سنگ های مصنوعی

خرید انواع مدل های شومینه سنگی

خرید شومینه سنگی

امروزه سلیقه و نیازهای جامعه، به گونه‌ای است که شومینه سنگی ، بیشتر از چند دهه پیش طرفدار پیدا کرده است. جلوه و کاربرد این نوع خاص از شومینه، باعث شده نسبت به جنس‌های دیگر شومینه، متقاضی بیشتری داشته باشد.

در ادامه این مقاله، به معرفی شومینه سنگی می‌پردازیم و طرح، جنس، کاربرد و قیمت آن را نیز به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

شومینه سنگی چیست؟

شومینه‌های سنگی، یکی از سیستم‌های گرمایی در محیط بسته هستند که امروزه جنبه تزئینی نیز دارند. شومینه سنگی، همان طور که از اسم آن مشخص است، از مصالح سنگی ساخته می‌شود. البته محصولات زیادی هم وجود دارند که جنس اصلی آن‌ها سنگی نیست، اما  نمای بیرونی آن‌ها به شکل سنگ است.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

محصولات سنگی، در تمام بازه‌های زمانی مورد استفاده افراد بسیاری بوده‌اند. این تقاضای بالا، به دلیل نقاط قوت و مزایایی است که سنگ طبیعی و مصنوعی دارند.

به دلیل اهمیت زیاد کیفیت شومینه، اکثر افراد تصمیم به خرید شومینه سنگی می‌گیرند. این نوع شومینه دوام، استحکام و کاربردهای بسیار بیشتری نسبت به سایر شومینه‌ها دارد.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

پس ضروری است که هنگام خرید شومینه سنگی، بهترین جنس موجود در بازار را تهیه کنید. شرکت تابان سنگ، در زمینه ساخت شومینه سنگی و سایر محصولات سنگ مصنوعی فعالیت می‌کند. این شرکت بهترین مصالح موجود در بازار را با مناسب‌ترین قیمت، و طرح و رنگ سفارشی نیز تولید می‌کند.

دسته بندی‌های شومینه

ابتدا باید عواملی را که شومینه سنگی و سایر شومینه‌ها را متمایز می‌سازد، بشناسیم. معمولا شومینه‌ها را بر اساس موارد زیر دسته بندی می‌کنند:

 • جنس
 • طرح
 • محل قرار گیری
 • نوع سوخت
 • کاربرد

خرید شومینه سنگی؛ تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ تابان سنگ

جنس‌های مختلف شومینه، بر اساس موارد دیگری که ذکر شد، مشخص می‌شوند. پس به عبارتی، اکثر مشخصاتی که به شومینه مربوط می‌شوند، به هم‌دیگر وابسته هستند. این وابستگی که بین مشخصاف فنی و کاربردهای مورد نظر وجود دارد، درمورد شومینه سنگی سمنت پلاست صدق نمی‌کند.

زیرا سنگ مصنوعی، با ترکیب مواد اولیه یکسان در قالب ساخته می‌شود. البته در فرایند ساخت محصولات سنگ مصنوعی، به راحتی می‌توان ویژگی‌های مورد نیاز مصالح را تغییر داد.

نمونه عکس شومینه سنگی
نمونه عکس شومینه سنگی

این اتفاق به دلیل منعطف بودن فرمولاسیون سنگ مصنوعی تابان سنگ اتفاق می‌افتد. شما می‌توانید نیازهای خود را درمورد ویژگی‌های شومینه، با خرید شومینه سنگی ساخته شده توسط شرکت تابان سنگ برطرف کنید.

انواع جنس شومینه

ضروری است قبل از پرداختن به شومینه سنگی، متریال‌های دیگری که برای ساخت شومینه استفاده می‌شوند را نیز بشناسیم.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

از آن‌جا که هدف اصلی هر شخص از خرید شومینه فرق می‌کند، باید تمام گزینه‌های مربوط به این محصول را به طور کامل بررسی کنیم. پرکاربرد ترین موادی که به شومینه تبدیل می‌شوند، به صورت زیر هستند.

 • آجر
 • شیشه
 • چدن
 • سنگ

اکنون به برسی این شومینه‌ها، نقاط قوت و ضعف، و کاربردهای مختلف آن‌ها می‌پردازیم.

نمونه‌ای از شومینه سنگی مینیمال
نمونه‌ای از شومینه سنگی مینیمال

شومینه آجری:

شومینه‌هایی که جنس آن‌ها آجر باشد، معمولا به صورت آجرنمای سنتی ساخته می‌شوند. مقاومت بالایی که آجر در برابر آتش و حرارت دارد، این نوع شومینه را از نظر دوام و طول عمر تضمین می‌کند.

نکته مهم این است که مصالح آجری نیز محدودیت‌های خود را دارند و ممکن است در طولانی مدت، رنگ و جلوه اولیه خود را از دست بدهند. به همین دلیل، شرکت تابان سنگ در زمینه ساخت شومینه سنگی ساخته شده توسط مصالح نانو سمنت پلاست فعالیت می‌کند.

نمونه شومینه ساخته شده به کمک آجر طبیعی
نمونه شومینه ساخته شده به کمک آجر طبیعی

پنل‌های سنگ مصنوعی که در طرح آجر هستند، از نظر مزایا و نقاط قوت، از سنگ طبیعی برتر هستند و از نظر ظاهری، هیچ تفاوتی با هم ندارند. جهت اطلاع از جزئیات این نوع مصالح، می‌توانید به مقاله آجرنما مراجعه کنید.

یکی از معایب اصلی شومینه آجری، از بین رفتن جلوه اولیه آن به مرور زمان است. جنسی که این نوع شومینه‌ها دارند، باعث می‌شود تمیز کردن آن‌ها نسبت به شومینه سنگی دشوارتر باشد. مواردی مانند شوره زدن و جذب آلودگی نیز موردی است که طول عمر آجر را پایین می‌برد و در نهایت مجبور به تعویض آن می‌شوید.

تصویری از شومینه ساخته شده از آجر
تصویری از شومینه ساخته شده از آجر

شومینه شیشه‌ای:

این مدل شومینه، بیشترین محدودیت و نقاط ضعف را دارد و ممکن است در برابر شومینه سنگی، محصول ضعیفی باشد. مقاومت کم شیشه در برابر حرارت و گرما نیز موردی است که باید به آن توجه کرد.

حساسیت شیشه در برابر خراش برداشتن، شکستن، و کثیف شدن، موردی است که افراد زیادی را از خرید شومینه شیشه‌ای منصرف می‌کند.

نمونه‌ای از شومینه به جنس شیشه‌
نمونه‌ای از شومینه به جنس شیشه‌

شاید بتوان وزن کم و زیبایی که شومینه شیشه‌ای در مقابل شومینه سنگی دارد را مزیت این نوع شومینه حساب کرد. اما توجه داشته باشید که نقاط ضعف ذکر شده، باعث می‌شوند انتخاب این نوع شومینه برای اکثر محیط‌ها مناسب نباشد.

فراموش نکنید که شومینه تنها در فصول سرد مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ماه‌های گرم سال کاربردی ندارد. از آن‌جا که شومینه شیشه‌ای هنگام روشن بودن آتش جلوه زیبایی دارد، در مدتی که از آن استفاده‌ای نمی‌شود، زیبایی خاصی ندارد.

نمونه‌ای از شومینه ساخته شده به کمک شیشه‌ای
نمونه‌ای از شومینه ساخته شده به کمک شیشه‌ای

یکی از دلایلی که خرید شومینه سنگی بیشتر از سایر شومینه‌ها صورت می‌گیرد، این است که در هر زمان جلوه خاص خود را حفظ می‌کند.

شومینه سنگی:

همان طور که توضیح داده شد، شومینه سنگی بیشتر از جنس‌های دیگر شومینه کاربرد و متقاضی دارد. محصولات سنگی در برابر حرارت و گرمای مستقیم، مقاومت بیشتری دارند و این مورد در شومینه سنگی ساخته شده در تابان سنگ، بیشتر به جشم می‌خورد.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ

آشنا شدن با نقاط قوت و نقاط ضعف محصولاتی که نقش اصلی در تکمیل دکوراسیون داخلی منزل دارند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به همین دلیل، قرار است در ادامه این مقاله، تمام مشخصات شومینه سنگی را برسی کنیم. به طور دقیق‌تر، به مقایسه شومینه سنگی ساخته شده توسط سنگ طبیعی و مصنوعی بپردازیم.

چون محصولات نانو سمنت پلاست تولید شده توسط این شرکت، نقاط قوت بسیاری دارند. این مزایا باعث برتری محصولات تابان سنگ در برابر سنگ طبیعی می‌شود.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تابان سنگ

مزایای شومینه سنگی

شومینه سنگی، در بسیاری از زمینه‌ها نسبت به سایر جنس‌های ذکر شده، برتری دارد. این برتری، در صورتی بیشتر می‌شود که سنگ به کار رفته در شومینه، از نوع مصنوعی باشد.

اکنون، به طور مختصر مزیت‌های اصلی شومینه سنگ مصنوعی را بدون توجه به مصنوعی یا طبیعی بودن سنگ آن مرور می‌کنیم. همچنین در ادامه این مقاله، به طور تخصصی‌تر به برسی انواع شومینه سنگ مصنوعی می‌پردازیم.

شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ
شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ

مقاومت و استحکام بالا

لازم به گفتن نیست که شومینه سنگی، نسبت به شومینه آجری، چدنی، شیشه‌ای و سایر جنس‌های موجود، محکم‌تر است. هنگام حمل و نقل و نصب شومینه آجری، خیال آسوده‌تری دارید. زیرا احتمال شکستن، ضربه خوردن یا هر نقص فنی دیگری نزدیک به صفر است.

حتی پس از نصب شومینه‌ای که از جنس سنگ نباشد نیز، همیشه باید مراقبت آن باشید تا آسیبی به اجزای شومینه وارد نشود. در صورت آسیب دیدن شومینه، مجبور به تعمیر یا تعویض آن می‌شوید که هزینه زیادی نیز به همراه خواهد داشت.

نمونه‌ای از شومینه سنگی
نمونه‌ای از شومینه سنگی

با خرید شومینه سنگ مصنوعی، نگران این مورد نخواهید بود و حتی موقع وقوع زلزله یا موارد شبیه به آن، کمترین تخریب ممکن را خواهید داشت. شومینه‌های سنگ مصنوعی تابان سنگ، علاوه بر وزن کم، از مقاومتی بیشتر از شومینه ساخته شده توسط سنگ طبیعی نیز برخوردار هستند.

تنوع طرح و مدل

همان طور که قابل تصور است، شومینه شیشه‌ای و آجری، به اندازه کافی طرح‌های متنوع ندارند. به عبارتی، شومینه‌های تولید شده توسط این موارد مدل‌های ثابت و قابل پیش‌بینی دارند.

خرید شومینه سنگی به طرح آجر نما؛ شرکت تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ
خرید شومینه سنگی به طرح آجر نما؛ شرکت تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ

با مراجعه به صفحه محصولات سایت تابان سنگ، می‌توانید محصولات شومینه سنگ مصنوعی این شرکت را مشاهده فرمایید. همچنین درمورد جزئیات آن‌ها نیز اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

شومینه سنگی به کار رفته در دکوراسیون داخلی؛ تابان سنگ
شومینه سنگی به کار رفته در دکوراسیون داخلی؛ تابان سنگ

شومینه چدنی نیز با وجود طرح‌های زیادی که ممکن است داشته باشد، یک رنگ و استایل بیشتر ندارد. اما شومینه سنگی، علاوه بر طرح و رنگ متنوعی که دارد، در سبک‌های مختلفی نیز ساخته می‌شود. پس هنگام سفارش و خرید شومینه سنگی از شرکت تابان سنگ، گزینه‌های زیادی برای انتخاب خواهید داشت.

زیبایی و کاربرد

هنگام خرید شومینه سنگی، باید علاوه بر وظیفه اصلی آن که همان گرم کردن محیط است، به کاربردهای دیگری که دارد نیز توجه کنیم. هنگامی که ماه‌های گرم سال را سپری می‌کنیم، احتیاجی به شومینه نداریم، و در نتیجه بیشتر جنبه تزئینی به خود می‌گیرد.

شومینه سنگی ساخته شده توسط سنگ مصنوعی پلیمری
شومینه سنگی ساخته شده توسط سنگ مصنوعی پلیمری

مزیت شومینه سنگی این است که حتی هنگام خاموش بودن، زیبایی خود را حفظ می‌کند. حتی افراد زیادی کاربرد آن را تغییر می‌دهند و از آن به عنوان محلی برای قرار دادن لوازم تزئینی استفاده می‌کنند.

فضای نسبتا باز و بزرگی که شومینه سنگی دارد، این کاربرد را امکان پذیر می‌کند. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود هنگام خرید شومینه سنگی، زیبایی آن را نیز در نظر بگیرید.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

شومینه سنگی‌های تولید شده توسط شرکت تابان سنگ، در کنار تمام نقاط قوتی که در تمام محصولات این شرکت یافت می‌شود، از زیبایی ویژه‌ای نیز برخوردار هستند.

شومینه چدنی:

یکی دیگر از مصالح پرکاربرد برای ساخت شومینه، جنس چدن است. معمولا شومینه‌های چدنی در طرح و ابعاد از پیش ساخته شده به فروش می‌رسند و تنوع طرحی ندارند. چون خود چدن رنگ طوسی مات دارد و اضافه کردن لایه‌های رنگ، بخاطر اثری که حرارت روی آن‌ها دارد، بی‌فایده است.

تصویری از شومینه به جنس چدن
تصویری از شومینه به جنس چدن

فراموش نشود که بسیاری از دکوراسیون‌های داخلی به گونه‌ای هستند که وجود شومینه چدنی، به فضای مورد نظر نمی‌خورد. شاید بتوان گفت شومینه چدنی، از نظر جلوه و طرح خود شباهت بیشتری به بخاری دارد.

انواع طرح شومینه سنگی

شومینه سنگی، به طور کلی در طرح‌های متنوعی تولید می‌شود که در ادامه به طور مختصر آن‌ها را معرفی می‌کنیم. شومینه سنگی تولید شده در تابان سنگ، از رنگ بندی و طرح‌های بیشتری نسبت به سنگ‌های معمولی نیز برخوردار است.

جهت اطلاع از محصولات سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تابان سنگ، می‌توانید به فروشگاه آنلاین این شرکت مراجعه کنید.

خرید شومینه سنگی طرح آجر نما؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید شومینه سنگی طرح آجر نما؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

شرکت تابان سنگ، علاوه بر خرید شومینه سنگی از پیش ساخته شده، بر اساس سلیقه و خواست مشتری نیز محصولات خود را تولید می‌کند.

شومینه سنگی، معمولا در یکی از طرح‌های کلاسیک، مدرن، آجرنما و آنتیک تقسیم بندی تقسیم می‌شوند. هنگام سفارش یا خرید شومینه، بهتر است درمورد تم و طرح‌هایی که موجود هستند، آگاهی لازم را کسب کنید.

شومینه سنگی ساخته شده به کمک سنگ مصنوعی
شومینه سنگی ساخته شده به کمک سنگ مصنوعی

انواع سنگ شومینه

موقع خرید شومینه سنگی، بجز طرح و کارایی آن‌ها، با دو حق انتخاب برای جنس اصلی شومینه نیز مواجه هستیم. با پیشرفت فناوری و صنعت ساخت و ساز، تولید محصولات سنگ مصنوعی نیز برای ما امکان پذیر شده است.

هر کدام از این دو مدل سنگ شومینه، مزایا و معایب خود را دارند. اما طبیعی است که انتظار داشته باشیم سنگ مصنوعی مزیت‌های بیشتری نسبت به سنگ طبیعی داشته باشد.

اکنون به مقایسه شومینه‌های ساخته شده توسط سنگ مصنوعی و سنگ طبیعی می‌پردازیم تا تصمیم‌گیری برای خرید شومینه سنگی، برای شما ساده‌تر شود.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تابان سنگ

سنگ شومینه طبیعی

میزان قابل توجهی از شومینه سنگی‌های موجود در بازار، از جنس سنگ طبیعی می‌باشند. سنگ طبیعی، از گذشته‌های دور یکی از مورد استفاده‌ترین موادی بوده که بشر به آن دسترسی داشته.

این موضوع درست است که امروزه مصالح دیگری برای جایگزین سنگ طبیعی به وجود آمده. اما سنگ طبیعی همچنان کاربرد خود را حفظ کرده است و باعث شده شومینه سنگی، یکی از محبوب‌ترین نوع‌های شومینه باقی بماند.

تصویر شومینه سنگی آنتیک ساخته شده از سنگ طبیعی
تصویر شومینه سنگی آنتیک ساخته شده از سنگ طبیعی

مزایای سنگ شومینه طبیعی

یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع شومینه، نمای زیبا و دلنشینی است که به محیط می‌دهد. فضاهایی که در تکمیل آن‌ها از عناصر و نماهای سنگی استفاده شده، همیشه طرفداران مخصوص به خود را داشته.

مزیت بعدی شومینه سنگی طبیعی، طول عمر زیاد آن است. چون اکثر شومینه‌ها با آتش واقعی کار می‌کنند، بهتر است مصالح به کار رفته در آن‌ها مقاومت کافی در برابر حرارت داشته باشند.

خرید شومینه سنگی
خرید شومینه سنگی

اما محصولات زیاد دیگری از جمله سنگ مصنوعی نیز، در برابر حرارت و تغییرات دمایی، مقاومت برابر و حتی بیشتر نشان می‌دهند. پس نمی‌توان این مورد را مزیت مخصوص به سنگ طبیعی حساب کرد.

شرکت تابان سنگ، یکی از محدود تولیدی‌هایی است که محصولات نانو سمنت پلاست خود را با کیفیتی برتر از سنگ طبیعی می‌سازد. جهت خرید شومینه سنگی و سایر محصولات این شرکت، می‌توانید به فروشگاه آنلاین تابان سنگ مراجعه کنید.

سنگ شومینه نسوز
سنگ شومینه نسوز

معایب سنگ شومینه طبیعی

سنگ طبیعی به کار رفته در شومینه سنگی در کنار مزایای ذکر شده، معایب خود را نیز دارد. تمامی نقاط ضعف زیر، با خرید شومینه سنگ مصنوعی برطرف خواهند شد.

وزن زیاد

سنگ‌های طبیعی، به وزن زیاد خود مشهور هستند که ممکن است مشکلاتی را برای ما ایجاد کند. برخی شومینه‌ها به جای این که روی زمین باشند، در وسط دیوار نصب می‌شوند. می‌توان تصور کرد که سنگین بودن شومینه، همیشه خطر افتادن یا آسیب دیدن بر اثر زلزله را با خود به همراه دارد.

شومینه سنگی ساخته شده از سنگ مصنوعی
شومینه سنگی ساخته شده از سنگ مصنوعی

سنگ‌های مصنوعی نانو سمنت پلاست تولید شده در تابان سنگ، قابلیت سبک سازی و کاهش وزن قابل توجهی را دارند. پس در صورت خرید شومینه سنگی از شرکت تابان سنگ، نیازی به نگرانی درمورد وزن اقلام خریداری شده خود نخواهید داشت.

دشواری در تمیز کردن

مورد بعد که می‌تواند نقطه ضعف سنگ طبیعی باشد، بیشتر به جنس آن بستگی دارد. دودی که از آتش شومینه سنگی روی سطوح مورد نظر می‌ماند، باید هر چند مدت یک‌بار تمیز شود.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

سنگ‌های طبیعی، معمولا سطحی دارند که پاک کردن آن‌ها را دشوار می‌کند. حتی خیلی از آن‌ها نیز با مواد شیمیایی پاک کننده واکنش شیمیایی می‌دهند و دچار خوردگی یا سایش می‌شوند.

پس در صورتی که تمیز ماندن شومینه سنگی برای شما اهمیت زیادی دارد، بهتر است به فکر خرید شومینه سنگی از جنس دیگری مانند سنگ مصنوعی باشید.

خرید شومینه سنگی
خرید شومینه سنگی

هزینه زیاد

لازم به گفتن نیست که شومینه سنگی ساخته شده از سنگ طبیعی، معمولا قیمت بالایی دارد. این عیب سنگ‌های طبیعی، یکی از دلایلی است که با گذشت زمان، افراد بیشتری به مصالح سنگ مصنوعی رو میاورند.

از آن‌جا که محصولات تابان سنگ بر اساس سلیقه و سفارش شخصی مشتری تولید می‌شود، از قیمت توافقی برخوردار می‌باشند. همچنین، این شرکت به طور کلی محصولات با کیفیت‌تر و ارزان‌تر از تولیدی‌های دیگر را به فروش می‌رساند.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

محدودیت رنگ و طرح

سنگ‌های طبیعی به تنوع طرح و جنس خود معروف هستند، اما سنگ‌هایی که مناسب شومینه سنگی باشند، محدودیت بزرگی دارند. این مدل شومینه‌ها، در اکثر مواقع پیش ساخته هستند و مشتری مجبور است بین نمونه‌های موجود، شومینه مورد نظر خود را خریداری کند.

در بسیاری از شرایط نیز، رنگ و طرحی که برای تناسب شومینه سنگی با دکوراسیون داخلی نیاز است، به راحتی پیدا نمی‌شود.

خرید شومینه سنگی برای محیط منزل؛ تابان سنگ
خرید شومینه سنگی برای محیط منزل؛ تابان سنگ

این مورد نیز امکان دارد که فردی قصد سفارش شومینه را دارد، و به دنبال مدل به خصوصی از سنگ است که به راحتی یافت می‌شود. اما سنگ مورد نظر او، شرایط و ویژگی‌هایی که یک شومینه سنگی نیاز دارد را نداشته باشد.

بهترین کار برای رفع این مشکل، خرید شومینه سنگی از تولید کنندگانی مانند تابان سنگ است که مصالح خود را در رنگ، طرح و ابعاد متنوع و درخواستی تهیه می‌کنند.

شومینه سنگی ساخته شده توسط سنگ طبیعی
شومینه سنگی ساخته شده توسط سنگ طبیعی

محدود بودن منابع

از آن‌جا که سنگ‌های طبیعی از معادن موجود در طبیعت استخراج می‌شوند، می‌توان گفت که منبع محدودی دارند. بسیاری از جنس‌های خاص سنگ، به راحتی پیدا نمی‌شوند و به همین دلیل هزینه بیشتری نیز خواهند داشت.

گاهی هنگام سفارش شومینه سنگی، باید مدت زیادی منتظر رسیدن محصول مورد نظر باشید. ممکن است علت منتظر ماندن شما، زمان زیادی باشد که صرف تراش دادن و ساخت شومینه می‌شود.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولید کننده محصولات پلیمری و سمنت پلاست تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولید کننده محصولات پلیمری و سمنت پلاست تابان سنگ

یا ممکن است لوکیشن استخراج سنگ به کار رفته در آن شومینه، از محل زندگی شما دور باشد و ارسال آن مدت زیادی طول بکشد.

یه همین دلیل، خرید شومینه سنگی ساخته شده توسط سنگ مصنوعی در شرکت تابان سنگ، گزینه بهتری است. زیرا محصولات این شرکت محدودیتی در ابعاد، رنگ، طرح و بافت خود ندارند.

نمونه‌ای از قالب شومینه ساخته شده به کمک سنگ مصنوعی
نمونه‌ای از قالب شومینه ساخته شده به کمک سنگ مصنوعی

این گونه، نگرانی از بابت محدود بودن منابع و مواد اولیه شومینه سنگی خود نخواهید داشت. و فرایند ساخت و ارسال محصولات خریداری شده شما نیز درکمترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت.

جهت اطلاعات بیشتر درمورد محصولات این شرکت، می‌توانید از طریق واتساپ یا به صورت تلفنی، با شرکت تابان سنگ در ارتباط باشید.

سنگ مصنوعی، جایگزین مصالح قدیمی

همان طور که می‌دانید، پیشرفت علم در هر زمینه‌ای، برای آسان شدن و بهبود زندگی انسان صورت می‌گیرد. هنگامی که نسل بشر با محدودیت‌های سنگ طبیعی مواجه شد، تصمیم به تولید متریالی گرفت که جایگزین سنگ‌های طبیعی شود.

شومینه سنگی از جنس سنگ شومینه مصنوعی به طرح آجر نما؛ شرکت تابان سنگ
شومینه سنگی از جنس سنگ شومینه مصنوعی به طرح آجر نما؛ شرکت تابان سنگ

به همین دلیل، سنگ‌های مصنوعی و پلیمری مانند سنگ نانو سمنت پلاست، روی کار آمدند. این نوع سنگ‌ها تمام مشخصات اصلی که در سنگ طبیعی مفید هستند را حفظ کرده. تنها تفاوت موجود، این است که بیشتر معایبی که در سنگ طبیعی وجود داشته نیز در این ماده تولید شده بر طرف شده.

به عبارتی، مزایا و نقاط قوتی که سنگ مصنوعی دارد، معایب سنگ طبیعی را می‌پوشاند. این گونه، مصالح سنگ مصنوعی گزینه بهتری برای به کار بردن در صنعت ساخت و ساز خواهند بود.

شومینه سنگی؛ شرکت تابان سنگ
شومینه سنگی؛ شرکت تابان سنگ

به همین دلیل نیز، افراد زیادی به فکر خرید شومینه سنگی ساخته شده توسط سنگ مصنوعی می‌افتند.

سنگ شومینه مصنوعی

اکنون موقع برسی شومینه سنگی است که از مصالح سنگ مصنوعی تشکیل شده‌اند. هدف اصلی از ساخت محصولات سنگ مصنوعی، حفظ مزایای سنگ طبیعی و جبران معایب آن با نقاط قوتی است که به سنگ مصنوعی اختصاص دارد.

سنگ‌های مصنوعی، انواع بسیار مختلفی دارند که هر کدام بر اساس کاربردی که برای ما دارند، ویژگی‌های متفاوتی خواهند داشت.

خرید شومینه سنگی تولید شده به کمک سنگ مصنوعی
خرید شومینه سنگی تولید شده به کمک سنگ مصنوعی

شومینه سنگی که از سنگ مصنوعی می‌سازند، همچنان معایبی خواهد داشت. اما محصولات این چنینی، برای بهینه کردن مصالح اولیه اختراع می‌شوند و مزایای آن‌ها باعث می‌شود معایبی که دارند، قابل چشم‌پوشی باشد.

معایب سنگ شومینه مصنوعی

ممکن است برخی افراد با این تصور که سنگ طبیعی جلوه زیباتر و اصیل‌تری دارد، از خرید شومینه سنگی مصنوعی خودداری کنند.

اما بازار مصالح آجر طبیعی به گونه‌ای است که نیاز افراد علاقه‌مند به رنگی غیر از قرمز را بر طرف نمی‌کند.

شومینه سنگی؛ محصولات نانو سمنت پلاست
شومینه سنگی؛ محصولات نانو سمنت پلاست

فراموش نکنیم که برخی تولیدکنندگان سنگ مصنوعی، از مواد اولیه بی‌کیفیت برای ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند. پس طبیعی است که برخی معتقد باشند مقاومت و کیفیت سنگ مصنوعی قابل مقایسه با سنگ طبیعی نباشد.

اما این ایرادات، در محصولات تابان سنگ دیده نمی‌شوند و خیال مشتریان از بابت کیفیت و جلوه شومینه سنگ مصنوعی این شرکت، راحت است.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تابان سنگ

در واقع، با خرید شومینه سنگی با کیفیت، نگرانی از بابت کیفیت مصالح خود نخواهید داشت. و خوشبختانه مصالح سنگ مصنوعی، به راحتی می‌توانند طرح و بافت سنگ طبیعی را تقلید کنند. به گونه‌ای که کمتر کسی متوجه تفاوت سنگ مصنوعی و طبیعی می‌شود.

مزیای سنگ شومینه مصنوعی

همان طور که گفته شد، شومینه سنگی ساخته شده توسط سنگ مصنوعی، تمام مزایای سنگ طبیعی را حفظ کرده و از نقاط قوت اضافه‌تری نیز برخوردار است.

 این مزایای سنگ مصنوعی ممکن است به واسطه تولید کننده اصلی خود متغیر باشد. اما به طور کلی، می‌توان تمام نقاط قوت زیر را از شومینه سنگی ساخته شده توسط سنگ مصنوعی، انتظار داشت.

شومینه سنگی طرح بتن اکسپوز؛ شرکت تابان سنگ
شومینه سنگی طرح بتن اکسپوز؛ شرکت تابان سنگ

هزینه کم

اولین موردی که خرید شومینه سنگی مصنوعی به شما سود می‌رساند، کاهش هزینه‌ها است. به طور کلی، مصالح سنگ مصنوعی از سنگ‌های طبیعی راحت‌تر یافت می‌شوند و مقرون به صرفه‌تر نیز هستند.

اما ممکن است هر تولید کننده، محصولات خود را به قیمتی متفاوت از سایر تولیدی‌ها به فروش برساند.

خرید شومینه ساخته شده از سنگ شومینه مصنوعی؛ شرکت تابان سنگ
خرید شومینه ساخته شده از سنگ شومینه مصنوعی؛ شرکت تابان سنگ

خرید شومینه سنگی و سایر مصالح تابان سنگ، به صورت آنلاین و حضوری انجام می‌شود و مناسب بودن قیمت محصولات این شرکت، تضمین شده است.

خرید شومینه سنگی ساخته شده از سنگ مصنوعی؛ شرکت تابان سنگ
خرید شومینه سنگی ساخته شده از سنگ مصنوعی؛ شرکت تابان سنگ

مقاومت زیاد در برابر حرارت

شومینه سنگی، سیستم گرمایشی است که معمولا منبع حرارت آن آتش واقعی می‌باشد. پس حرارت دیدن تمام ساختار شومینه، موردی غیر قابل اجتناب است و باید هنگام خرید شومینه سنگی، به آن دقت کنیم. سنگ‌های مصنوعی شرکت تابان سنگ، امکان مقاوم سازی در برابر حرارت و دمای زیاد را دارند.

سنگ شومینه نسوز سنگ مصنوعی سمنت پلاست؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
سنگ شومینه نسوز سنگ مصنوعی سمنت پلاست؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

فرمولاسیون محصولات سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تولید شده در شرکت تابان سنگ، توانایی تغییر یافتن دارد. پس می‌توان با تنظیم درصد مواد افزودنی اولیه، مقاومت محصول خروجی را در برابر حرارت آتش بالا برد.

در صورتی که درمورد فرایند تهیه کردن محصولات شرکت تابان سنگ نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید به صورت تلفنی یا از طریق واتساپ با این شرکت در ارتباط باشید.

خرید شومینه سنگی ساخته شده به کمک سنگ مصنوعی
خرید شومینه سنگی ساخته شده به کمک سنگ مصنوعی

طول عمر بالا

سنگ طبیعی، به طول عمر بالا و استحکام خود معروف است، اما شاید ندانید که سنگ‌های مصنوعی، از سنگ طبیعی نیز طول عمر بیشتری دارند. مواد اولیه‌ای که در ساخت سنگ مصنوعی شومینه سنگی استفاده می‌شود، باعث افزایش کارایی و مقاومت آن می‌شوند.

این طول عمر، در شومینه سنگی و سایز محصولات سمنت پلاست تابان سنگ بیشتر به چشم می‌خورد.

خرید شومینه سنگی؛ محصول نانو سمنت پلاست شرکت تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ محصول نانو سمنت پلاست شرکت تابان سنگ

این برتر بودن را با مقایسه محصولات ساخته شده توسط شرکت تابان سنگ با سایر تولید کنندگان به راحتی متوجه می‌شویم.

مصالح تابان سنگ، بیشتر از محصولات تولیدی‌های دیگر جلوه اولیه خود را بعد از گذشت زمان زیاد، حفظ می‌کنند. رنگ شومینه سنگی این شرکت نیز به هیچ عنوان تحت تاثیر حرارت، تغییر نمی‌کند. پس لازم نیست نگران خراب یا قدیمی شدن شومینه سنگی باشید که از تابان سنگ خریداری کرده‌اید.

خرید شومینه سنگی
خرید شومینه سنگی

تنوع طرح و رنگ شومینه

مزیت بعد، مورد دیگری است که باعث می‌شود افراد بیشتری شومینه سنگ مصنوعی را به نوع طبیعی آن ترجیح بدهند. همان طور که توضیح دادیم، سنگ طبیعی در رنگ و طرح‌های خود محدودیت زیادی دارد.

اما هنگام خرید شومینه سنگی سمنت پلاست، طرح و رنگ‌های زیادی برای انتخاب خواهید داشت. چون این محصولات به کمک قالب مخصوص خود تهیه می‌شوند و قالب‌های سنگ مصنوعی نیز در طرح‌های بسیار زیادی ساخته می‌شوند.

شومینه تولیدی در شرکت تابان سنگ، در رنگ‌های خود نیز محدودیتی ندارد. پس بر اساس درخواست شخصی خود می‌توانید شومینه سنگی را در هر رنگی خریداری کنید.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تابان سنگ

وزن کم شومینه

همان طور که می‌دانید، وزن زیاد یکی از معایب شومینه سنگی محسوب می‌شود. سنگین بودن مصالح مورد استفاده در دکوراسیون داخلی، دردسرهای خود را دارد. ممکن است موقع حمل و نقل یا ارسال آن‌ها، مشکلی به وجود بیاید.

یا هنگام نصب شومینه سنگی، سنگین بودن آن باعث وارد شدن آسیب به محیط اطراف یا خود شومینه شود.

خرید شومینه سنگی تولید شده توسط سنگ مصنوعی و سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ
خرید شومینه سنگی تولید شده توسط سنگ مصنوعی و سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ

اینجا است که خرید شومینه‌ سنگی ساخته شده توسط سنگ مصنوعی پلیمری، به شما کمک می‌کند. محصولات تولید شده در شرکت تابان سنگ، قابلیت سبک سازی ویژه‌ای را نیز را دارند.

این موضوع بدین معنی است که مشتریان می‌توانند محصولات را با مقاومت و ویژگی‌های مثبت قابل انتظار سفارش دهند یا خریداری کنند. با این تفاوت که وزن مصالح مورد نظر با تغییر جزئی فرمولاسیون اولیه، به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

کاربرد شومینه سنگی در دکوراسیون داخلی
کاربرد شومینه سنگی در دکوراسیون داخلی

جذب آب کم

این موضوع درست است که فضای شومینه به دلیل حرارت خود، رطوبت و آب را به سرعت تبخیر می‌کند. اما در فصل‌های گرم سال که شومینه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، جذب آب اهمیت پیدا می‌کند.

بسیاری از مصالح به کار رفته در صنعت ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی یا خارجی، جذب آب بالایی دارند. این نقطه ضعف می‌تواند در شرایط بسیاری به شما ضرر برساند.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولیدی محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ

هنگامی که آب و رطوبت در جسم مصالح می‌رود، با کاهش دما و یخ زدن آب مورد نظر، احتمال شکستگی مصالح بالا می‌رود. در نتیجه مجبور به تعمیر یا تعویض بخشی که آسیب دیده می‌شوید.

مصالح پلیمری نانو سمنت پلاست در برابر این اتفاق مقاوم هستند. جذب آب شومینه سنگی و سایر محصولات سنگ مصنوعی، به لطف فرمولاسیون و مواد اولیه‌ای که دارند بسیار پایین است.

نمونه‌ای از شومینه سنگی
نمونه‌ای از شومینه سنگی

سنگ نسوز شومینه

قطعا برای ساخت شومینه سنگی، به نوع خاصی از سنگ نیاز داریم که در برابر حرارت  و گرما مقاوم باشد. اکثر افراد فکر می‌کنند آجر نسوز اولین و برترین جنس سنگ نسوز شومینه است.

اما با مقایسه آجر نسوز با سنگ مصنوعی سمنت پلاست، متوجه می‌شویم که بهترین سنگ نسوز شومینه، همان سنگ مصنوعی است. قابلیت مهمی که شومینه سنگی تولید شده در تابان سنگ دارد، مقاومت آن در برابر حرارت مستقیم و غیر مستقیم است.

شومینه سنگی دیواری و دیوارنمای آجری
شومینه سنگی دیواری و دیوارنمای آجری

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صورت تلفنی یا به صورت آنلاین با این شرکت در ارتباط باشید.

قیمت سنگ شومینه

هزینه و قیمت سنگ شومینه و مصالح دیگر به کار رفته در این محصول، یکی از موارد مورد بحث هنگام خرید شومینه سنگی است. از آن‌جا که شومینه‌ها ویژگی‌های بسیار متنوعی دارند، تعیین هزینه آن‌ها به صورت دقیق امکان پذیر نمی‌باشد.

کاربرد شومینه سنگی در طراحی دکوراسیون داخلی
کاربرد شومینه سنگی در طراحی دکوراسیون داخلی

مواردی که روی قیمت سنگ شومینه تاثیر می‌گذارند، به صورت زیر هستند:

 • ابعاد و وزن سنگ شومینه
 • جنس اصلی سنگ مورد استفاده در شومینه
 • میزان فراوانی سنگ در بازار
 • طرح و رنگ سنگ شومینه
 • تولید کننده اصلی سنگ شومینه مورد نظر
 • مزایا و مشخصات فنی سنگ شومینه

البته مواردی مانند رنگ، طرح و فراوانی سنگ مورد نظر بیشتر به سنگ طبیعی مربوط می‌باشد. چون محصولات سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست تابان سنگ به هر طرح و رنگی که مشتری سفارش بدهد، تولید می‌شوند.

نمونه‌ای از شومینه ساخته شده توسط سنگ مصنوعی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
نمونه‌ای از شومینه ساخته شده توسط سنگ مصنوعی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

مهم است که برای خرید شومینه سنگی به تولید کننده‌ای مراجعه کنید که محصولات آن از قیمت مناسب و قابل قبولی برخوردار باشد. اما نباید کیفیت کم را نیز قربانی کم بودن قیمت سنگ شومینه کنید.

شرکت تابان سنگ، برترین محصولات نانو سمنت پلاست را تولید و به فروش می‌رساند که در کنار کیفیت و مقاومت بالا، از هزینه مناسبی نیز برخوردار هستند. جهت اطلاع از قیمت محصولات این شرکت، می‌توانید به فروشگاه آنلاین تابان سنگ مراجعه کنید.

خرید شومینه سنگی؛ تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ تابان سنگ

مزایای اختصاصی محصولات تابان سنگ

اهمیتی که تولید کننده محصولات سنگی در کیفیت شومینه سنگی خریداری شده شما دارد، کاملا قابل درک است. از آن‌جا که تولیدی‌های موجود در صنعت ساخت محصولات سنگی و سنگ مصنوعی بسیار متمایز از همدیگر هستند، نقاط قوت و ضعف محصولات آن‌ها نیز با هم فرق می‌کند.

شرکت تابان سنگ، رضایت مشتری را در تمامی زمینه‌ها، اولویت خود قرار می‌دهد و کیفیت بالای مصالح را تضمین می‌کند. اکنون چند مورد از دلایلی را که برتری تابان سنگ نسبت به تولیدی‌های دیگر را تایید می‌کند، جمع بندی می‌کنیم.

نمونه‌ای از شومینه سنگ مصنوعی مینیمال
نمونه‌ای از شومینه سنگ مصنوعی مینیمال

هزینه مناسب

همان طور که گفته شد، محصولات تابان سنگ علاوه بر کیفیت بالایی که در تمام زمینه‌ها دارند، از هزینه مناسبی نیز برخوردار هستند.

لازم به ذکر است که قیمت محصولات تابان سنگ به صورت توافقی نیز تعیین می‌شوند. این اتفاق به دلیل متغیر بودن جزئیات محصولات و اجرای سفارش و درخواست دقیق مشتری صورت می‌گیرد.

خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ
خرید شومینه سنگی؛ شرکت تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ

جذب آب کمتر از حد معمولی

درست است که محصولات سنگ مصنوعی و پلیمری سمنت پلاست به طور کلی جذب آب کمتری دارند. اما شرکت تابان سنگ موفق شده که جذب آب محصولات خود را به درصد کمتری از حد معمول برساند.

به طور کلی، جذب آب و رطوبت شومینه سنگی و سایر محصولات این شرکت کمتر از پنج درصد هستند. در مقایسه با سایر متریال‌های موجود، این درصد بسیار پایین و مناسبی می‌باشد.

تهیه کننده: مریم فرمانیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *