سنگ های مصنوعی

خرید موزاییک پلیمری

خرید موزاییک پلیمری

امروزه، خرید موزاییک پلیمری یکی از اولین ایده‌هایی است که جهت تکمیل کردن کفپوش به ذهن افراد می‌رسد. خود کلمه موزاییک، به معنی کفپوش متراکم است و انواع مختلفی دارد که موزاییک پلیمری نیز یکی از آن‌ها است.

در این مقاله، قصد داریم به بررسی مزایا و معایب موزاییک پلیمری و مشخصات آن‌ها بپردازیم. در انتهای این مقاله، به قدر کافی اطلاعات به دست خواهید آورد که هنگام خرید موزاییک پلیمری، با قاطعیت تصمیم گیری کنید.

موزاییک پلیمری چیست؟

موزاییک پلیمری، یکی از زیرشاخه‌های محصولات بتنی است که ترکیبات اصلی تشکیل دهنده آن بتن، سیمان و افزودنی‌های پلیمری است. هنگامی که محصول بتنی در فرایند پلیمریزاسیون قرار می‌گیرد، به استحکام و ماندگاری بیشتری نسبت به محصولات بتنی عادی دست پیدا می‌کند.

عکس موزاییک پلیمری؛ تابان سنگ
عکس موزاییک پلیمری؛ تابان سنگ

پلیمر مورد استفاده در ساخت موزاییک پلیمری، پلیمر ترموست است که متشکل از رزین‌های اپوکسی و کربوسیلات است. وجود افزودنی‌های پلیمری، باعث افزایش استقامت و سایر ویژگی‌های به خصوص محصولات بتنی می‌شود.

برای ساخت موزاییک پلیمری از میز ویبره استفاده می‌شود و به همین دلیل، امکان ساخت آن بدون تجهیزات مورد نظر، امکان پذیر نیست.

محصول شرکت تابان سنگ؛ خرید موزاییک پلیمری طرح مالون
محصول شرکت تابان سنگ؛ خرید موزاییک پلیمری طرح مالون

با سپردن فریند تولید موزاییک پلیمری به شرکت تابان سنگ، محصول مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت و قیمت خریداری خواهید کرد.

موزاییک پلیمری، درواقع نوعی سنگ مصنوعی است و به طور دقیق‌تر، نمونه‌ای از سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست محسوب می‌شود. همان طور که می‌دانید، این نوع محصولات روز به روز متقاضی بیشتری پیدا می‌کنند.

تصویر موزاییک پلیمری؛ تابان سنگ
تصویر موزاییک پلیمری؛ تابان سنگ

مزایا و معایب موزاییک پلیمری

هنگام خرید مصالح در صنعت ساخت و ساز، یکی از مواردی که در تصمیم ما برای خرید تاثیر زیادی دارد، نقاط قوت و ضعف محصولات است. هر کدام از مصالحی که در این زمینه استفاده می‌شوند، در کنار مزایای خود تعدادی نقطه ضعف نیز دارند.

مهم است که موقع خرید موزاییک پلیمری، محصولی را تهیه کنیم که مزایای آن به قدی زیاد باشد که معایب آن قابل چشم پوشی باشند.

تصویر کف پوش پلیمری
تصویر کف پوش پلیمری

خوشبختانه شرکت تابان سنگ در زمینه ساخت محصولات نانو سمنت پلاست فعالیت می‌کند و باکیفیت‌ترین موزاییک پلیمری را به فروش می‌رساند.

معایب موزاییک پلیمری

اولین مورد در معایب موزاییک پلیمری وجود دارد، دشوار بودن فرایند تولید آن است. ساخت این نوع مصالح، برای رسیدن به بهترین جنس و مقاومت، نیاز به آماده سازی توسط افراد متخصص دارد.

خرید موزاییک پلیمری مدل برلین؛ شرکت تابان سنگ
خرید موزاییک پلیمری مدل برلین؛ شرکت تابان سنگ

 به همین دلیل، امکان دارد تولیدی‌های زیادی، موزاییک پلیمری را برای شما تولید کنند که به سرعت استحکام و طرح اولیه خود را از دست بدهد.

احتمال شکستگی یا ترک برداشتن، در تمام محصولات کف‌پوش وجود دارد و موزاییک پلیمری که به خوبی ساخته نشده نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما موزاییک پلیمری که در شرکت تابان سنگ تولید می‌شود، از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار است.

تصویر موزائیک پلیمری
تصویر موزائیک پلیمری

مصالح تولید شده در این شرکت، به هیچ عنوان تحت تاثیر فشار، خمش و خراش تغییر شکل نمی‌دهند. پس می‌توان گفت که نقاط ضعف موزاییک‌های پلیمری معمولی را ندارند.

می‌توان نتیجه گرفت که معایب موزاییک پلیمری، بیشتر به شرکت تولیدی که آن را می‌سازد بستگی دارد. با خرید موزاییک پلیمری از تولیدی‌های قابل اطمینان مانند تابان سنگ، نگرانی درمورد معایب محصولات خریداری شده خود نخواهید داشت.

خرید موزاییک پلیمری طرح طنابی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید موزاییک پلیمری طرح طنابی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

مزایای موزاییک پلیمری

همان طور که گفته شد، موزاییک پلیمری که با کیفیت باشد، مزایای زیادی دارد که نقاط ضعف مورد انتظار خود را بر طرف می‌کند.

این مزیت‌ها در اکثر محصولات سنگ مصنوعی که افزودنی‌های نانو و پلیمری دارند پیدا می‌شود، اما ممکن است میزان تاثیر گذاری آن‌ها متغیر باشد.

خرید موزاییک پلیمری برای حیاط
خرید موزاییک پلیمری برای حیاط

و حتی در شرایطی که موزاییک پلیمری کیفیت کافی را نداشته باشد، ممکن است مزیت‌های آنقدر کم باشد که هیچ سودی به ما نرساند.

شرکت تابان سنگ تمام تلاش خود را کرده تا نقاط قوت مصالح موزاییک پلیمری خود را به حداکثر برساند. جهت اطلاع از جزئیات محصولات این شرکت، می‌توانید به فروشگاه آنلاین تابان سنگ مراجعه کنید.

پروژه درحال انجام شرکت تابان سنگ
پروژه درحال انجام شرکت تابان سنگ

مقاومت فیزیکی

کف‌پوش، یکی از مواردی است که بیشتر از هر سطح دیگری در معرض سایش قرار می‌گیرد. رفت و آمد زیاد افراد در محیط کف‌پوشی شده باعث می‌شود سطح رویی کف‌پوش زودتر از حد انتظار تخریب شود.

این تخریب می‌تواند به شکل‌های مختلفی از جمله رنگ رفتگی، شکستگی یا سایش اتفاق بیفتد.

کفپوش پلیمری پیاده رو
کفپوش پلیمری پیاده رو

به همین دلیل، موزاییک پلیمری به شیوه‌ای تولید می‌شود که مقاومت زیادی دربرابر این تغییرات داشته باشد.

تغییر رنگ در برابر پرتو خورشید و اشعه UV نیز یکی دیگر از مواردی است که با خرید موزاییک پلیمری تابان سنگ، نگرانی درمورد آن نخواهید داشت. محصولات موزاییک پلیمری تابان سنگ، از برترین مواد اولیه موجود در بازار تهیه می‌شوند و استحکام فیزیکی تضمین شده‌ای دارند.

خرید آنلاین موزاییک پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید آنلاین موزاییک پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

وزن کم

شاید فکر کنید برای به دست آوردن استحکام زیاد، خروجی محصولاتی مانند موزاییک پلیمری باید وزن زیادی داشته باشند. اما جالب است بدانید سنگ‌های مصنوعی و پلیمری، وزن بسیار کم‌تری نسبت به سایر مصالح مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز دارند.

شرکت تابان سنگ، علاوه بر محصولات پیش ساخته، قابلیت سفارش موزاییک پلیمری و سایر مصالح بر اساس سلیقه و نیاز مشتری را نیز دارد.

طرح های موزاییک پلیمری؛ تابان سنگ
طرح های موزاییک پلیمری؛ تابان سنگ

پس در صورتی که به کف‌پوش سبکی نیاز داشته باشید، امکان سبک سازی برای محصولات مورد نظر شما، به کمک شرکت تابان سنگ فراهم می‌شود.

نکته مهم این است که موزاییک پلیمری سبک سازی شده در شرکت تابان سنگ، استحکام اولیه خود را از دست نمی‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صورت تلفنی یا از طریق واتساپ، به طور مستقیم با این شرکت در ارتباط باشید.

نمونه ای از کفپوش موزائیک پلیمری
نمونه ای از کفپوش موزائیک پلیمری

طول عمر زیاد

مورد دیگری که مزیت موزاییک پلیمری محسوب می‌شود، دوام و طول عمر بالای آن است. معمولا این مورد که کف‌پوش‌های عادی به سرعت شکل و کاربرد اولیه خود را از دست می‌دهند، یکی از نگرانی‌های بزرگ اکثر افراد است.

اما با خرید موزاییک پلیمری که توسط شرکت‌هایی مانند تابان سنگ تهیه شده‌اند، در آینده به تعویض و ترمیم کف‌پوش های خود نیازی نخواهید داشت.

محصول شرکت تابان سنگ؛ خرید موزاییک پلیمری طرح پارکتی
محصول شرکت تابان سنگ؛ خرید موزاییک پلیمری طرح پارکتی

تنوع طرح و رنگ فراوان

محصولات سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست، قابلیت تولید در هر رنگ و طرحی را دارند. در تغییر ابعاد آن‌ها نیز محدودیتی وجود ندارد، زیرا این محصولات به کمک قالب مخصوص خود تهیه می‌شوند.

قالب موزاییک پلیمری به طرح و ابعاد متفاوتی تولید می‌شود و رنگدانه‌های مختلفی در دسترس تولید کنندگان موزاییک پلیمری است. پس برای ساخت محصولات متنوع نیز هیچ مشکلی نخواهند داشت.

عکس موزاییک پلیمری برای کف‌پوش؛ شرکت تابان سنگ

 شما می‌توانید بر اساس درخواست و نیازهای اصلی خود، هر نوع موزاییک پلیمری را به شرکت تولیدی تابان سنگ سفارش دهید.

مقاومت شیمیایی

باران اسیدی، مواد شوینده و آلودگی هوا، سه مورد اصلی تخریب هر سطح بنایی از جمله کف‌پوش و دیوارپوش هستند. اما موزاییک پلیمری که توسط مواد اولیه با کیفیتی ساخته می‌شود، در برابر این تغییرات شیمیایی مقاومت قابل توجهی دارد.

عکس کفپوش پلیمری پیاده رو؛ تابان سنگ
عکس کفپوش پلیمری پیاده رو؛ تابان سنگ

پس هنگام خرید موزاییک پلیمری، باید از این مزیت به خصوص که در شرایط زیادی، بسیار ضروری خواهد بود، اطمینان حاصل فرمایید. بهترین راه برای این کار، مراجعه به شرکت تولیدی تابان سنگ است.

این شرکت یکی از برترین تولید کنندگان محصولات سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست است. مصالح ساخته شده توسط این شرکت، در برابر هر نوع تغییر شیمیایی و فیزیکی مقاومت صد درصدی دارد.

موزاییک پلیمری طرح شبستان؛ محصول شرکت تولیدی تابان سنگ
موزاییک پلیمری طرح شبستان؛ محصول شرکت تولیدی تابان سنگ

آسان بودن شست و شو

تمام کف‌پوش هایی که در مسیر رفت و آمد قرار دارند، معمولا هر چند وقت یک‌بار به شست و شو نیاز دارند. سطح سنگ‌های مصنوعی که موزاییک پلیمری از آن‌ها ساخته شده است، باعث می‌شود شست و شوی این مصالح برای شما ساده باشد.

همان طور که ذکر شد، یکی از مزایای موزاییک پلیمری مقاومت آن در برابر واکنش‌های شیمیایی با مواد شوینده است.

شرکت تولید کننده محصولات سمنت پلاست تابان سنگ
شرکت تولید کننده محصولات سمنت پلاست تابان سنگ

پس با خرید موزاییک پلیمری از شرکت تابان سنگ، نگرانی درمورد شست و شوی کف‌پوش خود نخواهید داشت.

قیمت مناسب

این کم بودن قیمت در مقایسه با سایر جنس‌های موجود، درمورد تمام مصالح تولید شده توسط سنگ‌های مصنوعی صدق می‌کند.

البته این هزینه کم، به تولید کننده محصولات نیز بستگی زیادی دارد. امکان دارد نوعی موزاییک پلیمری با قیمت کم، از کیفیت پایینی نیز برخوردار باشد. بسیاری از تولیدی‌های موزاییک پلیمری نیز محصولات بسیار با کیفیتی ارائه می‌دهند. اما محصولات آن‌ها هزینه زیادی هم به همراه دارند.

تصویر موزاییک پلیمری طرح خطیبی مالون؛ محصول شرکت تابان سنگ
تصویر موزاییک پلیمری طرح خطیبی مالون؛ محصول شرکت تابان سنگ

پس باید به دنبال تولید کننده‌ای باشید که محصولات موزاییک پلیمری قیمت مناسب و متعادلی داشته باشد. شرکت تابان سنگ، در زمینه تولید سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست فعالیت می‌کند و موزاییک پلیمری با بهترین کیفیت و قیمت را به فروش می‌رساند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد قیمت موزاییک پلیمری، می‌توانید به فروشگاه آنلاین شرکت تابان سنگ مراجعه فرمایید.

عکس موزاییک پلیمری دیوار؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
عکس موزاییک پلیمری دیوار؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

چسبندگی بالا به چسب کاشی یا دوغاب

ویژگی دیگری که موزاییک پلیمری دارد، آسان بودن نصب آن در کف یا دیوار است. اولین دلیل این آسانی در نصب موزاییک پلیمری، به جنس آن مربوط است. این نوع مصالح به گونه‌ای ساخته می‌شوند که با چسب مخصوص کاشی، یا دوغاب و ملات چسبنده دیگر، به خوبی بچسبند.

شرکت تولید کننده محصولات سمنت پلاست تابان سنگ
شرکت تولید کننده محصولات سمنت پلاست تابان سنگ

فراموش نشود که این چسبندگی بالا، هم به موزاییک پلیمری و هم به چسب مورد استفاده شما بستگی دارد. برای خرید چسب خمیری یا پودری، لازم است که به کیفیت آن‌ها نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

شرکت تابان سنگ، علاوه بر فروش محصولات پلیمری سمنت پلاست، سایر اقلام مورد نیاز برای ساخت یا نصب مصالح این چنینی را نیز به فروش می‌رساند. پس می‌توانید با خرید موزاییک پلیمری و چسب مخصوص آن از این شرکت، در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید.

موزاییک پلیمری طرح خوشیدی؛ شرکت تولید کننده محصولات پلیمری سمنت پلاست تابان سنگ
موزاییک پلیمری طرح خوشیدی؛ شرکت تولید کننده محصولات پلیمری سمنت پلاست تابان سنگ

جذب آب پایین

یکی از مشخصات فنی که هنگام استفاده و به کار بردن دیوار پوش و مخصوصا کف‌پوش اهمیت زیادی دارد، میزان جذب آب محصولات است.

موزاییک پلیمری طرح برفی حاشیه دار؛ محصول شرکت تولیدی تابان سنگ
موزاییک پلیمری طرح برفی حاشیه دار؛ محصول شرکت تولیدی تابان سنگ

هنگامی که جذب این مصالح زیاد باشد، مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. در صورتی که بعد از نفوذ آب دمای محیط به میزان زیادی کاهش پیدا کند و یخ زدگی اتفاق بیفتد، به احتمال زیاد محصول مورد نظر دچار شکستگی خواهد شد.

 موزاییک پلیمری، از این نقطه ضعف بزرگ در امان است و جذب آب و رطوبت پایینی دارد. کم بودن میزان جذب آب در محصولات تابان سنگ، بیشتر به چشم می‌خورد.

خرید موزاییک پلیمری کف‌پوش
خرید موزاییک پلیمری کف‌پوش

موزاییک پلیمری و سایر محصولات سمنت پلاستی که در شرکت تابان سنگ تولید می‌شوند، استحکام و مقاومت بسیار زیادی دارند. جذب آب این محصولات، به طور کلی کمتر از هفت درصد است.

پس می‌توان نتیجه گرفت که شرکت تابان سنگ نسبت به سایر تولیدی‌های موجود این صنعت، عملکردی بهتری در ساخت موزاییک پلیمری دارد.

پنل طرح موج دو لایه؛ محصول شرکت تولیدی تابان سنگ
پنل طرح موج دو لایه؛ محصول شرکت تولیدی تابان سنگ

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک!

ابتدا باید با سرامیک و ویژگی‌های آن آشنا باشیم تا امکان مقایسه سرامیک و موزاییک فراهم شود. سرامیک، به کمک خاک رس و سایر افزودنی‌های مورد نیاز ساخته می‌شود و معمولا در سفالگری از آن استفاده می‌شود.

هنگامی که مصالح سرامیکی به شکل مورد نظر در می‌آیند، حداقل دو بار در کوره قرار می‌گیرند. این کار باعث می‌شود استحکام محصول نهایی بالا برود.

تصویر موزاییک پلیمری برای حیاط؛ شرکت تابان سنگ
تصویر موزاییک پلیمری برای حیاط؛ شرکت تابان سنگ

کمی پیش، مزایا و معایب موزاییک پلیمری را به طور کامل بررسی کردیم. اکنون به مزایا و معایب کف‌پوش سرامیک می‌پردازیم و نقاط ضعف و قوت آن را با موزاییک پلیمری مقایسه خواهیم کرد.

مزایای سرامیک

از آن جا که محصولات سرامیکی مزایا و نقاط قوت قابل توجهی دارند، افراد زیادی به فکر استفاده از آن‌ها می‌افتند.

تصویر کف‌پوش سرامیکی
تصویر کف‌پوش سرامیکی

مزایای محصولات سرامیکی که در صنعت ساخت و ساز به کار می‌روند، به صورت زیر هستند:

  • مقاومت بالا در برابر رطوبت و جذب آب که به لطف لعاب دو لایه آن اتفاق میفتد.
  • تنوع رنگ ابعادی کاشی‌های سرامیکی.
  • آسان بودن شست و شوی سرامیک به دلیل سطح صاف و صیغلی آن.
  • مقاومت بالا در برابر حرارت و شوک دمایی.
  • استحکام قابل قبول برای کف‌پوش و دیوار پوش.

موزائیک پلیمری کفپوش
موزائیک پلیمری کفپوش

همان طور که قابل مشاهده است، تمامی نقاط قوت ذکر شده در مزایای موزاییک پلیمری نیز یافت می‌شوند.

معایب سرامیک

در کنار مزایای ذکر شده، مصالح سرامیکی نقاط ضعف خود را نیز دارند. این نقاط ضعف، باعث می‌شوند افراد زیادی به فکر استفاده از محصولات دیگری مانند موزاییک پلیمری بیافتند.

کف‌پوش خانه به جنس سرامیک
کف‌پوش خانه به جنس سرامیک

جذب آب؛ سرامیک

مزیت اولی که درمورد محصولات سرامیکی گفته شد، قابلیت جذب آب پایینی بود که در مقابل آب داشتند. جنس سفال سرامیک به تنهایی جذب آب بسیار بالایی دارد و تنها به وسیله لعاب است که نفوذ آب در آن صورت نمی‌گیرد.

پس می‌توان نتیجه گرفت که در صورت ترک برداشتن یا از بین رفتن لایه لعاب، این نقطه قوت به نقطه ضعف بزرگی تبدیل می‌شود. موزاییک پلیمری بر خلاف سرامیک، جذب آب پایین خود را به هیچ عنوان از دست نمی‌دهد.

محصول شرکت تولید محصولات پلیمری سمنت پلاست؛ خرید موزاییک پلیمری مدل برگی
محصول شرکت تولید محصولات پلیمری سمنت پلاست؛ خرید موزاییک پلیمری مدل برگی

حفظ سرما؛ سرامیک

محصولات سرامیکی، قابلیت جذب گرما را ندارند و برای ایجاد محیط خنک به کار می‌روند. اما عدم جذب گرمای سرامیک در فصول سرد سال، می‌توانند باعث دردسر شوند. به همین دلیل، معمولا در کنار نصب کاشی سرامیکی، به سیستم گرمایشی دیگری برای جبران این مشکل نیاز خواهید داشت.

کفپوش مدل نابینایان
کفپوش مدل نابینایان

زمان بر بودن نصب؛ سرامیک

بر خلاف موزاییک پلیمری، محصولات سرامیکی نیاز به زمان و هزینه بیشتری برای نصب نیاز دارند. یکی از مزایای موزاییک پلیمری، کم هزینه بودن نصب آن است. پس طبیعی است که برای مدیریت هزینه‌های خود، از همچین محصولاتی به جای سرامیک استفاده کنیم.

عکس دیوارپوش سرامیکی
عکس دیوارپوش سرامیکی

سرامیک بهتر است یا موزاییک؟

با جمع بندی و بررسی نکات ذکر شده، شاید بتوان به این سوال پاسخی واحد داد. همان طور که می‌توان نتیجه گیری کرد، مزایای موزاییک پلیمری با سرامیک برابری می‌کند. علاوه بر آن،  معایب سرامیک نیز با خرید موزاییک پلیمری بر طرف می‌شود.

البته فراموش نکنید که این نتیجه گیری، در صورتی صادق است که موزاییک پلیمری مورد نظر باکیفیت باشد. با در نظر گرفتن این مورد، می‌توان گفت موزاییک پلیمری تابان سنگ نسبت به سرامیک برتری دارد.

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک؛ شرکت تابان سنگ
برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک؛ شرکت تابان سنگ

انواع موزاییک پلیمری

انواع موزاییک پلیمری، بر اساس کاربردی که دارند، به گروه‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. اما تمامی آن‌ها تقریبا مشابه هم هستند و می‌توانید هر موزاییک پلیمری را طبق سلیقه خود در محیط‌های متفاوت به کار ببرید.

طرح و رنگ انواع موزاییک پلیمری، به قدری تنوع دارد که دسته بندی انواع موزاییک پلیمری بر اساس شکل، کار دشواری خواهد بود.

خرید موزاییک پلیمری طرح ترنج؛ محصول شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید موزاییک پلیمری طرح ترنج؛ محصول شرکت تولیدی تابان سنگ

اکنون محیط‌هایی که انواع موزاییک پلیمری در آن‌ها به کار می‌رند را بررسی می‌کنیم. این گونه، تصمیم گیری درمورد خرید موزائیک پلیمری برای شما آسان‌تر خواهد بود و درمورد انتخاب خود مطمئن خواهید بود.

کفپوش پلیمری پیاده رو

پیاده‌رو، یکی از مهم‌ترین سطوحی است که به کف پوش موزاییک نیاز دارد. محیط‌های باز، به طور کلی رفت و آمد بیشتری نسبت به محیط‌های بسته و خصوصی دارد.

خرید کفپوش پلیمری پیاده رو؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید کفپوش پلیمری پیاده رو؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

بهترین نوع کف‌پوشی که برای پیاده رو و محیط‌های پر ترافیک به کار می‌رود، موزاییک پلیمری است. در صورتی که قیمت مناسب، زیبایی، تنوع طرح، دوام و استقامت برای شما اهمیت دارد، کفپوش پلیمری پیاده رو بهترین انتخاب خواهد بود.

هنگام خرید موزائیک پلیمری برای پیاده رو، بهتر است به تولیدی‌های قابل اطمینان مانند تابان سنگ مراجعه کنید. این شرکت در صنعت تولید موزاییک پلیمری و سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست فعالیت می‌کند و با کیفیت‌ترین محصولات موجود در بازار را تولید می‌کند.

کفپوش پلیمری برای پیاده رو مدل نابینایان هفت خط؛ شرکت تابان سنگ
کفپوش پلیمری برای پیاده رو مدل نابینایان هفت خط؛ شرکت تابان سنگ

موزاییک پلیمری برای پشت بام

شاید پشت بام، محیطی باشد که خیلی از افراد در نگاه اول معتقد باشند به کف‌پوش نیازمند نباشد. اما کاربرد و جلوه‌ای که موزاییک پلیمری برای پشت بام دارد، باعث می‌شود خانه‌ها و ساختمان‌های زیادی به این نوع کف پوش نیاز داشته باشند.

برای خرید موزاییک پلیمری برای پشت بام، باید به مقاومت فیزیکی و شیمیایی آن توجه زیادی داشت. همان طور که می‌دانید، محیط پشت بام همواره در معرض نور خورشید، باران و برف است. پس بهتر است مصالح و سطح پوششی در آن‌جا نصب شود که در برابر این موارد مقاومت کافی داشته باشد.

خرید موزاییک پلیمری طرح ونوس؛ محصول شرکت تولید کننده محصولات سمنت پلاست تابان سنگ

وزن کم موزاییک پلیمری برای پشت بام نیز موردی است که باعث کاهش وزن ساختمان و جلوگیری از مشکلات احتمالی می‌شود.

با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، موزائیک پلیمری شرکت تابان سنگ بهترین مصالح مورد نظر شما برای کف‌پوش پشت بام خواهند بود. زیرا محصولات این شرکت در برابر پرتو خورشید، باران اسیدی و تغییرات دمایی بسیار مقاوم هستند و امکان سبک سازی نیز در آن‌ها وجود دارد.

خرید موزاییک پلیمری پشت بام
خرید موزاییک پلیمری پشت بام

موزاییک پلیمری برای حیاط

مورد بعد که موزاییک پلیمری در آماده سازی آن نقش مهمی دارد، حیاط خانه یا ساختمان است. ویژگی اصلی که هنگام خرید موزاییک پلیمری برای حیاط مورد نظر ما است، زیبایی و طرح آن می‌باشد.

به همین جهت، شرکت تابان سنگ موزاییک‌های پلیمری را با ابعاد، رنگ و طرح‌های بسیار متنوعی تولید می‌کند. این شرکت، علاوه بر فروش محصولات پیش ساخته، موزاییک پلیمری در ابعاد، رنگ و طرح مورد پسند مشتری را آماده می‌کند.

عکس موزاییک پلیمری برای حیاط
عکس موزاییک پلیمری برای حیاط

این گونه، به آسان‌ترین شکل ممکن تعادل را بین کف‌پوش و سایر عناصر موجود در حیاط رعایت خواهید کرد.

برای کف حیاط سنگ بهتر است یا موزاییک

یکی از پرسش‌هایی که برای اکثر افراد پیش می‌آید، تفاوت سنگ و موزاییک به کار رفته در کف حیاط است. از آن‌جا که سنگ طبیعی و موزاییک پلیمری بیشترین شباهت ساختاری را به هم دارند، ممکن است انتخاب بین این دو دشوار باشد.

کفپوش پلیمری پیاده رو؛ شرکت تابان سنگ
کفپوش پلیمری پیاده رو؛ شرکت تابان سنگ

پس بهتر است هر دو مورد را به طور کامل بررسی کرده و آن‌ها را با ویژگی‌های مورد نیاز برای کف‌پوش حیاط انطباق داد. توجه داشته باشید که این نوع کف‌پوش به مقاومت بیشتری نسبت به عوامل فیزیکی و شیمیایی احتیاج دارد.

هنگام خرید موزاییک پلیمری یا سنگ برای کف حیاط، لازم است شرایطی که کف‌پوش حیاط در آن قرار می‌گیرد را به خاطر داشته باشیم:

  • کف حیاط همواره در معرض نور و پرتو خورشید است.
  • این محیط بیشتر از سایر سطوح درگیر باران و برف می‌باشد.
  • آلودگی هوا و رفت و آمد در حیاط، این محیط را به شست و شوی بیشتری نیازمند می‌کند.
  • زیبایی و هم‌خوانی کف‌پوش با فضای حیاط، اهمیت زیادی دارد.

کف‌پوش سنگ طبیعی به کار رفت در حیاط
کف‌پوش سنگ طبیعی به کار رفت در حیاط

مزایای استفاده از سنگ برای کف حیاط

سنگ طبیعی تا چندین سال پیش، یکی از پرکاربرد ترین مصالحی بوده که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گرفته. درست است که امروزه متریال‌های جدیدتر و بهتری جایگزین سنگ شده اند، اما همچنان افرادی وجود دارند که طرفدار سنگ طبیعی باشند. به خاطر داشته باشید که بسیاری از مزایای سنگ طبیعی، در موزائیک پلیمری نیز وجود دارند.

رزین موزاییک پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
رزین موزاییک پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

استقامت بالا

از آن‌جا که سنگ طبیعی به استقامت بالایی که دارد معروف است، می‌توان اولین مزیت آن را تشخیص داد. احساس اطمینانی که با خرید پنل سنگ طبیعی برای کف حیاط خواهیم داشت، از اهمیت زیادی برخوردار است.

سنگ طبیعی به طول عمر بالای خود معروف است و اکثر افراد این ذهنیت را از سنگ طبیعی دارند که احتمال سایش، خراش، شکستگی و تغییر رنگ در آن وجود ندارد.

خط تولید موزاییک پلیمری؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده محصولات سمنت پلاست
خط تولید موزاییک پلیمری؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده محصولات سمنت پلاست

باید در نظر داشته باشید که سنگ طبیعی نیز مانند مصالح دیگر طول عمر محدودی دارد و احتمال آسیب دیدن آن صفر نیست. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، خرید موزائیک پلیمری با کیفیتی است که از نظر استقامت از سنگ معمولی برتر است.

این گونه کف‌پوش حیاط شما طول عمر بیشتری خواهد داشت. با خرید موزاییک پلیمری از شرکت تابان سنگ، ماندگاری و استحکام کف‌پوش حیاط خود را تضمین می‌کنید.

انواع موزاییک پلیمری؛ خرید موزاییک پلیمری کف‌پوش پیاده رو
انواع موزاییک پلیمری؛ خرید موزاییک پلیمری کف‌پوش پیاده رو

جلوه طبیعی و کلاسیک

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که سنگ مصنوعی و موزاییک پلیمری، جلوه مصنوعی دارند و زیبایی سنگ طبیعی در آن‌ها دیده نمی‌شود. این دیدگاه اشتباه هم وجود دارد که سنگ مصنوعی توانایی تقلید بافت و طرح سنگ طبیعی را ندارد.

اما جالب است بدانید که سنگ مصنوعی و موزاییک‌های پلیمری تابان سنگ، به خوبی قابلیت تولید به طرح سنگ طبیعی را دارند.

تصویر پنل سنگ طبیعی کف پوش
تصویر پنل سنگ طبیعی کف پوش

پس در صورتی که به جلوه اصلی سنگ طبیعی علاقه دارید، با خرید موزاییک پلیمری و کف‌پوش سمنت پلاست تابان سنگ به هدف خود می‌رسید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به طور مستقیم با این شرکت در ارتباط باشید.

معایب استفاده از سنگ برای کف حیاط

سنگ مصنوعی و موزاییک پلیمری برای جبران نقاط قوت سنگ طبیعی ساخته می‌شوند. پس باید توقع معایبی در سنگ طبیعی را نیز داشته باشیم.

برای کف حیاط سنگ بهتر است یا موزاییک؛ تابان سنگ شرکت تولیدی محصولات سنگ مصنوعی
برای کف حیاط سنگ بهتر است یا موزاییک؛ تابان سنگ شرکت تولیدی محصولات سنگ مصنوعی

در ادامه، چند مورد از معایب سنگ طبیعی را بررسی می‌کنیم؛ و شیوه برطرف شدن آن‌ها به کمک موزاییک پلیمری را نیز مورد بحث قرار خواهیم داد.

اکثر حیاط‌هایی که به کف‌پوش نیاز دارند، مساحت زیادی دارند؛ و برای تکمیل کردن پوشش آن‌ها، به میزان زیادی پنل و موزاییک نیاز است. پس باید هزینه و انرژی زیادی برای خرید و نصب آن صرف کنید.

کف پوش موزاییک پلیمری محیط بسته؛ محصولات تولید شده توسط تابان سنگ
کف پوش موزاییک پلیمری محیط بسته؛ محصولات تولید شده توسط تابان سنگ

برای این که احتیاجی به تعمیر و تعویض کف حیاط نباشد و کف‌پوش شما ماندگاری کافی را داشته باشد، بهتر است در انتخاب کف‌پوش دقت کنید. اگر معایب سنگ مصنوعی بیشتر از حد انتظار بود، بهتر است به فکر خرید موزائیک پلیمری باشید.

هزینه بالا

یکی از موارد نگران کننده موقع خرید سنگ برای کف حیاط، هزینه آن است. از آن‌جا که سنگ طبیعی قیمت بیشتری نسبت به سنگ مصنوعی دارد، افراد زیادی به خرید موزاییک پلیمری رو می‌آورند.

طرح های موزاییک پلیمری؛ محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ
طرح های موزاییک پلیمری؛ محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ

محصولات تابان سنگ، در کنار کیفیت بالای خود، از قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر تولیدی‌های سنگ طبیعی و مصنوعی برخوردار هستند. جهت مشاهده قیمت موزاییک پلیمری تولید شده در تابان سنگ، می‌توانید به فروشگاه آنلاین این شرکت مراجعه کنید.

محدود بودن طرح و رنگ

یکی دیگر از مواردی که نقطه ضعف سنگ طبیعی محسوب می‌شود، محدودیتی است که این نوع مصالح در رنگ و طرح خود دارند. طراحی دکوراسیون خیلی از حیاط‌ها، به گونه‌ای هستند که برای تکمیل شدن، به رنگ خاصی از کف‌پوش نیاز دارند.

موزاییک پلیمری چیست؛ تابان سنگ
موزاییک پلیمری چیست؛ تابان سنگ

همان طور که می‌دانید، اکثر سنگ‌های مصنوعی در این مورد محدود هستند و اکثرا طرح و رنگ ساده و یکنواختی دارند. به همین دلیل، شرکت تابان سنگ در ساخت موزائیک پلیمری با ابعاد، طرح و رنگ‌های متنوع فعالیت می‌کند.

برای کف حیاط سنگ بهتر است یا موزاییک
برای کف حیاط سنگ بهتر است یا موزاییک

علاوه بر آن، این امکان برای مشتریان تابان سنگ فراهم شده که مصالح مورد نظر خود را به صورت اختصاصی سفارش دهند. این گونه، مشخصات و جزئیات کف‌پوش موزاییکی حیاط طبق خواسته و نیاز دقیق شما ساخته می‌شود.

دشوار بودن حمل و نقل

همان طور که می‌دانید، مصالح سنگ طبیعی به نسبت سنگ مصنوعی و موزاییک پلیمری وزن بیشتری دارند. به همین دلیل حمل و نقل و ارسال آن‌ها نیز به نسبت دشوار خواهد بود.

انواع موزاییک پلیمری؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده محصولات پلیمری و سنگ مصنوعی
انواع موزاییک پلیمری؛ شرکت تابان سنگ تولید کننده محصولات پلیمری و سنگ مصنوعی

علاوه بر آن، در نظر داشته باشید که تهیه کف‌پوش سنگ طبیعی فرایند طولانی و هزینه بری دارد. پس در صورت آسیب دیدن پنل‌های کف‌پوش در مسیر حمل و نقل، مجبور به پرداخت هزینه بیشتری برای مصالح جایگزین آن‌ها می‌شوید.

ممکن است ساخت کف‌پوش جایگزین، علاوه بر هزینه اضافی وقت بیشتری نیز از شما بگیرد. محصولات تابان سنگ، با سرعت بالایی ساخته می‌شوند و ارسال آن‌ها نیز در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

تصویری از موزاییک پلیمری طرح سنگ؛ تابان سنگ
تصویری از موزاییک پلیمری طرح سنگ؛ تابان سنگ

نیاز به مراقبت و تعمیر

با این وجود که سنگ طبیعی به استقامت خود معروف است، همچنان احتمال تخریب آن وجود دارد. این اتفاق به دلایل متعددی رخ می‌دهد که خیلی از اوقات، قابل کنترل نیستند. در صورتی که محیط سنگ‌پوش شده مسیر پر ترددی باشد، سایش و سایر آسیبات به سرعت بیشتری اتفاق می‌افتند.

سنگ کف پوش حیاط تخریب شده به مرور زمان
سنگ کف پوش حیاط تخریب شده به مرور زمان

بسیاری از جنس‌های سنگ کف‌پوش حیاط نیز به گونه‌ای هستند که آلودگی را به خود جذب می‌کنند. این آلودگی باعث تخریب سنگ و از بین رفتن جلوه زیبای کف‌پوش می‌شود.

موزاییک پلیمری طرح سنگ، بر خلاف سنگ طبیعی در برابر موارد ذکر شده مقاوم است و طول عمری بیشتر از آن دارد. شرکت تابان سنگ، یکی از برترین تولید کنندگان محصولات موزاییک پلیمری است و محصولات آن نیز، از بهترین کیفیت‌ ممکن برخوردار هستند.

انتخاب کف‌پوش مناسب برای کف حیاط

با جمع بندی مطالبی که جهت مقایسه موزاییک پلیمری و سنگ ارائه شد، نتیجه می‌گیریم که موزاییک پلیمری مزایای بیشتری دارد. زیرا هر ویژگی که برای کف‌پوش حیاط ضروری است، در آن یافت می‌شود.

خرید اینترنتی موزاییک پلیمری برای حیاط و پیاده رو
خرید اینترنتی موزاییک پلیمری برای حیاط و پیاده رو

شما می‌توانید موزاییک پلیمری و سایر محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ را در فروشگاه آنلاین این شرکت مشاهده کنید. این شرکت، رضایت مشتری را در اولویت خود قرار می‌دهد، و باکیفیت‌ترین مصالح موجود در بازار را تولید می‌کند.

طرح‌های موزاییک پلیمری

همان طور که در ویژگی‌های موزاییک پلیمری ذکر شد، این نوع کف‌پوش طرح‌های متنوعی دارد. این تنوع طرح و رنگ به قدری زیاد است که نمی‌توان تمام طرح‌های آن را یک‌جا نام برد. اما به عنوان مثال، چند مورد از پرطرفدار‌ترین طرح‌هایی که موزاییک پلیمری را بر اساس آن‌ها تولید می‌کنند را معرفی خواهیم کرد.

محصول تابان سنگ؛ خرید موزاییک پلیمری کفپوش مدل دارابی
محصول تابان سنگ؛ خرید موزاییک پلیمری کفپوش مدل دارابی

موزاییک پلیمری طرح سنگ

در پاسخ به این سوال که برای کف حیاط سنگ بهتر است یا موزاییک، متوجه شدیم که موزاییک پلیمری انتخاب بهتری است. زیرا تمام ویژگی‌های مثبت سنگ طبیعی در موزاییک پلیمری وجود دارد و نقاط ضعف آن نیز برطرف شده است. علاوه بر آن، به لطف پیشرفت صنعت ساخت سنگ مصنوعی امکان ساخت موزاییک پلیمری طرح سنگ نیز وجود دارد.

عکس کف پوش سنگ طبیعی
عکس کف پوش سنگ طبیعی

شرکت تابان سنگ، یکی از تولید کنندگانی است که محصولات با کیفیت و موزائیک پلیمری طرح سنگ را به بهترین شکل ممکن تهیه می‌کنند. پس در شرایطی که تمایل به اجرای کف‌پوش سنگی دارید، با خرید موزاییک پلیمری طرح سنگ تابان سنگ، به خواسته خود خواهید رسید.

موزاییک پلیمری طرح چوب

مورد دیگری که افراد زیادی به فکر تهیه آن هستند، کف‌پوش به طرح چوب است. ممکن است افراد بسیاری تنها به دلیل طرحی که چوب طبیعی دارد، تصمیم به خرید آن بگیرند.

مقایسه کف‌پوش چوبی با موزاییک پلیمری
مقایسه کف‌پوش چوبی با موزاییک پلیمری

اما باید بدانید که موزاییک پلیمری طرح چوب نیز یکی از مدل‌هایی است که امکان ساخت آن به کمک نانو سمنت پلاست وجود دارد. در صورتی که مزایای دیگر چوب طبیعی علت اصلی شما برای خرید کف‌پوش چوب است، باید به مقایسه آن با موزاییک پلیمری طرح چوب نیز بپردازیم.

در صورتی که اهداف شما با ویژگی‌های سنگ مصنوعی هم‌سو بود، می‌توانید به جای چوب، به خرید موزاییک پلیمری بپردازید.

تنوع رنگ موزاییک پلیمری؛ شرکت تولید کننده سنگ مصنوعی تابان سنگ
تنوع رنگ موزاییک پلیمری؛ شرکت تولید کننده سنگ مصنوعی تابان سنگ

مزایای کف‌پوش چوب طبیعی

کف‌پوش یا دیوارپوشی به جنس چوب، مزایای خاص خود را دارد که باعث می‌شود افراد زیادی به فکر خرید آن باشند. اما این خصوصیات تنها به چوب محدود نمی‌شوند، و نقاط قوتی هستند که در اکثر متریال‌های مناسب برای کف‌پوش پیدا می‌شوند. در این بین، مزایای موزاییک پلیمری را نیز در کنار چوب بررسی خواهیم کرد.

عکس موزاییک پلیمری طرح چوب
عکس موزاییک پلیمری طرح چوب

سبک بودن

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب کف‌پوش یا هر نوع دیگری از مصالح ساختمانی، وزن آن است. چوب، یکی از مواد طبیعی است که از وزن بسیار کمی برخوردار است و به همین دلیل، حمل و نقل آن راحت‌تر خواهد بود. علاوه بر آن، با به کار بردن مصالح سبک در ساختار محیط ساختمانی، وزن کلی ساختمان را نیز پاین نگه می‌دارید.

تصویر کف‌پوش چوبی
تصویر کف‌پوش چوبی

در صورتی که سبک وزن بودن چوب یکی از دلایل اصلی شما برای خرید کف‌پوش چوبی است، باید به مزایای موزاییک پلیمری نیز توجه کنید. موزاییک پلیمری در حالت کلی، از وزن کمی برخوردار است. به طور اختصاصی، محصولات موزاییک پلیمری تابان سنگ قابلیت سبک سازی بیشتری را نیز دارند.

این تغییر وزن، به استحکام و مقاومت محصول خروجی تابان سنگ ارتباطی ندارد. پس مقاومتی که این محصولات در حالت عادی دارند، حتی پس از کاهش پیدا کردن وزن اولیه، حفظ خواهد شد.

خرید موزاییک پلیمری طرح پارکت؛ شرکت تولید محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ
خرید موزاییک پلیمری طرح پارکت؛ شرکت تولید محصولات نانو سمنت پلاست تابان سنگ

ست شدن با انواع دکوراسیون و ظاهر دلنشین

زیبایی و بافت چوب طبیعی، موردی است که افراد زیادی را به خرید آن تشویق می‌کند. با استفاده از پنل‌های چوبی در دکوراسیون داخلی و حتی خارجی، می‌توانید احساس موجود در محیط را تقویت کنید. بدین معنی که بدون توجه به تم موجود در دکوراسیون مورد نظر، امکان استفاده از کف‌پوش چوبی برای شما وجود دارد.

این تغییر وزن، به استحکام و مقاومت محصول خروجی تابان سنگ ارتباطی ندارد. پس مقاومتی که این محصولات در حالت عادی دارند، حتی پس از کاهش پیدا کردن وزن اولیه، حفظ خواهد شد.

نمای داخلی تکمیل شده توسط کف‌پوش چوبی
نمای داخلی تکمیل شده توسط کف‌پوش چوبی

نما و کف‌پوش چوبی، این توانایی را دارد که احساس حضور در طبیعت را به ما القا کند. طرحی که این جنس دارد، باعث می‌شود طرفداران بسیاری در صنعت دکوراسیون داشته باشد. این خصوصیت مثبت چوب که جلوه خاص آن است، در موزاییک پلیمری نیز قابل اجرا است.

همان طور که می‌دانید، ساخت موزاییک پلیمری به کمک ریخته گری ملات اولیه در قالب، و افزودن رنگ صورت می‌گیرد. پس با مهارت و تجربه کافی، می‌توان موزاییک پلیمری به طرح چوب را تولید کرد.

این تغییر وزن، به استحکام و مقاومت محصول خروجی تابان سنگ ارتباطی ندارد. پس مقاومتی که این محصولات در حالت عادی دارند، حتی پس از کاهش پیدا کردن وزن اولیه، حفظ خواهد شد.

مقایسه موزاییک پلیمری و کف‌پوش چوبی
مقایسه موزاییک پلیمری و کف‌پوش چوبی

شرکت تابان سنگ، یکی از معدود تولید کنندگانی است که توانایی ساخت این طرح را دارد. جهت اطلاع بیشتر از محصولات موزائیک پلیمری طرح چوب این شرکت تولیدی، می‌توانید به فروشگاه آنلاین تابان سنگ مراجعه کنید.

نصب و اجرای آسان و سریع

احتمالا درمورد سرعت بالای اجرای کف‌پوش به جنس چوب، نظرهای بسیاری شنیده‌اید. فرایند نصب این نوع کف‌پوش، به طور متوسط به یک یا دو روز زمان نیاز دارد که به مساحت سطح مورد نظر نیز بستگی دارد.

مقایسه کف‌پوش چوبی و موزاییک پلیمری
مقایسه کف‌پوش چوبی و موزاییک پلیمری

اما این نقطه قوت، در مصالح دیگر نیز وجود دارد و نمی‌توان آن را مزیت اختصاصی چوب در نظر گرفت. با خرید موزاییک پلیمری از تولیدی‌هایی مانند تابان سنگ، آسانی نصب کف‌پوش خود را تضمین کرده‌اید.

در صورتی که شخصا قصد اجرای موزاییک پلیمری را دارید، می‌توانید چسب مخصوص آن را از تابان سنگ خریداری کنید. این شرکت در کنار موزاییک پلیمری و سایر محصولات سمنت پلاست، به فروش مواد شیمیایی مربوط به سنگ مصنوعی نیز می‌پردازد.

پله و زیرپله طرح چوب(درختی)؛ محصول شرکت تابان سنگ
پله و زیرپله طرح چوب(درختی)؛ محصول شرکت تابان سنگ

پس مشتریان این شرکت تولیدی می‌توانند مصالح و مواد شیمیایی مورد نیاز برای ساخت، تکمیل و نصب سنگ مصنوعی را یک‌جا خریداری کنند. با این کار، در زمان و هزینه صرف شده، صرفه جویی خواهید کرد.

معایب کف‌پوش چوب طبیعی

در کنار مزایای ذکر شده، محصولات چوبی معایب قابل توجهی نیز دارند که مهم است با آن‌ها آشنا شویم. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، نقاط ضعف چوب هستند که با خرید موزاییک پلیمری، برطرف خواهند شد.

عکس موزاییک پلیمری طرح چوب؛ شرکت تولید کننده محصولات سمنت پلاست تابان سنگ
عکس موزاییک پلیمری طرح چوب؛ شرکت تولید کننده محصولات سمنت پلاست تابان سنگ

حساس بودن چوب به آب و رطوبت

مهم‌ترین نقطه ضعفی که می‌توان به چوب بستگی داد، حساسیتی است که در برابر آب و رطوبت دارد. همان طور که اطلاع دارید، اکثر جنس‌های چوب طبیعی در صورت تماس با آب، باد می‌کنند یا لکه‌ی آب روی آن‌ها ماندگار می‌شود.

به همین دلیل، سطوحی که برای نصب کف‌پوش سنگی هستند، اندکی محدود می‌باشند. محیط‌های باز مثل حیاط، تراس، آشپزخانه و سرویس بهداشتی، از محیط‌هایی هستند که برای کف‌پوش چوبی مناسب نیستند.

مقایسه موزاییک پلیمری و کفپوش چوبی
مقایسه موزاییک پلیمری و کفپوش چوبی

علاوه بر آن، مناطق جغرافیایی که آب و هوای مرطوبی دارند نیز برای کف‌پوش چوبی مناسب نیستند. موزاییک پلیمری، بر خلاف چوب، به ضد آب بودن معروف است و در هر محیطی قابل استفاده می‌باشد.

جذب آب محصولات موزائیک پلیمری تابان سنگ، از درصد استاندارد سنگ مصنوعی موجود در بازار نیز کمتر است. پس می‌توانید با آرامش خاطر موزاییک پلیمری طرح چوب تابان سنگ را خریداری کنید و آن را در هر سطحی به کار ببرید.

موزاییک پلیمری طرح چوب؛ شرکت تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ
موزاییک پلیمری طرح چوب؛ شرکت تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ

حساس بودن به خش و آسیب

هنگامی که محصولات کف‌پوش چوبی را خریداری می‌کنید، باید به شدت مراقب آن باشید. جنس چوب به گونه‌ای است که توسط هر جسمی قابلیت خراش دادن و آسیب زدن به آن‌ها وجود دارد. حتی کفش پاشنه بلند و پایه میز یا مبل، می‌تواند کف‌پوش چوبی را تخریب کند.

معمولا مراقبت دائمی از همچین سطوحی برای اکثر اشخاص دشوار و طاقت فرسا است. به همین دلیل، افراد زیادی از خرید مصالح چوب طبیعی منصرف می‌شوند، و به خرید موزاییک پلیمری طرح چوب می‌پردازند.

ضربه و آسیب کف پوش چوبی؛ نقطه ضعف چوب در مقایسه با موزاییک پلیمری
ضربه و آسیب کف پوش چوبی؛ نقطه ضعف چوب در مقایسه با موزاییک پلیمری

محصولات سنگ مصنوعی و موزائیک پلیمری، در صورت باکیفیت بودن، مقاومت ویژه‌ای در برابر خراش، ضربه، شکستگی و سایر آسیب‌های فیزیکی و شیمیایی دارند. این مقاومت، به دلیل افزونی‌های نانو و پلیمری است که با مواد اولیه آن‌ها ترکیب می‌شود.

 شرکت تابان سنگ، محصولات خود را به صورتی تولید می‌کند که از بیشترین استقامت ممکن برخوردار باشند. جهت اطلاع بیشتر از نقاط قوت مصالح تابان سنگ، می‌توانید به مقاله سنگ مصنوعی مراجعه فرمایید.

طرح های موزاییک پلیمری
طرح های موزاییک پلیمری

تغییر ابعاد به واسطه تغییر دما

موردی که برای افراد متخصص در صنعت ساخت و ساز دردسر ساز است، انبساط و انقباض اجسام به دلیل تغییر دما است. متاسفانه این تغییر حجم در کف‌پوش‌های چوبی نیز اتفاق می‌افتد و مشکلات زیادی را برای ما به وجود می‌آورد.

در صورتی که کف‌پوش چوبی در فصول گرم سال نصب شده باشد، با ورود به ماه‌های سرد سال پنل‌های کف‌پوش منقبض می‌شوند. در نتیجه این اتفاق، فضای اضافه‌ای در کف‌پوش ایجاد می‌شود که دردسرهای خود را به دنبال خواهد داشت.

خرید آنلاین موزاییک پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید آنلاین موزاییک پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

برعکس این اتفاق نیز ممکن است در دماهای متضاد اتفاق بی‌افتد. هنگامی که کف پوش‌های چوبی در فصل گرم نصب شده باشند، با کاهش دما در فصول سرد سال، انبساط اتفاق می‌افتد. در نتیجه این اتفاق، کفپوش چوبی در تنگنا قرار گرفته و در معرض شکستن قرار می‌گیرد.

مزیت موزاییک پلیمری در مقایسه با چوب، عدم تغییر فیزیکی در اثر تغییر دما می‌باشد. پس با خرید این نوع مصالح از شرکت تابان سنگ، درمورد تغییر ابعادی کف‌پوش خود نگرانی نخواهید داشت.

عکس موزاییک پلیمری طرح چوب؛ شرکت تابان سنگ
عکس موزاییک پلیمری طرح چوب؛ شرکت تابان سنگ

تغییر رنگ به واسطه نور خورشید

تغییر رنگ چوب به دلیل قرار گرفتن در معرض نور و پرتو خورشید، یکی دیگر از معایب بزرگ کف‌پوش‌های چوبی است. کم رنگ شدن و محو شدن طرح چوب در نمونه‌های طبیعی آن، به دلیل پرتو uv منتشر شده از خورشید اتفاق می‌افتد.

شاید بتوان با اضافه کردن لایه رنگ جدید، این مشکل را تا حدودی برطرف کرد. اما فراموش نکنید که در این صورت، هر چند سال یک‌بار مجبور به تمدید رنگ کف‌پوش خود خواهید شد.

مزیت موزاییک پلیمری در مقایسه با چوب، عدم تغییر فیزیکی در اثر تغییر دما می‌باشد. پس با خرید این نوع مصالح از شرکت تابان سنگ، درمورد تغییر ابعادی کف‌پوش خود نگرانی نخواهید داشت.

کف‌پوش موزاییک پلیمری طرح چوب؛ تابان سنگ
کف‌پوش موزاییک پلیمری طرح چوب؛ تابان سنگ

اگر جنس چوب مورد نظر باکیفیت نباشد هم، کف‌پوش شما پس از چند سال نیاز به تعویض کامل خواهد داشت. خوشبختانه، شرکت تابان سنگ فرمولاسیون محصولات خود را به شیوه‌ای تهیه می‌کند که محصول خروجی موزاییک پلیمری، در برابر پرتو خورشید مقاوم باشد.

این موضوع بدین معنی است که با خرید موزاییک پلیمری تابان سنگ، احتیاجی به تعویض یا تعمیر کف‌پوش خود نخواهید داشت. زیرا طول عمر آن بسیار بالا است و به هیچ عنوان تغییر رنگ نخواهد داد.

خرید اینترنتی موزاییک پلیمری؛ شرکت تابان سنگ
خرید اینترنتی موزاییک پلیمری؛ شرکت تابان سنگ

احتمال تخریب توسط موریانه

مورد آخر نسبت به سایر معایب ذکر شده، نگرانی زیادی ندارد و احتمالا با آن مواجه نخواهید شد. اما باز هم مهم است که آن را در نظر بگیریم و اتفاق افتادن آن را ناممکن محسوب نکنیم.

برخی مکان‌های خاص، شرایط محیطی دارند که باعث تجمع موریانه می‌شود. در صورتی که اجسام چوبی در محیط وجود داشته باشند، توسط موریانه تخریب خواهند شد.

محصول شرکت تابان سنگ؛ مصالح طرح پارکت
محصول شرکت تابان سنگ؛ مصالح طرح پارکت

اما تنها موریانه نیست که باعث از بین رفتن چوب می‌شود. همان طور که ذکر شد، نور خورشید، آب و خراش، از مواردی هستند که طول عمر چوب را کاهش می‌دهند. بهترین کار برای مقابله با این مشکل، خرید موزائیک پلیمری طرح چوب است.

زیرا تمام مزایای مورد نظر در چوب، در سنگ مصنوعی به طرح آن نیز یافت می‌شود. و ماندگاری زیادی که موزاییک پلیمری و سایر محصولات تابان سنگ دارند نیز، از مواردی است که به شما سود خواهد رساند.

نمونه‌ای از کف‌پوش پیاده رو و حیاط موزاییک پلیمری
نمونه‌ای از کف‌پوش پیاده رو و حیاط موزاییک پلیمری

قیمت هر متر موزاییک پلیمری

هنگام خرید موزاییک پلیمری و سایر مصالح مورد نیاز برای ساخت و ساز، ضروری است که قیمت نهایی محصول را نیز برآورد کنید. از آن‌جا که موزاییک پلیمری در هر شرکت تولیدی با مواد اولیه و شرایط متفاوتی تولید می‌شود، تعیین قیمت دقیق آن کار آسانی نیست.

خرید موزاییک پلیمری طرح زیگزاگ؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید موزاییک پلیمری طرح زیگزاگ؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

علاوه بر آن، شرکت‌هایی مانند تابان سنگ امکان ساخت محصولات با جزئیات سفارشی مشتری را نیز فراهم کرده‌اند. به همین دلیل، قیمت نهایی محصول توافقی و متغیر خواهد بود.

در صورتی که قصد دارید از قیمت حدودی موزاییک پلیمری مطلع شوید، می‌توانید به فروشگاه آنلاین شرکت تابان سنگ مراجعه کنید.

طرح های موزاییک پلیمری پیاده رو
طرح های موزاییک پلیمری پیاده رو

این مورد را نیز در نظر بگیرید که هر تولید کننده‌ای قیمت‌های مورد پسند خود را تصویب می‌کند. پس امکان دارد بعد از خرید موزاییک پلیمری با قیمت بالا، با محصول کم کیفیتی مواجه شوید.

بهترین کار این است که محصولات مورد نیاز خود را از تابان سنگ خریداری کنید. این شرکت مصالح تولیدی خود را به بهترین قیمت ممکن به فروش می‌رساند.

خرید آنلاین موزاییک پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید آنلاین موزاییک پلیمری؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
تهیه کننده: مریم فرمانیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *