سنگ های مصنوعی

خرید واش بتن

خرید واش بتن

واش بتن، یکی از مدل‌های پرطرفدار کفپوش است که برای کف سازی سطوح مختلفی به کار می‌رود. در این مقاله قصد داریم به طور اختصاصی، این نوع مصالح را مورد بررسی قرار دهیم و مزایای و معایب آن را شناسایی کنیم.

محصولات واش بتن شرکت تابان سنگ:

نام این نوع مصالح، از عبارت Washed Concrete یا بتن شسته گزینش شده است. ممکن است هنگام خرید واش بتن، با نام دیگر آن که کفپوش سنگ برجسته است نیز مواجه شوید. جالب است بدانید که مصالح نانو سمنت پلاست به طرح واش بتن، یکی از محصولات جدیدی هستند که روز به روز تقاضای بیشتری پیدا می‌کنند. در کنار توضیحات مربوط به خرید واش بتن، به نمونه سمنت پلاست آن نیز خواهیم پرداخت.

مرکز فروش واش بتن پلیمری و سنگ مصنوعی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
مرکز فروش واش بتن پلیمری و سنگ مصنوعی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

موزاییک واش بتن چیست؟

پایه اصلی ماده اولیه این کف‌پوش، سیمان و بتن است که با سنگ‌دانه هایی به اندازه‌های متفاوت ترکیب می‌شوند. گاهی ممکن است از شن و ماسه، شیشه خرد شده، سنگ رودخانه و حتی کوارتزیت نیز در این نوع کف‌پوش استفاده شود.

با تراشیدن سطح رویی مصالح مورد نظر، جلوه‌ای که هدف اصلی ما بود، بهتر نمایان می‌شود. میزان برجستگی افزودنی‌های ذکر شده، به میزان ساب خوردن واش بتن بستگی دارد، و می‌توان به راحتی درصد ریزدانه‌ها نسبت به بتن را تغییر داد.

انواع موزاییک واش بتن؛ شرکت تولید کننده محصولات ساختمانی تابان سنگ
انواع موزاییک واش بتن؛ شرکت تولید کننده محصولات ساختمانی تابان سنگ

پس می‌توان واش بتن طبیعی را نوعی کفپوش متشکل از سیمان و افزودنی‌های بتنی، سنگ ریزه‌ها و مواد معدنی طبیعی به رنگ‌ها و جنس‌های مختلف دانست. البته مواد شیمیایی دیگری نیز برای تثبیت مواد تشکیل دهنده واش بتن به کار می‌رود، مانند روان کننده و رزین یا چسب‌های بتنی.

اما کفپوش سنگ مصنوعی که به طرح واش بتن باشد، تفاوت‌های جزئی و کوچکی با نمونه طبیعی و معمولی واش بتن دارد. در ساخت این نوع مصالح، سنگ طبیعی زیادی مصرف نمی‌شود و تمرکز روی فرمولاسیون نانو و پلیمری است.

بتن واش چیست؛ بررسی مصالح واش بتن
بتن واش چیست؛ بررسی مصالح واش بتن

علت این کار تقویت استحکام، طول عمر و سایر مزایایی است که برای حفظ دوام و کارایی کفپوش، بسیار ضروری هستند. جهت اطلاعات بیشتر درمورد سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست، می‌توانید به مقاله سنگ مصنوعی مراجعه کنید.

معایب واش بتن

به طور قطع، مصالح واش بتن نیز مانند هر محصول دیگری در صنعت ساخت و ساز، معایب خاص خود را دارند. در صورتی که نقاط ضعف ذکر شده مانع بزرگی برای شما هستند، بهتر است به جای خرید واش بتن طبیعی، نمونه سنگ مصنوعی آن را تهیه کنید.

بررسی مزایا و معایب واش بتن؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
بررسی مزایا و معایب واش بتن؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

مواردی که در ادامه ذکر می‌شوند، اصلی‌ترین معایب واش بتن هستند که در کوتاه مدت یا طولانی مدت، مشکلاتی را برای شما به وجود می‌آورند. ممکن است کاربرد واش بتن برای شما به گونه‌ای باشد که برخی از معایب ذکر شده، در نگاه اول مورد مهمی به نظر نرسند. اما مهم است تمام جوانب را قبل از خرید اینترنتی واش بتن در نظر گرفت.

زیرا سنگ مصنوعی، با ترکیب مواد اولیه یکسان در قالب ساخته می‌شود. البته در فرایند ساخت محصولات سنگ مصنوعی، به راحتی می‌توان ویژگی‌های مورد نیاز مصالح را تغییر داد.

تصویر کفپوش بتون واش؛ شرکت ساخت محصولات پلیمری و نانو سمنت پلاست تابان سنگ
تصویر کفپوش بتون واش؛ شرکت ساخت محصولات پلیمری و نانو سمنت پلاست تابان سنگ

عدم مقاومت واش بتن در برابر سایش

همان طور که می‌دانید، واش بتن کاربرد وسیعی در کفپوش پارکینگ، پیاده رو و محیط‌های پرتردد دارد. پس طبیعی است که انتظار ساییدگی این نوع مصالح را داشته باشیم. هنگامی که رفت و آمد افراد روی این کفپوش زیاد باشد، یا در مسیر عبور ماشین باشد، در نهایت شکل سنگ‌دانه های واش بتن را تغییر می‌دهند.

محوطه سازی با واش بتن؛ شرکت تابان سنگ تامین کننده برترین محصولات سمنت پلاست
محوطه سازی با واش بتن؛ شرکت تابان سنگ تامین کننده برترین محصولات سمنت پلاست

پس طبیعی است که بعد از چند سال، جلوه کفپوش ما به طور کامل تغییر کند و به اندازه قبل، سطح آن برجسته نباشد. در این شرایط، ممکن است به فکر ترمیم یا تعویض واش بتن بی‌افتید. اما راه ساده‌تری نیز وجود دارد.

از آن‌جا که نمونه‌های پلیمری این کفپوش وجود دارد، شما می‌توانید اقدام به خرید واش بتن نانو سمنت پلاست کنید. شرکت تابان سنگ، این نوع کف‌پوش را با بهترین استحکام ممکن تولید می‌کند که دربرابر هر نوع تغییر فیزیکی مقاوم است.

تصویر محوطه واش بتن شده؛ تابان سنگ
تصویر محوطه واش بتن شده؛ تابان سنگ

دشوار بودن شست و شوی واش بتن

از آن‌جا که واش بتن سطحی ناهموار دارد، معمولا شست‌ و شوی آن سخت‌تر از تمیز کردن کفپوش‌های عادی و یک‌دست می‌باشد. با ریز بودن اندازه سنگ‌ریزه و افزودنی‌های موجود در واش بتن، این فرایند سخت‌تر نیز می‌شود. ممکن است جذب آلودگی در این نمونه نیز بیشتر باشد. مخصوصا در شرایطی که درزهای موجود در واش بتن زیاد باشند.

خرید اینترنتی واش بتن نانو سمنت پلاست؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید اینترنتی واش بتن نانو سمنت پلاست؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

با خرید واش بتن تولید شده از محصولات سنگ مصنوعی، در این مورد نگرانی نخواهید داشت. از آن‌جا که تمام جسم این محصولات یک دست و از یک جنس است، آلودگی موجود فقط روی سطح بیرونی آن‌ها می‌ماند. فراموش نکنید که محصولات تابان سنگ، از جنسی برخوردار هستند که تمیز کردن آن‌ها را بسیار راحت می‌کند.

انواع موزاییک واش بتن
انواع موزاییک واش بتن

برخی از محصولات واش بتون، به گونه‌ای هستند که آلودگی را به طور کامل جذب می‌کنند. حتی بعد از تمیز شدن نیز، ممکن است رنگ اولیه خود را از دست بدهند و جلوه زیبایی نداشته باشند. استفاده از امکاناتی مانند واتر جت یا فشار آب قوی، ممکن است کفپوش واش بتن مورد نظر را به حالت اولیه برگرداند. اما هزینه و پیگیری زیادی لازم دارد، و بهتر است به جای آن، از ابتدا محصولی خریداری کنیم که آلودگی را جذب نکند.

موزاییک واش بتن؛ تابان سنگ تولید کننده مصالح سنگ مصنوعی پلیمری و نانو
موزاییک واش بتن؛ تابان سنگ تولید کننده مصالح سنگ مصنوعی پلیمری و نانو

جهت کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شرکت تابان سنگ در ارتباط باشید. این تولید کننده محصولات پلیمری سنگ مصنوعی و نانو سمنت پلاست، از طریق واتساپ یا تماس تلفنی آماده پاسخگویی به سوالات شما می‌باشد.

جذب آب بالا

یکی دیگر از معایبی که شکاف و درزهای واش بتن برای ما به وجود می‌آورد، نفوذ آب به این نوع کفپوش است. از آن‌جا که افزودنی‌های سنگ‌دانه و مانند آن جنس کاملا متفاوتی با جسم بتنی و سیمانی واش بتن دارند، ممکن است به خوبی در آن جا نگیرند.

نمونه موزاییک بتن واش با سنگ ریزه طبیعی
نمونه موزاییک بتن واش با سنگ ریزه طبیعی

این مورد به کیفیت کار تولید کننده شما نیز بستگی دارد. هنگامی که مهارت کافی در ساخت این مدل کفپوش به کار نرود، مشکلات زیادی برای شما ایجاد می‌کند. جذب آب بالا در مصالح ساخت و ساز، موردی است که افراد به دنبال دوری از آن هستند.

هنگامی که آب و رطوبت توسط مصالح جذب می‌شود، این آب به صورت مایع یا جامد و یخ زده، به جسم مورد نظر فشار وارد می‌کند. اصلی‌ترین مشکلی که به وجود می‌‌آید، ترک برداشتن یا شکستن مصالح است.

مقایسه مزایا و معایب واش بتون؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
مقایسه مزایا و معایب واش بتون؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

با خرید واش بتن سنگ مصنوعی، از جذب آب پایین کفپوش خود اطمینان حاصل می‌کنید. این جذب آب و رطوبت، در محصولات شرکت تابان سنگ کمتر از حد متوسط است؛ یعنی تقریبا کمتر از پنج درصد.

لغزندگی واش بتن‌

بسیاری از نمونه‌های این مدل موزاییک هستند که سطح صیغلی و صافی دارند. این سطح صاف توسط دو فرایند به دست می‌آید. ممکن است ساب دادن و تراشیدن سطح رویی آن‌ها بیشتر از حد معمول انجام شود. یا از موادی مانند رزین و سایر مواد جلا دهنده در فرمولاسیون اولیه یا روی کف‌پوش واش بتن استفاده شود.

انواع طرح واش بتن؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
انواع طرح واش بتن؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

یک نمونه از معایب این سنگ صیغلی و صاف، لغزندگی آن است. بر خلاف نمونه عادی واش بتن که ناهمواری زیادی دارد، این مدل کفپوش اصطکاک کمی با تایر یا کفش دارد. درنتیجه‌ی این موضوع، امکان دارد حفظ تعادل روی موزاییک صیغلی کار چالش برانگیزی باشد. مخصوصا اگر برف یا باران روی این سطوح مانده باشد.

پنل بتن واش مخصوص نمای ساختمان و کفپوش
پنل بتن واش مخصوص نمای ساختمان و کفپوش

استفاده از رزین روی واش بتن

یکی از مواد شیمایی که در صنعت ساخت و ساز کاربرد زیادی دارد، رزین و سایر موادی است که نقش عایق را بازی می‌کنند. هنگام استفاده از این مواد، دو نقطه ضعفی که کمی پیش ذکر شد (جذب آب و لغزندگی واش بتون) تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

معمولا از رزین، عایق‌های پوششی، عایق‌های رطوبتی، پرایمر و مواد جلا دهنده شبیه به آن‌ها برای افزودن لایه محافظتی روی واش بتن استفاده می‌کنند. این محافظت نمونه‌های متفاوتی دارد و برای هدف‌های متفاوت، باید ماده شیمیایی مخصوصی را تهیه کنید.

خرید اینترنتی واش بتن؛ تابان سنگ شرکت تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست
خرید اینترنتی واش بتن؛ تابان سنگ شرکت تولید کننده محصولات نانو سمنت پلاست

شرکت تابان سنگ، علاوه بر محصولات سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست، مواد شیمیایی لازم برای ساخت این مصالح را نیز به فروش می‌رساند. برای مشاهده مواد شیمیایی ذکر شده و سایر اقلام مربوط به این زمینه، می‌توانید به لیست محصولات در فروشگاه آنلاین شرکت تابان سنگ مراجعه کنید.

نمونه‌ای از مصالح واش بتون
نمونه‌ای از مصالح واش بتون

در صورتی که قصد افزودن عایق رطوبتی به سطح رویی این مدل سنگ را دارید، جذب آب کفپوش خود را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهید. اما این مورد، روی ناهموار بودن سطح بتون واش نیز تاثیر می‌گذارد.

زیرا پوشش عایقی مورد نظر تمام سطح موزاییک واش بتون را پوشش می‌دهد و لایه یکنواختی را به وجود می‌آورد. پس معایب ذکر شده برای لغزندگی این متریال، تشدید می‌شود؛ حتی اگر محصولی که در ابتدا خریداری کرده‌اید زبر و ناهموار باشد.

تصویر موزاییک سنگ مصنوعی به طرح واش بتون ترکیبی؛ شرکت تابان سنگ
تصویر موزاییک سنگ مصنوعی به طرح واش بتون ترکیبی؛ شرکت تابان سنگ

پس با درنظر گرفتن کاربردی که از این متریال انتظار دارید، باید بین ضد آب بودن و اصطکاک، یک ویژگی را انتخاب کنید. البته با خرید واش بتن نانو سمنت پلاست تولید شده توسط شرکت تابان سنگ، به هر دو نقطه قوت مورد نظر خواهید رسید.

هدف اصلی افراد برای خرید محصولات سنگ مصنوعی، دست یافتن به حداکثر مزایای ممکن، و کاهش حداکثری نقاط قوت مصالح است. این کار، با همکاری و مراجعه به شرکت تابان سنگ قابل دست یابی است.

تصویر محوطه واش بتون شده؛ شرکت تابان سنگ
تصویر محوطه واش بتون شده؛ شرکت تابان سنگ

جذب و حفظ سرما

یکی از ویژگی‌های قابل توجه در واش بتن طبیعی، توانایی آن در نگه داشتن سرما است. شاید در نگاه اول، این مورد نقطه ضعف بزرگ و مهمی به نظر نرسد؛ چون افراد زیادی معتقد هستند که سرمای آن سلامتی انسان را تهدید نمی‌کند.

اما واقعیت این است که خشکی و سرمای این متریال کفپوش بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید، در سلامتی شما تاثیر گذار است. قدم گذاشتن روی همچین سطوحی، بعد از مدتی باعث آزار افراد بسیاری خواهد شد.

نمای نزدیک بتون واش طبیعی و ناهموار
نمای نزدیک بتون واش طبیعی و ناهموار

قدرت بالای این نوع موزاییک در جذب سرما، فرایند یخ زدگی آب و رطوبت موجود در این مصالح را بالا می‌برد. همان طور که ذکر شد، جذب آب بالا در مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز، باعث شکستگی و ترک خوردن مصالح می‌شود. پس بهتر است با خرید اینترنتی واش بتن، طول عمر بالای مصالح مورد نظر خود را تضمین کنید.

انواع واش بتون؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
انواع واش بتون؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

مزایای واش بتن

در کنار تمام معایبی که ذکر شد، باید به مزایای این متریال نیز توجه کنیم. زیرا محصولی به پرطرفداری این نوع کفپوش، قطعا از نقاط قوت قابل توجهی برخوردار است که آن را به کاندید خوبی برای اجرای کف‌پوش تبدیل می‌کند. در ادامه، به اصلی‌ترین مزیت‌های بتون واش طبیعی می‌پردازیم، و هر کدام را با مزایای واش بتون سنگ مصنوعی مقایسه می‌کنیم.

نمونه‌هایی از پنل کفپوش سنگ مصنوعی به طرح واش بتون
نمونه‌هایی از پنل کفپوش سنگ مصنوعی به طرح واش بتون

همان طور که نتیجه گیری کردیم، معایب سنگ مصنوعی و سمنت پلاست از واش بتون طبیعی کمتر است. در صورتی که مزیت‌های سمنت پلاست بیشتر یا برابر با مزایای این جنس کفپوش بود، می‌توان گفت که خرید واش بتون نانو سمنت پلاست گزینه بهتر و معقول‌تری می‌باشد.

اصطکاک بالا

به دلیل سطح ناصافی که واش بتن دارد، این نوع کف‌پوش اصطکاک قابل توجهی ایجاد می‌کند. این مورد باعث می‌شود احتمال سر خوردن افراد یا ماشین‌ها به حداقل برسد و محیطی ایمن به دست بیاورید.

بررسی مزایا و معایب بتن واش؛ ناهمواری و اصطکاک کفپوش
بررسی مزایا و معایب بتن واش؛ ناهمواری و اصطکاک کفپوش

قیمت مناسب

یکی از مواردی که تقاضای واش بتن را بالا می‌برد، مقرون به صرفه بودن آن است. هنگام تهیه مصالح برای ساخت و ساز و پروژه‌های عمرانی، باید در کنار استحکام و کیفیت بالا، به هزینه و بودجه خود نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

واش بتون، یکی از مصالحی است که به نسبت سایر کفپوش‌ها از هزینه کمتری برخوردار است. البته مقدار دقیق قیمت آن، به خرده‌سنگ و سایر مواد افزودنی آن بستگی دارد.

تنوع طرح واش بتن؛ تابان سنگ
تنوع طرح واش بتن؛ تابان سنگ

به عنوان مثال، برای بالا بردن استحکام واش بتون، باید از سنگ ریزه‌های مقاوم‌تری استفاده کرد که هزینه آن بیشتر است. در مقابل، با به کار بردن خرده شیشه یا شن و ماسه، جلوه زیبای بتون واش را با هزینه کمتری به دست می‌آورید؛ اما نمی‌توان به استحکام و مقاومت آن اعتماد کرد.

با این وجود، می‌توان هزینه معقولی برای واش بتون درنظر گرفت. جالب است بدانید که محصولات پلیمری سنگ مصنوعی و نانو سمنت پلاست، از قیمت بسیار کمتری نسبت به محصولات سنگ طبیعی برخوردار هستند.

کاربردهای واش بتون سمنت پلاست؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
کاربردهای واش بتون سمنت پلاست؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

در فروشگاه آنلاین تابان سنگ، فهرستی از قیمت محصولات نانو سمنت پلاست خود را مشاهده خواهید کرد. قیمت‌ محصولات این شرکت علاوه بر مناسب‌تر بودن نسبت به سایر تولیدی‌ها، به صورت توافقی نیز تعیین می‌شوند. جهت اطلاعات بیشتر، می‌توانید به طور مستقیم با این شرکت در ارتباط باشید.

با این وجود، می‌توان هزینه معقولی برای واش بتون درنظر گرفت. جالب است بدانید که محصولات پلیمری سنگ مصنوعی و نانو سمنت پلاست، از قیمت بسیار کمتری نسبت به محصولات سنگ طبیعی برخوردار هستند.

مقاومت فیزیکی بالا

منظور از مقاومت فیزیکی، حفظ جسم اولیه دربرابر عوامل محیطی است که منجر به تغییرات فیزیکی می‌شوند. تغییر رنگ، شکستگی، خراشیده شدن، ساییدگی، ترک برداشتن و…. چند نمونه از این تغییرات فیزیک هستند.

محصول از پیش ساخته بتن واش
محصول از پیش ساخته بتن واش

واش بتن، یکی از مواردی است که دربرابر مواجه شدن با حوادث طبیعی (مانند آتش سوزی)، آب و هوای خیلی گرم یا سرد، فشار و ضربه، تا حد زیادی مقاومت از خود نشان می‌دهد. اما متاسفانه نمی‌توان مقاومت صد درصدی را به نمونه طبیعی آن نسبت داد.

در مقابل، محصولات پلیمری و نانو سمنت پلاست تولید شده در شرکت تابان سنگ، مقاومت بسیار بالایی دربرابر عوامل ذکر شده از خود نشان می‌دهند. این استحکام و استقامت، تاثیر زیادی روی دوام و طول عمر کفپوش واش بتون شما دارد.

واش بتن چیست؛ بررسی مشخصات فنی بتن واش
واش بتن چیست؛ بررسی مشخصات فنی بتن واش

جالب است بدانید که محصولات تابان سنگ، قابلیت سبک سازی بیش از حد معمول را دارند، که بر خلاف تصور، هیچ تاثیری روی مقاومت بالای واش بتن و سایر محصولات تولیدی این شرکت نخواهد داشت.

تنوع طرح و ترکیب رنگ

هنگام تهیه مصالح برای نمای خارجی، نمای داخلی و کفپوش، باید به جلوه زیبای آن‌ها نیز توجه داشته باشیم. خوشبختانه، واش بتن یکی از محصولاتی است که بسته به تولید کننده خود، رنگ بندی و طرح‌های بسیار منتوع و زیادی دارد.

تنوع طرح و رنگ واش بتون؛ شرکت تابان سنگ
تنوع طرح و رنگ واش بتون؛ شرکت تابان سنگ

این تنوع رنگ و طرحی، در محصولات تابان سنگ به میزان بیشتری یافت می‌شود. این شرکت، یکی از تولید کنندگان محصولات پلیمری و نانو سمنت پلاست است، که از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد اولیه استفاده می‌کند.

به همین دلیل، رنگ‌ دانه‌ها و قالب‌های بسیار متنوعی برای ساخت محصولات این شرکت به کار می‌رود. مورد خاصی که درمورد این شرکت وجود دارد، امکان سفارش شخصی واش بتون و سایر محصولات آن است.

تنوع طرح واش بتون؛ شرکت تابان سنگ
تنوع طرح واش بتون؛ شرکت تابان سنگ

شما می‌توانید بر اساس نیاز و سلیقه خود، هر طرح و رنگی که به دنبال آن هستید را به این شرک بسپارید، و حتی ابعاد مورد نیاز خود را نیز مشخص کنید. این گونه، بهترین کفپوش واش بتنی ممکن را به دست خواهید آورد. پس بهترین ترکیب دکوراسیونی را خواهید داشت.

شاید فکر کنید کفپوش پیاده رو، حیاط یا پارکینگ، به تنوع طرح و رنگ زیادی نیازمند نباشند. اما هنگامی که اجرای کفپوش واش بتون سطح مورد نظر تمام می‌شود، تاثیری که بر تمام محیط می‌گذارد را به راحتی درک می‌کنید. جهت مشاهده سایر طرح‌های کفپوش و موزاییک پلیمری تابان سنگ، می‌توانید محصولات موجود در فروشگاه آنلاین شرکت تابان سنگ را بررسی فرمایید.

چند نمونه از سنگ مصنوعی به طرح واش بتن
چند نمونه از سنگ مصنوعی به طرح واش بتن

اصطکاک زیاد

از آن‌جا که بتون واش سطح ناصاف و ناهمواری دارد، اصطکاک بیشتری با سطوح دیگر ایجاد می‌کند. این سطوح می‌توانند کف کفش، تایر، و سایر مواردی باشند که در مسیر کفپوش قرار دارند. هنگامی که اصطکاک بیشتر باشد، احتمال لغزش روی کفپوش واش بتن کمتر می‌شود.

در زمان‌هایی که بارش برف یا باران اتفاق می‌افتد، یا دمای هوا به قدری کم است که آب روی سطوح یخ می‌بندند، این سطح زبر به نفع شما عمل می‌کنند. پس احتمال آسیب دیدن شما با خرید واش بتون کاهش پیدا می‌کند.

تصویر محوطه بتون واش شده؛ شرکت تولیدی محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ
تصویر محوطه بتون واش شده؛ شرکت تولیدی محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ

ابعاد موزاییک واش بتن

اکثر تولیدی‌های موجود در صنعت ساخت و ساز، موزاییک‌های کف‌پوش را به ابعاد یکسان و تکراری تهیه می‌کنند. رایج ترین ابعاد موزاییک واش بتن که وجود دارد، 30*60 ، 50*50 و 40*40 سانتی متر هستند.

ضخامت این موزاییک‌ها نیز در محدوده چهار تا شش سانتی متر است. در صورتی که قصد خرید واش بتن را در ابعاد دیگر دارید، باید انرژی و زمان زیادی را برای پیدا کردن تولید کننده این محصول صرف کنید. راه دیگری که پیش روی شما است، خرید واش بتون نانو سمنت پلاست از شرکت تابان سنگ است.

در زمان‌هایی که بارش برف یا باران اتفاق می‌افتد، یا دمای هوا به قدری کم است که آب روی سطوح یخ می‌بندند، این سطح زبر به نفع شما عمل می‌کنند. پس احتمال آسیب دیدن شما با خرید واش بتون کاهش پیدا می‌کند.

بررسی مشخصات فنی و ابعاد واش بتن
بررسی مشخصات فنی و ابعاد واش بتن

این شرکت، محصولات پلمری و نانو سنگ مصنوعی را در ابعاد، طرح و رنگ‌های بسیار متنوعی تولید می‌کند، که تمام آن‌ها از کیفیت تضمین شده‌ای برخوردار هستند. این شرکت تمام تلاش خود را می‌کند که تمام نیازهای مشتریان خود را برطرف کند، و مصالح را بر اساس سفارش شخصی آنان نیز تولید کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد شرایط خرید محصولات از این شرکت، می‌توانید به صورت آنلاین یا تلفنی با این شرکت در ارتباط باشید. این شرکت در فروشگاه آنلاین سایت نیز لیست کاملی از محصولات خود برای علاقه‌مندان تهیه کرده است.

نمونه مصالح کفپوش طرح واش بتون
نمونه مصالح کفپوش طرح واش بتون

روش‌های ساخت واش بتن

برای ساخت واش بتن، باید یکی از روش‌های ویبره‌ای، درجا یا پرسی را انتخاب کرد و بر اساس آن کار را پیش برد. هر کدام از این روش‌ها، پیچیدگی خاص خود را دارند، و ممکن است به مواد اولیه کاملا متفاوتی نیاز داشته باشند.

در صورتی که قصد ساخت همچین مصالحی را به طور شخصی دارید، به محصولات شیمیایی مخصوص نیاز خواهید داشت. شرکت تابان سنگ، علاوه بر مصالح تولید شده برای استفاده در سازه‌های عمرانی، مواد شیمیایی مورد نیاز برای ساخت سنگ مصنوعی را نیز به فروش می‌رساند.

تصویر واش بتن برای حیاط؛ شرکت تولید کننده مصالح پلیمری و نانو سمنت پلاست تابان سنگ
تصویر واش بتن برای حیاط؛ شرکت تولید کننده مصالح پلیمری و نانو سمنت پلاست تابان سنگ

واش بتن پرسی

برای ساخت واش بتون به روش پرسی، باید میز پرس مخصوص آن را تهیه کرده باشید و از قالب مخصوصی استفاده کنید. این کار باید با پر کردن قالب از لایه‌ای بتنی شروع شود، و به دنبال آن لایه‌ای از ملات سیمانی نیز روی آن ریخته شود.

بعد از قرار دادن سنگ‌دانه و سایر مواد مورد نیاز، باید دستگاه پرس را روشن کرد و ساخت موزاییک واش بتن را تکمیل کرد. در نهایت، باید مصالح پرس شده را به خوبی شست و شو داد؛ که این مرحله معمولا با عبور مصالح از اتاق بخار اتفاق می‌افتد.

تصویر محوطه واش بتون شده؛ تابان سنگ
تصویر محوطه واش بتون شده؛ تابان سنگ

از آن‌جا که فشار وارده روی این نوع کفپوش زیاد است، باید از سنگ‌ریزه‌های مقاومی استفاده کرد. زیرا شکسته شدن یا آسیب‌های دیگری که افرودنی‌های مورد استفاده را تحت تاثیر قرار می‌دهند، احتمال خراب کردن محصول خروجی شما را بالا خواهد برد. به همین دلیل، ممکن است هزینه ساخت یا خرید واش بتون پرسی هزینه بیشتری برای شما داشته باشد. به همین دلیل، یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های افراد، رو آوردن به محصولات سنگ مصنوعی و پلیمری است.

بافت و تکسچر واش بتن؛ شرکت تابان سنگ
بافت و تکسچر واش بتن؛ شرکت تابان سنگ

بندکشی موزاییک واش بتن

یکی از مراحل نصب و اجرای این نوع موزائیک، عمل بندکشی است. بندکشی موزاییک بتون واش، باعث زیبایی نمای کلی و افزایش استقامت کلی کفپوش می‌شود. در صورتی که شخصا قصد بندکشی موزاییک واش بتون را دارید، باید هر موزاییک را در محدوده یک سانتی متر از هم فاصله بدهید. سپس مواد شیمیایی مخصوص بندکشی را در فضای خالی قرار دهید.

بهترین نوع واش بتون چیست؛ شرکت تابان سنگ
بهترین نوع واش بتون چیست؛ شرکت تابان سنگ

معمولا مایع بندکشی خمیری بهتر از دوغابی است؛ زیرا علاوه بر این که جلوه بهتری دارد، خشک شدن آن نیز دیرتر اتفاق می‌افتد. درنتیجه زمان کافی برای اصلاح ایرادات موجود در بندکشی را خواهید داشت؛ این گونه سطح یک دست‌تر و زیباتری نیز خواهید داشت.

واش بتن پلیمری، بهترین نوع واش بتن

هنگامی که دو مدل واش بتون طبیعی و پلیمری را مقایسه می‌کنیم، واضح است که نمونه پلیمری آن را برتر از دیگری حساب کنیم. به طور کلی، سنگ‌های مصنوعی و پلیمری با هدف بهبود مصالح ساختمانی اختراع شدند.

بافت مخصوص بتون واش دو طرح درشت و ریز
بافت مخصوص بتون واش دو طرح درشت و ریز

پس طبیعی است که خرید آنلاین واش بتن پلیمری را در اولویت خود قرار دهیم و از آن توقعات بیشتری داشته باشیم. محصولات تولید شده در کارخانه تابان سنگ، به دلیل مواد اولیه مرغوب و تجهیزات پیشرفته خود، از نقاط قوتی بیشتر از حد معمول برخوردار است.

مصالح سنگ مصنوعی و پلیمری، در کنار تمام ویژگی‌های به خصوصی که در ساختار فیزیکی و شیمیایی خود دارند، از قیمت مناسب‌تری نیز برخوردار هستند. به همین دلیل، افراد زیادی برای دست یابی به محصولات باکیفیت و مقرون به صرفه، خرید اینترنتی واش بتن پلیمری از شرکت تابان سنگ را انتخاب می‌کنند.

سنگ فرش واش بتن؛ بررسی مشخصات کفپوش بتون واش
سنگ فرش واش بتن؛ بررسی مشخصات کفپوش بتون واش

کاربردهای واش بتن

برخی از محصولات بتن واش، به گونه‌ای هستند که کاربردهای محدودی دارند و استفاده آن‌ها در محیط‌های دیگر، معایب بسیاری را به دنبال خواهد داشت. اما به طور کلی، محیط‌هایی که در تکمیل آن‌ها از واش بتن استفاده می‌شود، بسیار متنوع است.

چند نمونه از کاربردهای متنوع واش بتون، بدین گونه می‌باشند: تکمیل پیاده رو، ساخت پارکینگ، محوطه سازی باغ و حیاط و ویلا، اجرای کفپوش پارک، تهیه جدول دور حیاط، سنگ پله، سایر مصالح دور درختی و… . معمولا برای خرید واش بتن برای هر کدام از این محیط‌ها، به مشخصاف فنی به خصوصی از این متریال نیاز دارید.

تکسچر بتون واش؛ شرکت تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی
تکسچر بتون واش؛ شرکت تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی

اما محصولات پلیمری و نانو سمنت پلاست تولید شده توسط تابان سنگ، به گونه‌ای هستند که حداکثر کاربرد را برای شما خواهند داشت. زیرا قیمت، کیفیت و مشخصات فنی آن‌ها باعث می‌شود که برای هر سطح، محیط و شرایط جوی مناسب باشند.

سنگ فرش واش بتن

انواع کف‌پوشی که برای تکمیل سطوح مختلف به کار می‌روند، معمولا در سه دسته آسفالت، موزاییک و سنگ فرش قرار می‌گیرند. البته با مراجعه به تولیدی‌هایی مانند تابان سنگ، می‌توانید مصالح نمای داخلی و خارجی ساختمان را نیز به گونه‌ای خریداری کنید که مکمل کفپوش شما باشند.

این کار باعث افزایش زیبایی و یک پارچگی محیط مورد نظر می‌شود. علاوه بر آن، با مراجعه به یک شرکت، در هزینه و وقت خود صرفه جویی می‌کنید. زیرا لازم نیست برای تهیه کفپوش، نما و محصولات مبلمان شهری، به صورت جداگانه به دو یا چند تولیدی مختلف مراجعه فرمایید.

محیط داخلی کف پوشی شده توسط سنگ فرش واش بتون
محیط داخلی کف پوشی شده توسط سنگ فرش واش بتون

جهت اطلاع از قیمت و مشخصات فنی سنگ فرش واش بتن موجود در شرکت تابان سنگ، می‌توانید با دفتر فروش این شرکت به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید. از آن‌جا که مصالح شرکت تابان سنگ در رنگ، طرح و قیمت درخواستی مشتریان نیز تهیه می‌شود، گزینه‌های ممکن برای سفارش محصولات، برای شما بسیار متنوع خواهد بود.

جدول دور باغچه ای واش بتن

یکی دیگر از محصولات پر طرفدار برای زیبا سازی باغ و حیاط، استفاده از جدول دور باغچه ای به طرح واش بتن می‌باشد. معمولا جدول‌های بتنی به دلیل کاربرد متنوع خود، در این زمینه طرفداران زیادی دارند.

دور درختی واش بتن از جنس سنگ مصنوعی، شرکت تولیدی تابان سنگ
دور درختی واش بتن از جنس سنگ مصنوعی، شرکت تولیدی تابان سنگ

همان طور که گفته شد، مصالح واش بتن به کاربرد زیاد و جلوه زیبای خود معروف هستند. به همین دلیل، افراد زیادی به فکر خرید جدول دور باغچه ای واش بتن می‌افتند و از آن برای تکمیل دکوراسیون فضای باز استفاده می‌کنند.

مورد دیگری که بتون واش پلیمری را برای محیط حیاط، باغ و ویلا مناسب می‌کند، عدم نیاز به شست و شوی زیاد آن است. محصولات تابان سنگ به گونه‌ای هستند که جذب آلودگی بسیار کمی دارند؛ و جنس به خصوص آن‌ها نیز موجب تسهیل فرایند شستشوی آن‌ها می‌شود. شما می‌توانید از محصول مدرن زیر، بجای دور باغچه واش بتن استفاده نمایید.

جدول دور باغچه؛ محصول شرکت تابن سنگ تولید کننده انواع مصالح سنگ مصنوعی
جدول دور باغچه؛ محصول شرکت تابن سنگ تولید کننده انواع مصالح سنگ مصنوعی

جهت مشاهده محصولات تولید شده در کارخانه تابان سنگ، می‌توانید به فروشگاه آنلاین این شرکت مراجعه فرمایید. تمامی مصالح موجود در این شرکت، از مناسب‌ترین قیمت ممکن برخوردار هستند و کیفیت بسیار بالایی نیز دارند.

نمای واش بتن

معمولا با شنیدن اسم واش بتن، تنها نمونه کفپوش آن به ذهن ما می‌رسد. اما جالب است بدانید که نمای داخلی و خارجی به طرح واش بتن نیز نمونه مصالح پر طرفداری بین مردم هستند.

برای استفاده از بتون واش به عنوان نما، ضروری است که نکات به خصوصی را در مورد مصالح خود رعایت کنید. زیرا اکثر محصولاتی که برای کف سازی به کار می‌روند، برای کاربردهای دیگر مناسب نیستند.

خرید اینترنتی محصولات واش بتن
خرید اینترنتی محصولات واش بتن

نگه داشتن واش بتن روی دیوار

سبک بودن نمای واش بتن یکی از مواردی است که صفحه نما را به خوبی روی دیوار نگه می‌دارد. اکثر کفپوش‌ها، با وزن بالا و اعمال نیروی جاذبه ارتباطی ندارند. اما نماهای نصب شده روی دیوار، همواره در خطر سقوط هستند؛ و حتی در برخی شرایط به ساختار دیوار نیز آسیب وارد می‌کنند.

معمولا برای اجرای مصالح سنگین نما، از اسکوپ و ابزار کمکی استفاده می‌شود. پس بهتر است که مصالح مورد نظر شما از قابلیت اسکوپ گذاری نیز برخوردار باشند. خوشبختانه، محصولات تولید شده در شرکت تابان سنگ، علاوه بر وزن بسیار کم، امکان نصب اسکوپ در مراحل اولیه تولید را نیز دارند.

خرید آنلاین واش بتون دیواری و نمای ساختمان؛ تابان سنگ
خرید آنلاین واش بتون دیواری و نمای ساختمان؛ تابان سنگ

علاوه بر آن، جنس محصولات نانو سمنت پلاست این شرکت به گونه‌ای است که با ملات مورد استفاده برای نصب دیوارنما، هماهنگ هستند. با یکسان بودن جنس این دو مورد، چسب یا ملات مورد نظر با پنل واش بتن یکی می‌شود. در نتیجه، جدا کردن آن از دیوار، به کار مشکلی تبدیل خواهد شد.

رنگ و طرح خاص برای واش بتن دیواری

شاید مصالح به کار رفته در کف سازی سطوح به جلوه جدید و متنوعی نیازمند نباشد. اما نمایی که در آن از تکسچر واش بتن استفاده می‌شود، به تنوع طرحی بسیار بیشتر از کفپوش‌های معمولی نیاز دارد.

فروش واش بتون پلیمری؛ شرکت تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ
فروش واش بتون پلیمری؛ شرکت تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی تابان سنگ

پس برای زیبا شدن نمای مورد نظر، باید از مصالحی استفاده کنید که از متنوع‌ترین رنگ و بافت برخوردار باشند. جهت رسیدن به این هدف، می‌توانید برای خرید اینترنتی واش بتن پلیمری به شرکت تابان سنگ مراجعه فرمایید.

همان طور که ذکر شد، شما می‌توانید محصولات سنگ مصنوعی مورد نظر را با شرایط سفارشی و به خصوص خود، در این شرکت به ثبت برسانید.

تنوع طرح و رنگ سنگ ریزه به کار رفته در واش بتن؛ بررسی انواع کفپوش
تنوع طرح و رنگ سنگ ریزه به کار رفته در واش بتن؛ بررسی انواع کفپوش

واش بتن و چمن

یکی از شیوه‌های محوطه سازی حیاط و پشت بام که روز به روز درحال محبوب‌تر شدن است، ترکیب واش بتن و چمن می‌باشد. افرادی که به هر دو مدل فضای سبز و کفپوش علاقه مند هستند، معمولا به این مدل کف سازی جذب می‌شوند.

برای انجام این مدل دکوراسیون، به شما پیشنهاد می‌شود که از چمن مصنوعی استفاده کنید. زیرا نگهداری از چمن‌های طبیعی در این مدل محوطه سازی، دشوار است. علاوه بر آن، نصب واش بتن روی چمن طبیعی نیز کار نامطمئن و غیر معقولی می‌باشد. با انتخاب چمن مصنوعی، نیازی به آبیاری بیش از حد آن‌ها نخواهید داشت. پس کفپوش شما دچار کمترین ساییدگی ممکن در گذشت زمان می‌شود.

شیوه محوطه سازی با استفاده از واش بتن و چمن مصنوعی
شیوه محوطه سازی با استفاده از واش بتن و چمن مصنوعی

معمولا برای ساخت همچین فضایی، باید بین هر دو پنل کفپوش، فاصله‌ای در حدود چهار تا شش سانتی متر ایجاد کنید و فضای باقی مانده را با چمن مصنوعی پر کنید. از آن‌جا که سطح کفپوش و چمن یکسان نیست، برای متناسب کردن ارتفاع کفپوش واش بتن با چمن، سه راه در اختیار دارید.

هم ارتفاع کردن واش بتن با چمن

اولین کار، این است که چمن مصنوعی را با ارتفاع بیشتری خریداری کنید. مورد بعد، انجام فعالیتی به نام زیرسازی بتن است که در آن، باید قبل از نصب کفپوش فضای خالی روی زمین ایجاد نمود. همان طور که قابل تصور است، این مورد به نسبت هزینه بردار می‌باشد و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت.

تصویر محوطه تکمیل شده با واش بتن و چمن؛ شرکت تولیدی مصالح ساختمانی تابان سنگ
تصویر محوطه تکمیل شده با واش بتن و چمن؛ شرکت تولیدی مصالح ساختمانی تابان سنگ

مورد آخر برای هم سطح کردن کفپوش و چمن مصنوعی، خرید آنلاین واش بتن با ضخامت کم است. به دلیل اندازه خرده سنگ‌های به کار رفته در واش بتون معمولی، ضخامت این نوع مصالح بالا می‌باشد.

برای کم کردن ضخامت آن، معمولا باید سطح رویی آن را بیشتر از حد معمول تراش دهند، که کار دشوار و هزینه بری است. در این شرایط بهترین کار، خرید واش بتن از شرکت تولیدی تابان سنگ می‌باشد. محصولات این شرکت از جنس پلیمری و نانو سمنت پلاست می‌باشند و قابلیت تولید در ابعاد، رنگ و طرح‌های مختلف را دارند.

مزایا و معایب حیاط واش بتن و چمن؛ شرکت تابان سنگ
مزایا و معایب حیاط واش بتن و چمن؛ شرکت تابان سنگ

واش بتن ویلا

واش بتون به کار رفته در محیط ویلا، باغ و محوطه‌های مشابه، باید از جلوه چشم گیر و مناسبی برخوردار باشد. هنگامی که کفپوش بتن واش ساده‌ای را خریداری کنید که در کف سازی خیابان و پارکینگ استفاده می‌شود، با رنگ‌های تکراری و معمولا خسته کننده مواجه می‌شوید.

اما برای محوطه سازی ویلا و حیاط، لازم است که از مصالحی با طرح‌های خاص و چشم‌گیری استفاده کنید. با این کار، علاوه بر زیبا شدن، ارزش معنوی و حتی مادی ویلای خود را نیز بالا می‌برید.

پنل کفپوش به طرح واش بتون برای ویلا؛ شرکت تابان سنگ
پنل کفپوش به طرح واش بتون برای ویلا؛ شرکت تابان سنگ

یکی از تولیدی‌هایی که در زمینه تولید سنگ مصنوعی و پلیمری فعالیت می‌کنند، شرکت تابان سنگ می‌باشد. این شرکت با تجربه و مهارت بالای کارکنان خود، با کیفیت‌ترین و زیباترین محصولات مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز، از جمله واش بتن را تولید می‌کند.

در صورتی که قصد اجرای کفپوش واش بتن ویلا در رنگ خاصی را دارید، شرکت تابان سنگ بر اساس سلیقه و خواست شما محصولات مورد نظر را تهیه می‌کند. برای ثبت سفارشات خود می‌توانید به صورت آنلاین یا تلفنی، با دفتر فروش تابان سنگ در ارتباط باشید.

تکسچر واش بتون؛ شرکت تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست تابان سنگ
تکسچر واش بتون؛ شرکت تولید کننده محصولات سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست تابان سنگ

واش بتن حیاط

همانند ویلا و محوطه‌های مشابه آن، حیاط نیز یکی از مکان‌هایی است که به کفپوش و دکوراسیون ویژه و زیبایی نیاز دارد. واش بتن پلیمری، یکی از مصالحی است که به دلیل سطح برجسته و ناهموار، طرح خاص و مقاومت بالای خود در کف سازی حیاط استفاده زیادی دارد.

همان طور که کمی قبل به آن اشاره شد، بتن واش یکی از بهترین کفپوش‌های موجود برای محیط‌های پرتردد است. اکثر حیاط‌هایی که طراحی می‌شوند، به گونه‌ای هستند که فضای خالی زیادی دارند. به همین دلیل، احتمال لیز خوردن و آسیب دیدن با انتخاب کفپوش نامناسب برای این محیط، بالا می‌رود.

تصویر محوطه واش بتن شده؛ شرکت تولیدی سنگ مصنوعی
تصویر محوطه واش بتن شده؛ شرکت تولیدی سنگ مصنوعی

پس خرید آنلاین واش بتن حیاط، علاوه بر زیبایی به خصوصی که به فضای مورد نظر می‌بخشد، امنیت جانی افراد را نیز بالاتر می‌برد. خبر خوب این است که محصولات بتون واش پلیمری تابان سنگ، از تمام شرایط مورد نیاز برای ساخت کفپوش حیاط برخوردار است.

یکی دیگر از شرایط مهمی که برای ما اهمیت دارد، مقاومت دربرابر اشعه UV خورشید می‌باشد. همان طور که قابل تصور است، اکثر حیاط‌ها به میزان زیادی آفتاب گیر هستند و در معرض پرتوهای خورشید قرار می‌گیرند. به همین دلیل، با انتخاب کفپوش اشتباه باعث تغییر رنگ و تخریب کف حیاط خود خواهید شد.

بافت سنگ فرش واش بتن با تکه سنگ‌های درشت؛ انواع واش بتون
بافت سنگ فرش واش بتن با تکه سنگ‌های درشت؛ انواع واش بتون

محصولات نانو سمنت پلاست و سنگ مصنوعی پلیمری شرکت تابان سنگ، بیشترین مقاومت ممکن را دربرابر پرتوهای UV دارند و به هیچ عنوان تحت تاثیر آن‌ها قرار نمی‌گیرند. پس جلوه زیبای کفپوش واش بتن حیاط شما، پس از گذشت زمان به خوبی حفظ خواهد شد.

طرح واش بتن

معمولا موزاییک‌های واش بتون، در دو طرح کلی دسته بندی می‌شوند که هرکدام از این دو گروه، از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند. اولین دسته از طرح بندی این محصول، پنل آنتیک با سنگ‌های ریز است، و دومین دسته آن نیز در ابعاد معمولی با سنگ های درشت یافت می‌شود.

از آن‌جا که دسته اول به دلیل خرده سنگ‌های ریز خود مشکلاتی را به وجود می‌آورد، تقاضای نمونه‌ای از آن که سنگ‌های آن ابعاد بزرگی دارند، بیشتر می‌باشد. واش بتن پلیمری تابان سنگ، در یکی از طرح‌های به خصوص و پرطرفدار بین افراد تولید می‌شود. جهت مشاهده نمونه‌های مختلف آن، می‌توانید محصولات موجود در فروشگاه آنلاین شرکت تابان سنگ را مشاهده فرمایید.

خرید موزاییک واش بتن پلیمری و نانو برای پله سازی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید موزاییک واش بتن پلیمری و نانو برای پله سازی؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

یکی از اصلی ترین تفاوت‌هایی که بین طرح‌های مختلف واش بتن وجود دارد، میزان برآمدگی و ناهمواری خرده سنگ‌های آن است. برای تغییر درصد این مورد، باید پس از بیرون آوردن محصولات از قالب مخصوص خود، سطح آن‌ها را تراشید.

این کار معمولا به کمک فشار آب شدید (واتر جت) و برس‌های مخصوص فلزی یا روش‌های دیگر صورت می‌گیرد. برای این که زیبایی و کاربرد محصولات واش بتن حفظ شود، معمولا پیشنهاد می‌شود که سطح بیرونی کفپوش خود را تا حدودی ناهموار نگه دارید.

خرید اینترنتی واش بتن برای حیاط؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
خرید اینترنتی واش بتن برای حیاط؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

شرکت تابان سنگ، با تجربه خود در ساخت محصولات سنگ مصنوعی پلیمری و نانو سمنت پلاست، به مناسب‌ترین طرح ممکن برای واش بتن دست پیدا کرده. محصولات تولید شده در این شرکت، بهترین تناسب بین ابعاد موزاییک و برآمدگی‌های خرده سنگ واش بتن را دارند.

ترمیم و تعویض واش بتن موزاییک

یکی از موارد نگران کننده در واش بتن موزاییکی، جدا شدن سنگ و سیمان به کار رفته در مصالح مورد نظر می‌باشد. این حادثه، ممکن است پس از گذشت چند سال اتفاق بی‌افتد و شما را مجبور به ترمیم کفپوش مورد نظر کند.

ممکن است دلیل اصلی تخریب کفپوش شما، تفاوت زیادی باشد که مشخصات فنی دو متریال اصلی بتون واش دارند. هنگامی که ضریب انبساط سیمان و سنگ متفاوت باشند، بر اثر تغییرات دمایی به اندازه‌های مختلف منقبض یا منبسط می‌شوند. در نتیجه آن، شکستگی یا ترک برداشتن رخ خواهد داد.

خرید آنلاین مصالح واش بتون؛ شرکت تولید کننده محصولات پلیمری و نانو سمنت
خرید آنلاین مصالح واش بتون؛ شرکت تولید کننده محصولات پلیمری و نانو سمنت

مورد دیگری که ممکن است موجب تخریب واش بتون شود، طول عمر پایین ماده اصلی این نوع مصالح می‎‌باشد. این مورد بیشتر به تولید کننده محصولات شما و کیفیت ماده اولیه مورد استفاده آن‌ها بستگی دارد.

اما شرکت تابان سنگ، مصالح خود را به طور کامل از یک جنس تولید می‌کند؛ پس دوگانگی متریالی اتفاق نمی‌افتد، و مصالح، یکپارچه خواهند ماند. مواد به کار رفته در محصولات این شرکت نیز از بهترین کیفیت ممکن برخوردار هستند. پس تغییرات فیزیکی و شیمیایی زیادی نخواهند داشت. درنتیجه، تا چندین دهه نیازی به تعویض آن‌ها نیز نخواهید داشت.

تصویر محوطه واش بتن شده؛ تابان سنگ
تصویر محوطه واش بتن شده؛ تابان سنگ

مشکلات تعویض موزاییک واش بتن

اما متاسفانه تعویض پنل‌های کفپوش، برای سطوح کفپوش شده با واش بتن معمولی هزینه زیادی به دنبال خواهد داشت. زیرا برای بیرون آوردن یک کفپوش، معمولا مجبور به تخریب مصالح مجاور آن نیز خواهید شد.

البته این مورد در صورتی است که آسیب‌های ذکر شده، تعداد انگشت شماری از کفپوش‌های واش بتنی شما را درگیر کرده باشد. هنگامی که درصد بالایی از سطح کفپوش شما نیازمند تعویض یا ترمیم باشد، کار شما دشوارتر نیز می‌شود.

کفپوش محیط داخلی به کمک سنگ فرش بتون واشی؛ شرکت تابان سنگ
کفپوش محیط داخلی به کمک سنگ فرش بتون واشی؛ شرکت تابان سنگ

این مورد را نیز فراموش نکنید که پس از گذشت چند سال، ممکن است مصالح واش بتنی با ابعاد و طرح یکسانی با کفپوش قبلی خود را پیدا نکنید. هزینه مورد نیاز برای خرید این مصالح، مورد مهم دیگری است که باید در این زمینه در نظر بگیرید.

با بررسی نکات ذکر شده، به این نتیجه می‌رسیم که بهترین کار، خرید اینترنتی واش بتن و کفپوش‌هایی است که به هیچ عنوان آسیب نبینند. شرکت تابان سنگ، برای تحقق این نیاز مشتریان خود، تمام تلاش خود را می‌کند و برترین محصولات موجود در بازار را به تولید می‌رساند.

خرید اینترنتی واش بتن پیاده رو؛ شرکت تابان سنگ
خرید اینترنتی واش بتن پیاده رو؛ شرکت تابان سنگ

اجرای واش بتن

یکی از مواردی که هنگام خرید اینترنتی واش بتن یا هر کفپوش دیگری ذهن افراد را درگیر می‌کند، نحوه نصب آن است. همان طور که می‌دانید، هنگام شروع کردن پروژه‌های عمرانی و محوطه سازی باید بودجه و انرژی مورد نیاز برای تکمیل کار را در نظر گرفت.

مصالح واش بتنی، فرایند نصب به نسبت آسانی دارند و هزینه زیادی از شما نخواهند گرفت. تنها موردی که باید مواظب آن باشید، استفاده از محصولات و ملات چسبنده با کیفیت می‌باشد.

مقایسه مزایا و معایب مصالح بتون واش
مقایسه مزایا و معایب مصالح بتون واش

از آن‌جا که برخی مصالح واش بتونی سطح ناهمواری دارند، امکان دارد تراز کردن آن‌ها کار دشوارتری باشد. مخصوصا اگر سطح کفپوش‌های شما پوشیده از خرده سنگ‌های نتراشیده با اندازه‌های مختلف باشد.

بتون واش‌های تولید شده در کارخانه تابان سنگ، با وجود برجسته بودن، سطح تراز و متعادلی دارند. پس نصب آن برای شما به نسب ساده خواهد بود. این شرکت برای ساده‌تر شدن کار مشتریان خود، ملات و مواد شیمیایی لازم برای اجرای واش بتن را نیز به فروش می‌رساند. برای مشاهده لیست کاملی از محصولات موجود در تابان سنگ، می‌توانید به فروشگاه آنلاین این شرکت مراجعه کنید.

بافت مصالح واش بتون؛ کارخانه تابان سنگ تولید کننده برترین مصالح سنگ مصنوعی
بافت مصالح واش بتون؛ کارخانه تابان سنگ تولید کننده برترین مصالح سنگ مصنوعی

رزین واش بتن

یکی از راه‌های افزایش زیبایی واش بتن، افزودن رزین یا جلادهنده به آن می‌باشد. این راه، یکی از ترفندهای موجود برای افزایش مقاومت، زیبایی و طول عمر محصولات کفپوش است.

برای افرودن رزین به سطح کفپوش و حتی نمای دیواری خود، باید از مواد مخصوص این کار استفاده کنید. زیرا انواع مختلف رزین برای ویژگی‌های متفاوتی در واش بتن یا مصالح دیگر به کار می‌روند. مانند: ضد آب بودن، سطح براق و یک دست، افزایش مقاومت فشاری، جلوگیری از رنگ پریدگی، حفظ مصالح در برابر خراش خوردن، و… .

قبل و بعد از اضافه کردن رزین به کفپوش واش بتنی
قبل و بعد از اضافه کردن رزین به کفپوش واش بتنی

قیمت خرید واش بتن

تعیین قیمت دقیق مصالحی مانند واش بتون، به دلیل تنوع زیادی که در مواد به کار رفته در ساخت آن‌ها وجود دارد، کار دشواری می‌باشد. عوامل متعدد دیگری نیز در تغییر قیمت این نوع مصالح نقش دارد. تناسب مواد اولیه نسبت به همدیگر، یکی از این عوامل محسوب می‌شود.

البته این مورد مربوط به نمونه‌ای از بتون واش است که از سنگ ریزه‌ها و افزودنی‌های معدنی و طبیعی در تکمیل آن‌ها استفاده می‌شود. نمونه‌های پلیمری و سنگ مصنوعی این نوع محصولات، از ثبات قیمتی بیشتری برخوردار هستند و به طور کلی، هزینه کمتری نیز خواهند داشت.

انواع طرح‌های رنگ ریزه برای واش بتن
انواع طرح‌های رنگ ریزه برای واش بتن

یکی از خدمات ویژه شرکت تابان سنگ، تعیین قیمت با مشتریان به صورت توافقی می‌باشد. از آن‌جا که رضایت مشتری یکی از اهداف اصلی این شرکت می‌باشد، تهیه مصالح با سفارش دقیق و منحصر به شما نیز امکان پذیر می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صورت مستقیم از طریق واتساپ یا تماس تلفنی با این شرکت در ارتباط باشید. در فروشگاه آنلاین تابان سنگ، لیست کاملی از محصولات تولیدی این شرکت برای علاقه مندان به این موضوع تهیه شده است.

کیفیت مهم‌تر است یا قیمت؟

همان طور که ذکر شد، درنظر گرفتن بودجه برای کارهای ساخت و ساز، یکی از مهم‌ترین مراحل پیش بردن پروژه مورد نظر است. شاید به عقیده برخی، کیفیت محصولات باید در اولویت باشد، و کمیت جایگزین کیفیت نشود. برخی دیگر نیز با این تصور که کاهش حداکثری هزینه‌ها بیشترین اهمیت را دارد، به فکر واش بتن ارزان قیمت هستند.

سنگ پله به طرح واش بتن؛ شرکت تولیدی تابان سنگ
سنگ پله به طرح واش بتن؛ شرکت تولیدی تابان سنگ

اما منطقی‌ترین راه حل، درنظر گرفتن هر دو مورد هزینه و کیفیت می‌باشد. متاسفانه بسیاری از تولیدی‌ها و کارخانه‌ها، قیمت گذاری محصولات خود را بدون توجه به کیفیت مصالح انجام می‌دهند. یعنی حتی اگر با امید به مرغوب بودن مصالح، هزینه بالای آن‌ها را بپذیرید، باز هم امکان دارد به هدف اصلی خود نرسید.

شرکت تابان سنگ، تعادل مورد نظر بین کیفیت و قیمت مصالح خود را به خوبی حفظ کرده است. محصولات این شرکت مناسب‌ترین قیمت ممکن در بازار را دارد.

تهیه کننده: مریم فرمانیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *