سنگ های مصنوعی

خرید سنگ پله

سنگ پله

یکی از پر کاربردترین و اصلی‌ترین مصالح موجود در صنعت ساخت و ساز، پلکان و سنگ پله است. در این مقاله، قصد داریم به مطالعه انواع سنگ پله بپردازیم، و فاکتورهای مهم و تاثیر گذار بر خرید سنگ پله را نیز بررسی کنیم.

محصولات سنگ پله شرکت تابان سنگ:

همان طور که می‌دانید، پیشرفت علم و فناوری در زمینه مصالح ساختمانی در چند دهه اخیر به حداکثر خود رسیده. به همین دلیل، علاوه بر سنگ پله طبیعی، مصالح دیگری نیز برای استفاده در پله به ثبت رسیده‌اند، که روز به روز متقاضیان بیشتری نیز پیدا می‌کنند.

یکی از این مصالح، سنگ مصنوعی پلیمری و نانو می‌باشد، که در برابر سنگ طبیعی و معمولی، نقاط قوت بسیار بیشتری دارد. با مطالعه این مقاله، به طور کامل با مشخصات فنی و کاربردهای سنگ پله مصنوعی آشنا خواهید شد.

نمونه‌ای از پله اجرا شده به کمک مصالح پلیمری؛ تابان سنگ
نمونه‌ای از پله اجرا شده به کمک مصالح پلیمری؛ تابان سنگ

انواع جنس به کار رفته در ساخت پله

قبل از این که سنگ پله را به طور دقیق بررسی کنیم، لازم است با جنس‌های دیگری که در اجرای پله به کار می‌رود نیز آشنا شویم. بسیاری از این متریال‌ها، از نقطه ضعف‌های بسیار زیادی برخوردار هستند. به همین دلیل، قابل مقایسه با سنگ پله طبیعی و مصنوعی نبوده و کاربردهای محدودی دارند.

پله تکمیل شده با مصالح طرح چوب
پله تکمیل شده با مصالح طرح چوب

چند نمونه از جنس‌هایی که برای ساخت پله به کار می‌روند، به صورت زیر هستن:

 • سنگ: مزایای زیادی داشته و تقریبا در همه محیط‌ها به کار می‌رود، اما نمونه طبیعی آن وزن زیادی دارد.
 • بتن: تنوع طرح و رنگ نداشته اما مقاومت کافی برای استفاده در پله را دارد.
 • فلز‌های مختلف: هرجا قابل استفاده نیستند و در رنگ و مدل‌های خود محدودیت دارند، اما نصب ساده‌تری دارند.
 • چوب: جنس ضعیفی داشته و نیاز به مراقبت زیادی دارد، اما زیبایی آن به خصوص است.

پله ساخته شده به کمک محصولات فلزی
پله ساخته شده به کمک محصولات فلزی

 • شیشه‌ و پلکسی گلس: زیبایی خاص و منحصر به فردی دارد اما به شدت ضعیف است و اجرای آن دشوار می‌باشد. معمولا هزینه این نوع محصولات نیز زیاد است
 • سرامیک: بیشترین شباهت ظاهری به سنگ را دارد و نقاط قوت کمتری نسبت به سایر جنس‌ها دارد، اما ممکن است هزینه خرید و نصب آن‌ها زیاد باشد.
 • آجر: استقامت قابل توجهی دارد، اما طول عمر پایینی داشته و به مراقبت زیادی نیاز دارد.

پله راهرو از جنس سرامیک
پله راهرو از جنس سرامیک

ترکیب کردن متریال‌های سنگ پله برای نمای نهایی

جالب است بدانید که افراد زیادی برای ساخت پله، از ترکیب چند جنس استفاده می‌کنند تا متریال‌های مختلف، نقاط ضعف یکدیگر را پوشش بدهند. برای مثال، زیربنای پله یه سطح زیر آن را از آجر یا بتن می‌سازند تا مقاومت پله تضمین شود. سپس از صفحات سنگ پله مصنوعی برای جلوه زیبای پلکان استفاده می‌کنند.

اجرای پله از دو جنس و طرح متفاوت؛ شرکت تابان سنگ
اجرای پله از دو جنس و طرح متفاوت؛ شرکت تابان سنگ

ویژگی مثبت سنگ پله مصنوعی و پلیمری، این است که مقاومت آن با بتن و سنگ طبیعی برابری می‌کند، و نسبت به آن‌ها وزن کمتری نیز دارد. شرکت تابان سنگ، برترین محصولات سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست را تولید می‌کند و محصولات خود را به بهترین قیمت ممکن به فروش می‌رساند.

از آن‌جا که سنگ طبیعی و مصنوعی نانو سمنت پلاست بیشترین کاربرد و طرفدار را در ساخت پله دارند، در ادامه این مقاله به شناسایی کامل این دو متریال می‌پردازیم. در آخر این مقاله، شما به اطلاعات کافی درمورد سنگ مصنوعی و طبیعی خواهید رسید، و تصمیم گیری برای خرید سنگ پله برای شما آسان‌تر می‌شود.

مدل سنگ کاری راه پله و ترکیب آن با پله طرح چوب؛ تابان سنگ
مدل سنگ کاری راه پله و ترکیب آن با پله طرح چوب؛ تابان سنگ

دو محیط برای اجرای پله

معیارهای انتخاب سنگ پله مناسب، وابستگی زیادی به کاربرد اصلی پله مورد نظر دارد. زیرا بر اساس نیازها و انتظاراتی که از پله داریم، باید جنس، طرح، وزن، قیمت و موارد زیاد دیگری را در نظر بگیریم.

پله به طرح چوب به کار رفته در منزل؛ شرکت تابان سنگ
پله به طرح چوب به کار رفته در منزل؛ شرکت تابان سنگ

جامع‌ترین دسته بندی که برای محیط‌های قرارگیری پله وجود دارد، فضای داخلی و خارجی است. منظور از محیط داخلی و خارجی در اینجا، فضای سربسته یا آزاد است. خود محیط داخلی نیز بر اساس فاکتورهای مختلف، به دسته‌های جزئی‌تری تقسیم بندی می‌شود.

محیط‌هایی مانند راه پله ساختمان، جزو محیط داخلی حساب می‌شوند که رفت و آمد در آن‌ها زیاد نیست و جلوه سنگ پله آن‌ها، در اولویت نمی‌باشد. اما همچنان باید از مصالح مقاوم و با کیفیتی در ساخت آن‌ها استفاده کرد. مکان‌هایی مانند منزل یا مغازه دوبلکس، در گروه دوم محیط‌های داخلی قرار می‌گیرند که زیبایی آن‌ها به اندازه استحکام پله، اهمیت دارد.

خرید اینترنتی سنگ راه پله برای خانه دوبلکس؛ شرکت تابان سنگ
خرید اینترنتی سنگ راه پله برای خانه دوبلکس؛ شرکت تابان سنگ

ویژگی مصالح مناسب برای ساخت پله

برای این که هنگام خرید سنگ پله بهترین محصول را انتخاب کنیم، لازم است که ویژگی‌های مورد نیاز برای انتخاب این نوع محصول را به خوبی بشناسیم. همان طور که ذکر شد، اولویت بندی مزایای سنگ پله، بر اساس کاربرد و محیط اجرای آن، تفاوت‌هایی خواهد داشت.

در ادامه به طور کامل، فاکتورهای تاثیر گذار بر دوام و ماندگاری پله را مورد بررسی قرار می‌دهیم. علاوه بر آن، نکات مهم برای دست‌یابی به حداکثر مزایای ممکن در سنگ پل را نیز مطالعه خواهیم کرد.

خرید اینترنتی سنگ پله مصنوعی به طرح چوب؛ شرکت تولید کننده محصولات پلیمری تابان سنگ
خرید اینترنتی سنگ پله مصنوعی به طرح چوب؛ شرکت تولید کننده محصولات پلیمری تابان سنگ

استحکام و مقاومت فشاری:

اولین و اصلی‌ترین موردی که در مصالح پله از اهمیت زیادی برخوردار است، استحکام و ضریب سختی آن می‌باشد. به دلیل فشار و وزنی که رفت و آمد مکرر روی پله می‌گذارد، در صورت ضعیف بودن جنس سنگ پله، امکان آسیب دیدن آن بالا خواهد رفت.

در شرایطی که قصد استفاده از مصالحی مانند چوب را دارید، معمولا پیشنهاد می‌شود که برای قسمت زیرین پله از متریال‌های محکم دیگری استفاه کنید. آن‌گاه، سطح رویی پله که در دید می‌باشد را با سطح چوبی یا سنگ مصنوعی به طرح چوب بپوشانید.

نمونه سنگ پله مصنوعی به طرح چوب؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
نمونه سنگ پله مصنوعی به طرح چوب؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

اما در آن شرایط هم، باید به استقامت چوب یا هر محصولی که مورد استفاده قرار می‌دهید، دقت کنید. زیرا با این وجود که جنس زیرین پله سطح رویی را حمایت می‌کند، امکان دارد آسیب جزئی یا جدی به لبه ها یا روی پله وارد شود.

برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است خرید سنگ پله با کیفیتی را در نظر بگیرید که در برابر اسیب‌های این چنینی در امان باشد. شرکت تابان سنگ، مرغوب‌ترین محصولات سنگ مصنوعی موجود در بازار را به فروش می‌رساند.

پله دوبلکس سنگی و پلیمری؛ شرکت تولید کننده مصالح نانو سمنت پلاست تابان سنگ
پله دوبلکس سنگی و پلیمری؛ شرکت تولید کننده مصالح نانو سمنت پلاست تابان سنگ

فرمولاسیون مصالح تولید شده در این شرکت، به گونه‌ای هستند که در برابر ضربه، فشار، خراش و هر آسیب دیگری، مقاومت بسیار زیادی دارند. جهت خرید سنگ پله جدید و با کیفیت این شرکت، می‌توانید با دفتر فروش این شرکت ارتباط برقرار کنید، یا از طریق فروشگاه آنلاین، به صورت مستقیم خرید خود را ثبت کنید.

نحوه اجرای سنگ پله؛ شرکت تابان سنگ
نحوه اجرای سنگ پله؛ شرکت تابان سنگ

سایر مقاومت‌های فیزیکی:

سایر آسیب‌هایی که به صورت فیزیکی به سنگ پله وارد می‌شوند، شامل موارد زیر هستند:

 • ترک برداشتن بر اثر تغییر ناگهانی دما
 • تغییر رنگ به واسطه جذب پرتو خورشید و اشعه UV
 • شکستگی پس از ضربه خوردن
 • تغییر شکل یا ساییدگی به دلیل رفت و آمد زیاد
 • جذب آلودگی و تغییر رنگ دائمی
 • فرسوده شدن و تغییر حجم پس از برخورد مکرر با آب

بررسی مزایا و معایب سنگ پله مصنوعی و طبیعی؛ شرکت تابان سنگ

جنس‌های زیادی برای استفاده در پله وجود دارند، که در برابر اکثر آسیب‌های ذکر شده مقاومت کافی دارند. اما باز هم در برابه واسطه حداقل یکی از این موارد، تسلیم تغییر فیزیکی می‌شوند.

پس باید به دنبال متریالی باشیم که به بهترین نحو ممکن تحت تاثیر آسیب‌های فیزیکی مورد نظر قرار نگیرد. معمولا سنگ پله پلیمری و سنگ مصنوعی، همان محصولی است که اکثر افراد به دنبال آن هستند.

خرید آنلاین سنگ راه پله پلیمری و نانو سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ
خرید آنلاین سنگ راه پله پلیمری و نانو سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ

مقاومت شیمیایی:

بر خلاف تصور عموم، سنگ پله نیز همواره در خطر ورود به واکنش‌های شیمیایی متفاوت است. در صورتی که پله در محیط خارجی قرار می‌گیرد، باران اسیدی یا آلودگی هوا، بعد از مدتی سطح پله را به صورت شیمیایی تغییر می‌دهد.

علاوه بر آن، مواد شیمیایی که برای شست و شوی سنگ پله به کار می‌رود، احتمال آسیب دیدن پله را بالا می‌برد. بهترین راه برای جلوگیری از واکنش‌های شیمیایی ذکر شده با پله، استفاده از سنگ مصنوعی پله می‌باشد.

خرید اینترنتی سنگ پله ارزان و با کیفیت؛ شرکت تابان سنگ
خرید اینترنتی سنگ پله ارزان و با کیفیت؛ شرکت تابان سنگ

محصولات تولیدی شرکت تابان سنگ، از پیشرفته‌ترین فرمولاسیون و باکیفیت‌ترین مواد اولیه برخوردار هستند. مصالح این کارخانه، به هیچ عنوان در واکنش‌های شیمیایی مختلف شرکت نمی‌کنند، و درنتیجه ظاهر و ساختار اولیه خود را تا چندین دهه به خوبی حفظ می‌کنند.

وزن پایین:

در صورتی که قصد اجرای پله سنگی در محیط ساختمانی را دارید، باید به فکر وزن کلی ساختمان نیز باشید. هنگامی که مصالح به کار رفته در ساختمان، از جمله پله، از وزن زیادی برخوردار باشند، مشکلات جدی را برای شما ایجاد می‌کنند.

خرید انواع سنگ پله حیاط؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید انواع سنگ پله حیاط؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

همان طور که می‌دانید، اکثر سنگ‌ها از وزن بالایی برخوردار هستند، و ممکن است به کار بردن آن‌ها در هر ساختمانی، ایده مناسبی نباشد. اما راه‌های زیادی برای جبران این مشکل وجود دارد که یکی از آن‌ها، سبک سازی مصالح دیگری است که در تکمیل ساختمان به کار می‌رود. سنگ‌های مصنوعی تولید شده در شرکت تابان سنگ، یکی از مصالحی هستند که از وزن بسیار کمی برخوردار می‌باشند.

تنوع رنگ و طرح:

در صورتی که قصد خرید سنگ راه پله برای راهرو بیرونی ساختمان را دارید، جلوه و زیبایی پلکان شما در اولویت نیستند. محیط‌های رسمی و اداری نیز، به گونه‌ای هستند که سادگی سنگ پله، همخوانی بیشتری با فضای اطراف خود دارد. اما خرید سنگ راه پله برای مکان‌هایی مانند منزل، شرایط دیگری دارند.

راهنمای خرید مصالح برای پله سنگی؛ تابان سنگ
راهنمای خرید مصالح برای پله سنگی؛ تابان سنگ

بسیاری از محیط‌ها، به گونه‌ای هستند که نیاز به طرح و رنگ خاصی از سنگ پله دارند، تا دکوراسیون خود را به بهترین نحو ممکن تکمیل کنند. راه پله‌ای زیبا و چشم نواز، بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید به چشم می‌آید و روی جلوه کلی محیط تاثیر زیادی دارد.

شرکت تابان سنگ، تمام محصولات خود را در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌کند، و به فروش سنگ راه پله با مدل‌های جدید و خاصی می‌پردازد. جهت مشاهده محصولات این شرکت، می‌توانید به فروشگاه آنلاین شرکت تابان سنگ مراجعه کنید.

کاربرد جدید پله؛ اجرای کمد زیر پله
کاربرد جدید پله؛ اجرای کمد زیر پله

جذب آب کم:

این مورد، بیشتر برای پله نصب شده در محیط خارجی اهمیت دارد. زیرا این مکان‌ها، بیشتر از محیط داخلی در معرض تغییرات جوی و بارندگی قرار می‌گیرند. هنگامی که سنگ پله شما به راحتی آب را به خود جذب کند، بعد از مدتی شکستگی مصالح مورد نظر را به دنبال خواهد داشت.

در صورتی که منطقه جغرافیایی محل سکون شما در طول روز یا شب از دمای پایینی برخوردار باشد، با یخ زدن آب جذب شده، احتمال شکستگی سنگ پله شما بالاتر می‌رود. پس باید محصولاتی را خریداری کنید که در مقابل این آسیب در امان باشند.

مقایسه بهترین مصالح برای اجرای پله؛ شرکت تابان سنگ
مقایسه بهترین مصالح برای اجرای پله؛ شرکت تابان سنگ

بر اساس موارد ذکر شده، حتی سنگ پله محیط داخلی نیز باید از جذب آب کمی برخوردار باشد. چون راه پله مانند هر سطح دیگری به شست و شوی چند ماه یکبار نیاز دارد، و آب مورد استفاده برای این کار، سنگ پله شما را در معرض خطر قرار می‌دهد.

شرکت تابان سنگ، با دست یابی به فرمولاسیون پیشرفته‌ای برای محصولات خود، موفق به ساخت محصولات سنگ مصنوعی با جذب آب کمتر از پنج درصد شده. این میزان، از جذب آب سنگ معمولی و بسیاری از محصولات کارخانه‌های مشابه، کمتر است.

خرید مصالح مورد نیاز برای ساخت پله؛ تابان سنگ
خرید مصالح مورد نیاز برای ساخت پله؛ تابان سنگ

تصمیم گیری نهایی برای خرید سنگ پله بر اساس محیط

شما باید بر اساس هر کدام از دسته بندی‌های ذکر شده، به دنبال سنگ پله مناسب با ویژگی‌های مورد نیاز بگردید. همان طور که قابل تصور است، هرکدام از جنس‌های به کار رفته در پله، مزایا و معایب خود را دارند و گستره کاربرد آن‌ها در محیط‌های متفاوت، بسیار محدود می‌باشد.

با این وجود، متریال‌هایی مانند سنگ مصنوعی و پلیمری تولید شده در شرکت تابان سنگ، به گونه‌ای هستند که بیشترین نقطه قوت ممکن را دارند. تنوع طرح، رنگ و ابعادی که خروجی محصولات تابان سنگ دارد، باعث می‌شود که برای اجرای هر نوع پله‌ای مناسب باشند.

نحوه سنگ کاری پله با مصالح سنگ مصنوعی؛ شرکت تابان سنگ
نحوه سنگ کاری پله با مصالح سنگ مصنوعی؛ شرکت تابان سنگ

برای بررسی سنگ راه پله مناسب برای هر کدام از محیط‌های ذکر شده، به عنوان نمونه دو مورد از کاربردهای پله را مورد بحث قرار خواهیم داد. این دو مورد (حیاط و راه رو منزل) معروف‌ترین کاربردهای سنگ پله هستند.

این دو مدل پله به عنوان نماینده تمام محیط‌هایی نقد و بررسی می‌شوند که در آن‌ها از سنگ پله با ویژگی‌های متفاوت استفاده می‌شود. پس اکثر موارد ذکر شده، روی سایر پله‌ها نیز صدق می‌کنند.

خرید کف پله آماده از جنس پلیمری و نانو؛ شرکت تولید کننده محصولات سمنت پلاست تابان سنگ
خرید کف پله آماده از جنس پلیمری و نانو؛ شرکت تولید کننده محصولات سمنت پلاست تابان سنگ

بهترین سنگ برای پله حیاط

همان طور که ذکر شد، پله قرار گرفته در حیاط به کیفیت بسیار مرغوب‌تری نیاز دارد. زیرا عوامل طبیعی و انسانی زیادی هستند که سنگ پله حیاط را تهدید می‌کنند.

تمام آسیب‌های احتمالی که بیشتر از محیط‌های داخلی پله نصب شده در حیاط را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند، به صورت زیر می‌باشند:

 • خوردگی و تخریب سطح رویی سنگ پله که به دلیل آلودگی یا باران اسیدی اتفاق می‌افتد.
 • جذب نور خورشید و پرتوهای UV منتشر شده از آن، که رنگ اکثر مصالح را تغییر می‌دهد.
 • ترک برداشتن یا شکستگی بر اثر تغییرات ناگهادی دما در فضای بیرون.

مصالح به کار رفته در راهرو ساختمان ؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
مصالح به کار رفته در راهرو ساختمان ؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

همان طور که در این مقاله ذکر شد، سنگ پله در مقایسه با سایر محصولات موجود در بازار، مقاومت شیمیایی و فیزیکی بیشتری در برابر آسیب‌های مختلف از خود نشان می‌دهد. در صورتی که قصد افزایش طول عمر و دوام پله سنگی خود را دارید، می‌توانید خرید سنگ پله مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست را در نظر بگیرید.

مصالح تولید شده در تولیدی تابان سنگ، یکی از برترین محصولات موجود در بازار صنعت ساخت و ساز می‌باشند. محصولات این شرکت، از بهترین قیمت ممکن نیز برخوردار هستند و امکان سفارش محصولات بر اساس سلیقه شخصی مشتریان تابان سنگ، وجود دارد.

خرید اینترنتی سنگ مصنوعی راه پله برای منزل دوبلکس؛ شرکت تابان سنگ
خرید اینترنتی سنگ مصنوعی راه پله برای منزل دوبلکس؛ شرکت تابان سنگ

هنگامی که کیفیت جنسی که برای پله خود استفاده کرده‌اید مناسب و قابل قبول باشد، تا چندین سال نیازی به تعویض و تعمیر سنگ پله حیاط خود نخواهید داشت. محصولات شرکت تابان سنگ، تا چندین دهه حالت اولیه خود را حفظ می‌کنند، و پس از سال ها فرقی با سنگ راه پله جدید و تازه نخواهند داشت.

نمونه سنگ پله به کار رفته در محیط داخلی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
نمونه سنگ پله به کار رفته در محیط داخلی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

انواع سنگ پله داخل ساختمان

شاید فکر کنید که سنگ پله نصب شده در محیط بسته مانند راهرو ساختمان، از عوامل محیطی مخرب در امان است. و به همین دلیل، سطح کیفیت متوسط برای این مصالح کافی است.

اما این موضوع را در نظر بگیرید که رفت و آمد در راه پله، بیشتر از پله‌ای است که در حیاط قرار دارد. در صورتی که ساختمان به آسانسور مجهز نباشد یا در استفاده از آسانسور محدودیتی برقرار باشد، این رفت و آمد روی سنگ پله بیشتر از حد معمول خواهد بود. این مورد را نیز فراموش نکنید که رفت و آمد در پله به کار رفته در منزل، از حد معمول بسیار بیشتر می‌باشد.

مقایسه سنگ پله مصنوعی و طبیعی؛ شرکت تابان سنگ
مقایسه سنگ پله مصنوعی و طبیعی؛ شرکت تابان سنگ

پس ضروری است که برای محیط‌های سر بسته نیز محصولات باکیفیت و با دوامی تهیه کنیم، و امنیت ساکنین ساختمان را تضمین کنیم. برای دست یابی به این هدف، بهتر است خرید سنگ راه پله جدید را از شرکت مطمئن و باتجربه‌ای مانند تابان سنگ انجام دهید.

خرید اینترنتی کف پله آماده برای محیط منزل؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید اینترنتی کف پله آماده برای محیط منزل؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

پله معلق سنگی

احتمالا تصاویر به خصوصی در فضای مجازی مشاهده کرده‌اید که نمایی از پله معلق سنگی نصب شده در محیط منزل را نشان می‌دهند. این مدل پله‌ها، معمولا به جز هزینه نصب بالا، پیگیری زیادی نیز دارند.

پله معلق سنگی، به گونه‌ای است که معمولا دیوار کنار آن محل اتصال تک تک پله‌ها می‌شود. مدل دیگری از پله‌های معلق هستند که پایه فلزی در وسط پلکان تمام وزن آن را متحمل می‌شود.

نوع سنگ پله مخصوص برای پله معلق سنگی؛ شرکت تابان سنگ
نوع سنگ پله مخصوص برای پله معلق سنگی؛ شرکت تابان سنگ

برای اجرای همچین پله‌ای، نیاز به محصولاتی دارید که تحمل وزن آن‌ها بسیار بالا باشد، و تحت تاثیر فشار، دچار خمش یا شکستگی نشوند. همچنین، لازم است مصالح به کار رفته در پله معلق سنگی به قدری سبک باشند که از روی ابزار نگه دارنده خود سقوط نکنند.

با توجه به ویژگی‌های ذکر شده، بهترین نوع متریالی که برای پله معلق سنگی استفاده می‌شود، سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست است. جهت خرید اینترنتی سنگ پله پلیمری، می‌توانید به شرکت تابان سنگ مراجعه فرمایید.

لیست مصالح مورد نیاز برای ساخت پله معلق سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
لیست مصالح مورد نیاز برای ساخت پله معلق سنگی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

برای راه پله سنگ بهتر است یا سرامیک

همان طور که در اول این مقاله ذکر شد، سرامیک نیز یکی از متریال‌های پرکاربرد برای اجرای پله می‌باشد. اما برای افراد زیادی این سوال پیش می‌آید که بین سرامیک و سنگ، کدام مورد مناسب‌تر است و ارزش خرید دارد. در ادامه، به مقایسه این دو مورد می‌پردازیم و مزایا و معایب هر دو را با دقت مطالعه می‌کنیم.

مقایسه پله سرامیکی و سنگ مصنوعی
مقایسه پله سرامیکی و سنگ مصنوعی

از آن‌جا که نیازهای هر فرد از جنس به کار رفته در پله متفاوت است، امکان دارد مزیت و معایب هر کدام برای شما درجه اهمیت متفاوتی داشته باشند. پس لازم است که تمام حالت‌های ممکن را درنظر بگیرید و بعد از کسب اطلاعات کافی، اقدام به خرید سنگ پله کنید.

مقایسه سنگ پله مصنوعی و طبیعی

کمی قبل، به مقایسه دقیق سنگ راه پله و سرامیک پرداختیم، و نکات تاثیر گذار بر انتخاب بین این دو را مطرح کردیم. اکنون با سوال مهم‌تری مواجه می‌شویم که سنگ مصنوعی برای اجرای پله بهتر است یا سنگ طبیعی.

اکنون به بررسی مزایا و معایب سنگ طبیعی می‌پردازیم، و ویژگی‌های نمونه مصنوعی آن را نیز به طور خلاصه یادآوری می‌کنیم. در صورت تمایل، می‌توانید مقاله سنگ مصنوعی را مطالعه کنید. در این صفحه، سنگ طبیعی و مصنوعی به طور اختصاصی مقایسه شده‌اند و تمام مشخصاف فنی سنگ مصنوعی، توصیف شده است.

مدل سنگ کاری راه پله منزل؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
مدل سنگ کاری راه پله منزل؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

معایب سنگ پله طبیعی

وزن زیاد

همان طور که قابل درک است، محصولات سنگ طبیعی از وزن زیادی برخوردار هستند، و جنس نمونه‌هایی از سنگ طبیعی که وزن آن‌ها کم است، آهکی و سست می‌باشد. پس در صورتی که کم کردن وزن کلی ساختمان و کیفیت بالای پله برای شما اهمیت دارد، خرید سنگ پله طبیعی ایده خوبی به نظر نمی‌رسد.

زمین خوردن و شکستن سنگ راه پله نیز مورد دیگری است که با وزن بالای سنگ، احتمال رخ دادن آن بالا می‌رود. پس وزن بالای سنگ طبیعی، قبل از اجرای نهایی نیز دردسرهایی به دنبال دارد.

مقایسه سنگ طبیعی و مصنوعی برای پله
مقایسه سنگ طبیعی و مصنوعی برای پله

در مقابل، شما می‌توانید خرید سنگ راه پله جدید و باکیفیت از نوع پلیمری را انتخاب کنید. محصولات پلیمری و نانو سمنت پلاست شرکت تابان سنگ، وزن بسیار کمتری نسبت به دیگر مصالح موجود در صنعت ساخت و ساز دارند.

علاوه بر آن، امکان سبک سازی ویژه محصولات این شرکت، به راحتی امکان پذیر است. بر خلاف سنگ طبیعی که کیفیت و وزن آن با هم رابطه عکس دارند، سنگ پله تولید شده در کارخانه تابان سنگ از این قاعده پیروی نمی‌کند. این موضوع بدین معنی است که در صورت سبک سازی، استحکام و مقاومت محصولات این شرکت تغییری نمی‌کند.

خرید اینترنتی سنگ پله برای حیاط؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید اینترنتی سنگ پله برای حیاط؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

دشوار بودن فرایند نصب سنگ پله

سنگ پله طبیعی، به دلیل وزن زیاد و متفاوت بودن جنس آن با زیر بنای پلکان، فرایند نصب به نسبت دشواری دارد. برای اجرای سنگ پله از این جنس، معمولا باید کار را به افراد متخصص بسپارید تا از ماندگاری آن مطمئن باشید.

شاید پیگیری این مرحله از نصب سنگ پله، هزینه و انرژی زیادی از شما بگیرد. فراموش نکنید که وزن زیاد سنگ طبیعی، حمل و نقل آن را دشوار می‌کند. علاوه بر آن، هنگام نصب این مصالح نیز انرژی زیادی از شما گرفته می‌شود.

بررسی نحوه اجرای پله سنگ طبیعی و مصنوعی
بررسی نحوه اجرای پله سنگ طبیعی و مصنوعی

مزیت سنگ پله پلیمری و مصنوعی، این است که نصب راحت و مطمئنی دارد. این مورد، به دلیل یکسان بودن جنس مصالح با ملات به کار رفته برای چسباندن آن‌ها می‌باشد. در صورتی که تصمیم به نصب سنگ راه پله دارید، با تهیه مواد چسبنده با کیفیت، کار راحتی را در پیش خواهید داشت.

شرکت تابان سنگ، علاوه بر مصالح نانو سمنت پلاست، به فروش مواد شیمیایی مورد استفاده در ساخت و نصب مصالح سنگ مصنوعی نیز می‌پردازد. جهت خرید و کسب اطلاعات درمورد مواد شیمیایی موجود در محصولات این شرکت، می‌توانید به فروشگاه آنلاین تابان سنگ مراجعه کنید. امکان ارتباط مستقیم شما با این شرکت نیز به صورت تلفنی و آنلاین وجود دارد.

تکمیل دکوراسیون داخلی خانه دوبلکس با اجرای پله سنگ پلیمری
تکمیل دکوراسیون داخلی خانه دوبلکس با اجرای پله سنگ پلیمری

قیمت انواع سنگ پله مصنوعی

قیمت اکثر محصولات موجود در صنعت ساخت و ساز، به عوامل متعددی بستگی دارد و رنج قیمتی این مصالح، بسیار گسترده می‌باشد. به طور کلی، قیمت انواع سنگ پله مصنوعی کمتر از مصالح سنگ طبیعی، سرامیکی و… می‌باشند.

هزینه مناسبی که محصولات نانو سمنت پلاست دارند، یکی از دلایل اصلی افراد برای خرید این نوع محصولات می‌باشد. البته باید در نظر داشت که هر شرکت تولیدی، محصولات خود را به قیمت متفاوتی به فروش می‌رساند.

شرکت تابان سنگ، علاوه بر مصالح نانو سمنت پلاست، به فروش مواد شیمیایی مورد استفاده در ساخت و نصب مصالح سنگ مصنوعی نیز می‌پردازد. جهت خرید و کسب اطلاعات درمورد مواد شیمیایی موجود در محصولات این شرکت، می‌توانید به فروشگاه آنلاین تابان سنگ مراجعه کنید. امکان ارتباط مستقیم شما با این شرکت نیز به صورت تلفنی و آنلاین وجود دارد.

خرید اینترنتی کف پله آماده؛ شرکت تولید کننده محصولات نانو و پلیمری تابان سنگ
خرید اینترنتی کف پله آماده؛ شرکت تولید کننده محصولات نانو و پلیمری تابان سنگ

علت این تنوع قیمت، به عوامل زیادی بستگی دارد مانند: کیفیت مواد اولیه به کار رفته در سنگ راه پله ، ابعاد و وزن نهایی محصولات، افزودنی‌های پلیمری، نانو و رنگ‌دانه‌ای که ملات اولیه محصولات را تکمیل می‌کنند و… .

بسیاری از توضیع کنندگان سنگ پله مصنوعی، محصولات خود را بدون توجه به کیفیت به فروش می‌رسانند. پس حتی وقتی هزینه زیادی صرف محصولات مورد نظر خود می‌کنید، باز هم امکان دارد دوام و طول عمر آن‌ها کم باشد.

قیمت روز سنگ پله؛ شرکت تابان سنگ
قیمت روز سنگ پله؛ شرکت تابان سنگ

قیمت پله سنگی پلیمری تابان سنگ

شرکت تابان سنگ، یکی از شرکت‌هایی است که محصولات خود را با بهترین قیمت ممکن به فروش می‌رساند. بر خلاف بسیاری از تولید کنندگان مصالح ساختمانی، این شرکت کیفیت سنگ پله پلیمری و نانو سمنت پلاست خود را به خوبی حفظ می‌کند. پس هزینه‌ای که می‌پردازید، با استحکام و دوام محصولات خریداری شده شما تناسب کافی را دارد.

نمونه سنگ پله؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
نمونه سنگ پله؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

مورد دیگری که درمورد قیمت انواع سنگ پله مصنوعی شرکت تابان سنگ وجود دارد، امکان توافقی بودن آن است. زیرا فرمولاسیون محصولات این شرکت تغییر پذیر است، و شما به راحتی می‌توانید نیازهای شخصی خود را برطرف کنید.

علاوه بر آن، سنگ پله تولید شده در شرکت تابان سنگ، قابلیت ساخت در رنگ، طرح و ابعاد بسیار متنوعی را دارد. مشتریان می‌توانند به صورت دقیق، مدلی که از سنگ راه پله خود انتظار دارند را به این شرکت سفارش دهند.

قیمت انواع سنگ پله پلیمری و سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ
قیمت انواع سنگ پله پلیمری و سمنت پلاست؛ شرکت تابان سنگ

پس طبیعی است که بر اساس ویژگی‌های شیمیایی و فیزیکی متفاوت، با هزینه‌های متغیری نیز مواجه شویم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد شیوه قیمت گذاری محصولات تابان سنگ و خرید سنگ پله مصنوعی، می‌توانید به صورت تلفنی و آنلاین با این شرکت در ارتباط باشید.

نحوه اجرای سنگ پله

معمولا افراد برای نصب سنگ پله به بنا و متخصص این کار مراجعه می‌کنند که نتیجه خوبی به دست بیاید. اما در صورتی که دانش و تجهیزات کافی در اختیار شما قرار دارد، امکان اجرای این محصول به راحتی برای شما فراهم است.

راهنمای خرید مصالح مورد نیاز برای نصب سنگ پله؛ تابان سنگ
راهنمای خرید مصالح مورد نیاز برای نصب سنگ پله؛ تابان سنگ

برای شروع این کار، باید ابعاد تمام بخش‌های پله را اندازه گرفته باشید. چند مورد از اندازه‌هایی که به آن نیاز خواهید داشت، به صورت زیر است:

 • پیشانی پله
 • ارتفاع پله
 • طول و عرض کف پله
 • اندازه مورد نظر برای لبه پله

همان طور که مشخص است، هر مدل پله از ابعاد متفاوتی برخوردار است و باید سنگ پله مخصوصی را خریداری کرد که با اندازه‌های ذکر شده برابر باشد. به همین دلیل است که مصالح تولید شده در کارخانه تابان سنگ، از ابعاد سفارشی مشتریان پیروی می‌کند.

خرید اینترنتی مصالح سنگ مصنوعی برای استفاده در راه پله
خرید اینترنتی مصالح سنگ مصنوعی برای استفاده در راه پله

در مرحله بعد، باید به کمک ملات و دوغاب چسبنده، سنگ پله را به سطوح مورد نظر بچسبانید. تزار بودن تمام قسمت‌های پله، یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در فرایند نصب سنگ راه پله به آن توجه کرد.

ملات و دوغاب مخصوص برای نصب سنگ پله

با کیفیت بودن موادی که برای چسباندن سنگ راه پله استفاده می‌کنید، مورد دیگری است که از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. برای تهیه این مواد شیمیایی، می‌توانید در کنار سنگ پله، این مواد را نیز خریداری کنید.

با این کار، در هزینه و زمان صرف شده برای حمل و نقل اقلام مورد نیاز صرفه جویی کرده‌اید. این شرکت، تمام تلاش خود را در زمینه جلب رضایت مشتریان خون انجام می‌دهد. و در اولین مرحله، این کار را با ارائه مرغوب‌ترین محصولات موجو در بازار، ممکن می‌سازد.
با این کار، در هزینه و زمان صرف شده برای حمل و نقل اقلام مورد نیاز صرفه جویی کرده‌اید. این شرکت، تمام تلاش خود را در زمینه جلب رضایت مشتریان خون انجام می‌دهد. و در اولین مرحله، این کار را با ارائه مرغوب‌ترین محصولات موجو در بازار، ممکن می‌سازد.

با این کار، در هزینه و زمان صرف شده برای حمل و نقل اقلام مورد نیاز صرفه جویی کرده‌اید. این شرکت، تمام تلاش خود را در زمینه جلب رضایت مشتریان خون انجام می‌دهد. و در اولین مرحله، این کار را با ارائه مرغوب‌ترین محصولات موجو در بازار، ممکن می‌سازد.

تهیه کننده: مریم فرمانیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *