‌آورید؛ چند مورد از مشخصات فنی مثبت مصالح سنگ مصنوعی را به طور خلاصه ذکر می‌کنیم:

 • استحکام فیزیکی بالا در برابر ضربه، خراش، ساییدگی و سایر آسیبات احتمالی
 • عدم شرکت در واکنش‌های شیمیایی فعال در محیط اطراف
 • وزن پایین
 • مقاومت در برابر تغییرات جوی
 • عدم تغییر ابعاد و ساختاری هنگام مواجه با نوسانات ناگهانی دما
 • جذب آب بسیار پایین
 • قیمت مناسب نسبت به سنگ طبیعی
 • تنوع طرح، رنگ و ابعاد
 • نصب و اجرای آسان در مقایسه با سایر مصالح نما
 • عایق پرتوهای UV خورشید

آشنایی با انواع طرح و مدل سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده مصالح سنگ مصنوعی و نانو پلیمری
آشنایی با انواع طرح و مدل سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده مصالح سنگ مصنوعی و نانو پلیمری

همان طور که مشاهده می‌کنید، سنگ نمای ساختمان تولید شده از سنگ مصنوعی و پلیمری، تمام مشخصات فنی مثبت سنگ طبیعی را دارد. علاوه بر آن، این مصالح به گونه‌ای هستند که نقاط ضعف سنگ مصنوعی را نیز از بین ببرند. البته فراموش نکنید که اکثر این موارد، به تولید کننده اصلی سنگ مصنوعی شما نیز بستگی دارد.

ممکن است تولید کننده به خصوصی، از فرمولاسیون و تجهیزاتی استفاده کند که محصولات خروجی خود را از نظر کیفیت، در سطح متوسط و حتی برابر یا کمتر از سنگ طبیعی قرار دهد. پس برای این که پس از خرید سنگ نمای ساختمان پلیمری و نانو از نظر مرغوب بودن محصولات خود سود کرده باشید؛ بهتر است به تولیدی مطمئن و تضمین شده‌ای مانند شرکت تولیدی تابان سنگ مراجعه کنید.

خرید اینترنتی سنگ نمای ساختمان پلیمری از کارخانه تابان سنگ؛ سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست طرح الماس
خرید اینترنتی سنگ نمای ساختمان پلیمری از کارخانه تابان سنگ؛ سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست طرح الماس

مشخصات فنی بر اساس موقعیت جغرافیایی

هنگامی که قصد خرید سنگ نمای ساختمان را دارید، باید در کنار تمام مواردی که تا کنون مطالعه کردید، نکته مهم دیگری را نیز در نظر بگیرید. این نکته، شهر و نقطه جغرافیایی است که سازه مورد نظر شما در آن قرار دارد.

عوامل جوی غیر منتظره، یکی از اصلی‌ترین دلایلی هستند که سنگ نمای ساختمان شما زودتر از حد انتظار تخریب می‌شود یا به تعمیر نیاز پیدا می‌کند. به همین دلیل، ضروری است که خود را برای هر موقعیتی آماده کنید.

نمونه نمای ساختمان از جنس سنگ مصنوعی؛ کارخانه تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی و سمنت پلاست تابان سنگ
نمونه نمای ساختمان از جنس سنگ مصنوعی؛ کارخانه تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی و سمنت پلاست تابان سنگ

با اطلاع از نکات مهم درمورد موقعیت جغرافیایی، می‌توانیم به راحتی نقاط قوت و مشخصات فنی مورد نیاز خود در سنگ نمای ساختمان را با شرایط جوی غالب، تطبیق دهیم.

منطقه خشک و آفتاب گیر

هنگامی که هوای یک شهر در اکثر مواقع آفتابی باشد، باید اول از همه به فکر تغییر رنگ تدریجی سنگ نمای ساختمان خود باشید. همان طور که مطلع هستید، نور خورشید اشعه‌ای به نام UV از خود منتشر می‌کند که دو نوع A و  B دارد.

این اشعه، همان طور که به مرور زمان به سطح رویی و زیرین پوست آسیب می‌رساند، اثر مشابهی نیز روی اجسامی مانند سنگ نمای ساختمان دارد. اکثر متریال‌ها با مرور زمان و تحت تاثیر نور خورشید، دچار تغییر رنگ و حتی تغییر در ساختار درونی خود می‌شوند.

معرفی و بررسی بهترین مدل سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
معرفی و بررسی بهترین مدل سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

شاید متریال‌های دیگری مانند چوب و پلاستیک بیشتر در خطر همچین تخریبی باشند، و زودتر از حد معمول رنگ پریده شوند. اما مصالح ساختمانی مانند سنگ نمای ساختمان نیز در صورتی که از جنس مناسبی برخوردار نباشد، از این آسیب در امان نخواهد بود.

بهترین سنگ نمای ساختمان برای همچین شرایطی، سنگ مصنوعی نانو و پلیمری است. زیرا این محصولات، در صورتی که با بهترین مواد اولیه و فرمولاسیون ممکن تهیه شوند، در برابر تمام آسیب‌های فیزیکی و شیمیایی مقاوم خواهند بود.

محصولات سنگ مصنوعی شرکت تابان سنگ؛ خرید اینترنتی سنگ مصنوعی مدل لوتوس
محصولات سنگ مصنوعی شرکت تابان سنگ؛ خرید اینترنتی سنگ مصنوعی مدل لوتوس

منطقه بارانی و سرد

محیط هایی که همواره در معرض بارش باران یا برف هستند یا آب و هوای مرطوب و شرجی دارند، باید به جذب آب مصالح ساختمانی خود توجه ویژه‌ای داشته باشند. این مورد برای تمامی مصالح به کار رفته در صنعت ساخت و ساز اهمیت بالایی دارد و به سنگ نمای ساختمان یا دکوراسیون داخلی محدود نمی‌شوند.

زیرا با نفوذ آب به مصالحی مانند سنگ نمای ساختمان، احتمال شکستن آن محصول بالا می‌رود. با کاهش دما تا درجه‌ای که آب در آن یخ می‌زند، رطوبت و آب جذب شده در مصالح دچار افزایش حجم می‌شوند و به ساختار کلی محصول فشار وارد می‌کنند.

بررسی قیمت سنگ نمای ارزان؛ شرکت تولید کننده مصالح سنگ مصنوعی تابان سنگ
بررسی قیمت سنگ نمای ارزان؛ شرکت تولید کننده مصالح سنگ مصنوعی تابان سنگ

بعد از آن، به احتمال زیادی سنگ نمای ساختمان شما دچار ترک، شکستگی، خرد شدن و حتی جدا شدن از موقعیت اصلی خود می‌شوند. با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، بهتر است محصولات خریداری شده شما در کنار جذب آب پایین، حداقل میزان تخلخل را داشته باشند.

زیرا این گونه نفوذ آب با شدت کمتری اتفاق می‌افتد و رطوبت سطح کمتری را به خود درگیر می‌کند. شاید با مطالعه شرایط ذکر شده، محیط شرجی و گرم را از بروز همچین اتفاقی در امان بدانید. زیرا در همچین مناطقی دمای هوا به درجه یخ زدن آب نمی‌رسد. اما جذب آب توسط مصالح ساختمانی، مشکل بزرگ دیگری بجز یخ زدگی آب نیز به وجود می‌آورد.

قیمت گرانترین سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تابان سنگ
قیمت گرانترین سنگ نمای ساختمان؛ شرکت تابان سنگ

در کنار این وارد، وقتی سنگ نمای سختمان شما جذب آب بالایی داشته باشد، مشکل دیگری را نیز به وجود می‌اورد. این مشکل، بروز شوره روی سنگ است که در خیلی از موارد باعث تیره شدن سطح سنگ نیز می‌شود. به همین دلیل، برای حفظ جلوه زیبای نما و عدم نیاز به شستشوی بیش از حد آن‌ها، مصالح عایق آب و رطوبت پیشنهاد می‌شوند.

منطقه شرجی و گرم، سرد و مرطوب

هنگامی که رطوبت و آب به طور مداوم روی نمای ساختمانی شما باشد، به ساختار داخلی نما نفوذ پیدا می‌کند. این مورد ممکن است ملات چسبنده‌ای را که برای نصب سنگ نمای ساختمان استفاده شده، سست کند.

در مورد مناطق مرطوب و سرد، این جذب رطوبت باعث ایجاد جلبک یا کپک می‌شود  مشکلات جدی را به وجود می‌آورد. در این شرایط جلوه زیبای سنگ نمای ساختمان شما از بین می‌رود. در نتیجه برای تمیز کردن آن، هر چند وقت یک بار مجبور به پرداخت هزینه، زمان و انرژی زیادی می‌شوید.

کاربرد سنگ مصنوعی در نما سازی ساختمان و منزل؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
کاربرد سنگ مصنوعی در نما سازی ساختمان و منزل؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

محصولاتی که در کارخانه تابان سنگ تولید می‌شوند، همگی جذب آب بسیار پایینی دارند. درصد جذب آب مصالح معمولی سنگ نمای ساختمان، به جنس آن‌ها بستگی زیادی دارد؛ اما میزان جذب آن اکثر آن‌ها در حدود ده درصد می‌باشد. این مورد، در محصولات منحصر به فرد تابان سنگ، کمتر از پنج درصد است.

ناحیه‌هایی با احتمال وقوع طوفان شن

یکی از مواردی که باید هنگام خرید سنگ نمای ساختمان در نظر بگیرید، مقاومت محصولات در برابر ساییدگی است. شاید نمای ساختمانی، در نگاه اول در برابر ساییدگی در امان باشد. اما ممکن است ساختمان مورد نظر در منطقه‌ای باشد که طوفان شن عامل جوی معمولی و رایجی باشد.

خرید اینترنتی و آنلاین انواع سنگ نمای ساختمان با بهترین قیمت از شرکت تابان سنگ؛ سنگ مصنوعی مدل کاریزما
خرید اینترنتی و آنلاین انواع سنگ نمای ساختمان با بهترین قیمت از شرکت تابان سنگ؛ سنگ مصنوعی مدل کاریزما

در این صورت، به احتمال زیاد سطح رویی سنگ نمای ساختمان شما دچار ساییدگی و خراش می‌شود. به مرور زمان، این مورد برای شما مشکلات جدی به وجود می‌آورد و جلوه اولیه نمای شما را تخریب می‌کند.

پس برای این نوع مناطق، محصولاتی که در برابر آسیب‌های فیزیکی کلی و جزئی در امان هستند، بهترین سنگ نمای ساختمان محسوب می‌شوند. شرکت تابان سنگ، یکی از برترین تولیدکنندگان محصولات پلیمری سنگ مصنوعی و نانو سمنت پلاست می‌باشد که برای این مشکل، راه حل مناسبی پیدا کرده است.

بررسی مشخصات فنی محصولات سنگی نمای ساختمانی؛ تابان سنگ
بررسی مشخصات فنی محصولات سنگی نمای ساختمانی؛ تابان سنگ

محصولات این شرکت، همگی از مقاومت فیزیکی و شیمیایی ویژه‌ای برخوردار هستند. جهت اطلاع از مشخصات فنی محصولات سنگ نمای ساختمان این شرکت، می‌توانید به صورتی تلفنی یا آنلاین، با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.

مناطق شهری شلوغ و آلوده

مورد دیگری که سنگ نمای ساختمان را در خطر قرار می‌دهد، آلودگی هوا می‌باشد. اکثر سنگ‌های به کار رفته در نمای خارجی ساختمان‌ها، به گونه‌ای هستند که جذب آلودگی بالایی دارند. معمولا شست و شوی آن‌ها نیز به نسبت دشوار می‌باشد.

خرید اینترنتی مصالح نمای ساختمان؛ شرکت تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ
خرید اینترنتی مصالح نمای ساختمان؛ شرکت تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ

برای این که آلودگی هوا نمای ساختمان شما را تیره و آلوده نکند، بهتر است به مناسب بودن جنس محصولات توجه بیشتری نشان دهید. خوشبختانه، کارخانه تابان سنگ محصولات پلیمری و نانوی خود را به گونه‌ای تولید می‎‌کند که به نوعی، عایق آلودگی باشند.

هزینه سنگ نمای ساختمان

هنگام خرید سنگ‌های نما برای ساختمان، باید به هزینه و قیمت آن نیز توجه زیادی داشته باشیم. زیرا مدیریت بودجه برای پیش بردن پروژه‌های عمرانی و ساخت و ساز، به اندازه کیفیت مصالح حائز اهمیت است.

بهترین مدل های سنگ نمای ساختمان؛ تابان سنگ
بهترین مدل های سنگ نمای ساختمان؛ تابان سنگ

درست است که محصولات پلیمری سنگ مصنوعی و نانو سمنت پلاست از قیمتی کمتر از سنگ طبیعی برخوردار هستند، اما باز هم باید در بین تمام تولید کنندگان این نوع مصالح، مناسب‌ترین تولیدی را پیدا کنیم. تولیدی که در کنار قیمت مناسب محصولات خود، کیفیت بالای کار را نیز در اولویت خود قرار دهد.

شرکت تابان سنگ، با تجهیزات پیشرفته و مواد اولیه مرغوب خود، یکی از باکیفیت ترین مصالح سنگ مصنوعی و سنگ نمای ساختمان را تولید می‌کند. محصولات این شرکت، از بهترین قیمت ممکن در بازار برخوردار هستند. نکته مهم درمورد محصولات این شرکت، این است که امکان قیمت گذاری توافقی نیز بین مشتری و شرکت جود دارد.

خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان از کارخانه تابان سنگ؛ سنگ مصنوعی به طرح رودخانه‌ای نامنظم
خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان از کارخانه تابان سنگ؛ سنگ مصنوعی به طرح رودخانه‌ای نامنظم

جهت مشاهده قیمت محصولات متنوع این شرکت، می‎‌توانید به فروشگاه آنلاین تابان سنگ مراجعه فرمایید. جهت هماهنگی یا سفارش شخصی سنگ نمای ساختمان یا سایر اقلام ساختمانی، می‌توانید به صورت آنلاین یا تلفنی سفارش خود را ثبت کنید.

تهیه کننده: مریم فرمانیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *